Portmonka: když chcete ulevit své peněžence a zároveň ušetřit - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Portmonka: když chcete ulevit své peněžence a zároveň ušetřit

18. listopadu 2013, 15.30 | Počátkem minulého týdne představená nová verze mobilní aplikace Portmonka nabízí alternativu k tlusté peněžence plné plastových věrnostních karet. To spolu s možností okamžitého využití exkluzivních slevových kuponů nebo možností registrace do vybraných věrnostních programů přímo z telefonu dává základ na solidní a užitečnou mobilní aplikaci. Po týdenním testování vám přinášíme popis aplikace doplněný o naše postřehy.

Móda slevových a věrnostních karet dorazila do Česka už před hezkými pár lety, což má za následek, že s kusy plastu slibující lepší služby nebo nižší cenu se dnes setkáte všude od lékáren, přes autoservisy až po supermarkety. Ať už se vám věrnostní program skutečně líbí nebo jste na nabídku slevové karty kývli jen z momentálního nerozmyslu, obecně se dá říct, že počet plastových karet mezi Čechy se stále zvyšuje a naše peněženky jsou tak tlustší a tlustší.

 

Do boje proti plastem naditým peněženkám se počátkem minulého týdne vydala ryze česká mobilní aplikace Portmonka. Základní funkce aplikace Portmonka je jednoduchá – umožnit uživatelům převést své slevové a věrnostní karty do digitální podoby a tak pomoci s místem v peněžence a hlavně, kdo by neznal onu typickou situaci, kdy jste v obchodě a prodavačka se Vás ptá „...a máte naši kartu?“ A vy jste ji samozřejmě zrovna tentokrát nechali doma nebo v autě nebo jste ji už dávno vyhodili a tak o příjemnou slevu přicházíte. To vše je s Portmonkou minulost, protože mobil u sebe nosíte pořád a vložené věrnostní karty si můžete synchronizovat se svým účtem, takže o ně nikdy nepřijdete.

Převedení karty do digitální podoby přitom není nic složitého - stačí si ji jen pojmenovat, prostřednictvím integrované funkce fotoaparátu vyfotit stranu karty obsahující čarový kód a nakonec uložit. Nic složitého a přidání jedné karty je tak záležitostí maximálně deseti vteřin. Při návštěvě další návštěvě daného obchodníka tak teoreticky stačí jen vyndat telefon, otevřít portmonku, slevovou či věrnostní kartu ukázat prodejci a je hotovo i bez nutnosti neustálého zbytečného nošení desítek plastových kartiček.

 

U partnerů aplikace, kterých je již nyní dostatek zcela bez problémů, buď rovnou načtou kartu z displeje iPhonu nebo ji přepíší ručně. Pokud jde o nepartnery, nesetkal jsem se u prodavaček s negativní reakcí a vždy ochotně zadali kód ručně nebo použili čtečku. Aplikace plní svůj hlavní záměr. Pokud jde o čtení čteček v obchodě z displeje smartphonů záleží totiž na tom, jestli je obchod, ve kterém nakupujete, vybaven laserovou nebo optickou čtečkou čarového kódu. V případě optické čtečky se nám během testu vždy podařilo v Portmonce uložené karty použít bez nejmenších problémů, v případě laserové je úspěšné načtení čarového kódu spíš výjimkou, než pravidlem.

 

 

Na vině ovšem není Portmonka jako taková, ale samotný displej mobilního telefonu, který, vzhledem k technologii výroby, laserovým čtečkám jednoduše neumožňuje promítnutý kód přečíst. V takovém případě je nutné, aby prodejce číslo karty zadal do systému ručně. To je nepříjemné, stejně tak ale bohužel nevyhnutelné.

 

Nová verze aplikace Portmonka ovšem kromě̌ správy slevových a věrnostních karet nabízí svým uživatelům také možnost stahovat exkluzivní slevové kupony. Ty je následně možné aktivovat a okamžitě uplatnit jak v kamenných obchodech, tak ve vybraných e-shopech.

 

Prostřednictvím aplikace Portmonka se je dále možné registrovat do nových věrnostních programů, což funguje rychle a bezproblémově – po registraci do věrnostního programu prostřednictvím Portmonky přišel během několika potvrzovací email s číslem virtuální karty. To stačí následně opět vložit do Portmonky a proces registrace je tak během chvilky hotov.

Vcelku samozřejmou funkcí je pak informování o novinkách a aktuálních prodejních akcích ve vybraných obchodech.

 

Aktuálně̌ jsou do Portmonky zapojeny více než dvě̌ desítky partnerských značek a obchodů po celé České republice. Celkem jde o více než pět set poboček. Jedná se například o sítě̌ s outdoorovým vybavením Husky nebo Rock Point, knihkupectví Kosmas, prodejce Albi, FAnn Parfumerie či autoservisy Auto Kelly. Lze ovšem očekávat, že se počet partnerských značek a obchodů bude do budoucna rychle rozrůstat.

 

Aplikace Portmonka je k dispozici ke stažení prostřednictvím App Store.

 

 

Už jste si Portmonku vyzkoušeli? Podělte se s námi o svůj názor.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: