Plánuje Apple převzetí EA Games ? - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Plánuje Apple převzetí EA Games ?

ea games

22. května 2009, 00.00 | Minulý rok firma Electronic Arts sestoupila z trůnu herního průmyslu, odložila řadu projektů a některé zrušila úplně. Společnost EA podle agentury Reuters prodělala v loňském roce 630 milionů dolarů. Internetem se proto začaly šířit spekulace o možném převzetí EA společností Apple. Pojďme si zaspekulovat i na MujMac.cz.

Z jedničky trhu dvojkou

EA Games je jedním z největších výrobců her pro herní konzole, PC, iPhone, iPod Touch a samozřejmě také Mac. EA má za sebou řadu významných herních serií a licencí, například na NHL nebo NBA. V letošním roce se ovšem stalo EA až dvojkou na trhu a to díky spojení firem Activision a Vivendi, díky kterému vznikl doslova megakoncern a nejvýznamnější firma v herním průmyslu Activison Blizzard.

Finanční situace EA Games

To, že minulý rok otřesený dalším rozšířením pirátství a finanční krizí nebude ideální, se vědělo již dopředu. Dvojka trhu Electronic Arts tedy musela rušit další velké projekty, a ty, které přežili se odkládaly a jejich vydání neznalo data. EA muselo také propustit řadu svých zaměstnanců a zavést opravdu výrazné úsporné opatření.

Hry pro iPhone a iPod Touch

Již na prezentaci nového operačního systému pro iPhone a iPod Touch OS 2.0 prezentoval Steve Jobs hru Need For Speed, právě pro tyto dvě zařízení. Hra se v té době zdála jako funkční a lidé okamžitě začali spekulovat o jejím blízkém vydání. Ovšem čas neúprostně běžel a závodní legenda ani další ohlášené hry od společnosti Electronic Arts se v App Store stále neobjevovaly. Nyní je sice již venku téměř vše, co EA původně pro iPhone oznámili, ovšem se značným zpoždením. I přesto hry od této společnosti patří mezi nejoblíbenější a například Spore nebo Sim City dlouhou dobu úřadovaly na prvních příčkách top 25 App Store a to i přes jejich vysokou cenu. Nyní App Store doslova kraluje Need For Speed. I přes všechno nepříznivé dění ,nejen kolem EA, ale kolem celého herního průmyslu byly na letošní rok ohlášeny následující hry pro iPhone a iPod Touch z produkce Electronic Arts: FIFA Soccer, Madden NFL, NBA Live, SSX, Connect Four, Battleship, Risk, Clue, Spore Creatures, Mystery Mania, American Idol, Command & Conquer, Monopoly - the original version a Wolfenstein RPG.

Budoucnost

Aby mohl EA vyvíjet nové hry a vydávat ty už ohlášené, bude potřebovat pro následující roky silného partnera. Donedávna se jako silný partner pro ostatní firmy jevilo právě EA Games, ovšem dnes je tomu naopak. Podle analytika CNBC, který vydal již řadu předpovědí, jenž se ukázaly jako pravdivé, by právě takovým partnerem mohla být společnost Apple. Je známo, že Apple zvládá finanční krizi velmi dobře. Navíc podle množství informací chystá Apple nový multimediální přístroj MediaPad, ten by měl být kromě filmů, hudby a internetu zaměřen také na hry. Vzhledem k tomu, že má již EA s vývojem pro App Store zkušenost, nebyl by pro ně tak velký problém přejít na další platformu. Ovšem zde je jedno velké ale! Nehodilo by se Applu spíše převzít nějakou z řady menších perspektivních firem. Vložit do ní peníze a nejlepší lidi v oboru, jak je tomu zvykem, a zjískat tak firmu, která by mohla vydávat například pouze pro platformu Mac, iPhone, iPod Touch a MediaPad? Na druhou stranu EA oplývá řadou licencí na velmi prestižní sporty jako je již zmiňované NHL, NBA nebo například FIFA. Vše je zatím ve fázi spekulací, ovšem ne zcela neopodstatněných. Uvidíme, čeho se v příštích měsících dočkáme. Samozřejmě článek je pouze polemikou, jak by mohla situace kolem EA dopadnout.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

 » Rubriky  » Polemiky  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: