Zprávy před blížícím se zahájením prodeje iPadu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Zprávy před blížícím se zahájením prodeje iPadu

2. dubna 2010, 00.00 | Apple počal rozesílat připomínky k rezervacím iPadů a do poslední chvíle přístroj utajuje. Na stránkách iPadu se objevil seznam webů pro něj připravených. A mimo USA by se iPad mohl začít prodávat 24. dubna.

S jistotou víme, že v USA se iPad začne prodávat tuto sobotu, čemuž odpovídají přicházející informace. Už se objevily také oficiální recenze iPadu, těm se věnujeme v samostatném článku, zde se podíváme na několik dalších zpráv, jež souvisejí s tímto přístrojem:

Apple začal rozesílat připomínky těm, kdo si rezervovali iPad pro osobní odběr v kamenných obchodech

Vedle předběžných objednávek ve webovém obchodu si američtí zákazníci také mohli rezervovat iPad pro osobní odběr v konkrétních kamenných obchodech Applu a jim od středy počal Apple rozesílat elektronickou poštou připomínky, kdy a kde na ně bude jejich iPad v sobotu čekat. Pokud si dotyčný ovšem rezervovaný přístroj nevyzvedne do 15:00 místního času, jeho rezervace se ruší a daný kus půjde do volného prodeje, v němž bude záležet na tom, který zájemce přijde dřív.

Zpráva obsahuje odkazy na další informace o příslušném obchodu a uvádí, jaký model iPadu a za jakou cenu si zákazník zvolil a dokonce se v ní nachází odkaz dovolující rezervaci ještě změnit, avšak zásoba rezervovaných iPadů na první den už Applu došla, takže této možnosti asi využil málokdo.

Zatím stále není jasné ani to, kolik iPadů vlastně Apple dodá na trh (webový obchod Applu pro nové objednávky udává jako termín dodání až 12. duben), to se uvidí teprve v sobotu (protože zároveň jsou Velikonoce, MůjMac přinese podrobnější informace až v průběhu příštího týdne).

Mimochodem, přestože se už ve středu objevily první recenze iPadu, Apple přístroj nadále přísně utajuje i před zaměstnanci svých obchodů, zjistila agentura Reuters. Ti sice jsou vybízeni, aby iPad propagovali, ale nikdo z nich zatím iPad fyzicky neviděl, žádné bližší informace nemají ani pracovníci Genius barů, kteří dosud nedostali žádné pokyny, co dělat v případě potíží.

Jak vidět, u iPadu se sklony Applu k utajování projevily skutečně naplno, od soboty sice již nebude co tajit, do té doby však zřejmě bude přístroj nadále halit plášť mlčení, dokonce se objevila tvrzení, že Apple záměrně zadržel celní dokumenty, aby pozdržel dodávky iPadů objednaných na Webu. UPS by je totiž byla doručila už ve čtvrtek, Apple ovšem trvá na tom, aby zasílané přístroje nedorazily před zahájením maloobchodního prodeje.

Apple vypisuje weby připravené pro iPad

O tom, že iPad (a iPhone OS obecně) nepodporuje Flash, se napsalo již hodně, bude proto důležité, kolik významných poskytovatelů obsahu na Webu nabídne alternativy k této technologii (jde hlavně o video, kde se jako náhradní řešení nabízí HTML5, právě to prosazuje Steve Jobs).

Jak si všiml 9to5mac, Apple na svém webu zprovoznil novou stránku, jež uvádí významné weby podporující iPad. V záhlaví stránky stojí, že prohlížeč Safari na iPadu podporuje nejnovější webové standardy – včetně HTML5, CSS3 a JavaScriptu. A poté vypisuje několik webů využívajících těchto standardů k poskytování obsahu, který na iPadu výborně vypadá a funguje.

Konkrétně se tam nacházejí následující weby: CNN, Reuters, New York Times, Vimeo, Time, Major League Baseball, The White House, Virgin, Sports Illustrated, Flickr, People a TED, pro každý stránka předkládá stručný textový popis a snímek záhlaví domovské stránky (kupodivu však nenabízí odkazy na ně). Stránka navíc obsahuje formulář, v němž se mohou přihlásit k zařazení do seznamu další weby vyhovující požadavkům iPadu, které se podrobněji popisují tady.

Na iPad tedy jsou zjevně připravena mnohá zvučná jména, ovšem teprve budoucnost ukáže, zda bude právě iPad tím katalyzátorem, co by mohl vyvolat rozsáhlejší odklon od Flashe k obecnějším webovým standardům.

Mimo USA by se iPad mohl začít prodávat 24. dubna

V sobotu bude zahájen prodej iPadu ve Spojených státech, ovšem pouze modelů s WiFi připojením. Už v lednu však Apple slíbil, že později bude dodávat také modely s 3G modemem, které budou dostupné i mimo USA. Když počátkem března oznámil termín pro Spojené státy, upřesnil, že se 3G iPady začnou prodávat také v Austrálii, Francii, Německu, Itálii, Japonsku, Kanadě, Španělsku, Švýcarsku a Velké Británii, jako datum však uvedl jen „konec dubna“ a na tom se dosud nic nezměnilo.

Teď se však objevily náznaky, že by to mohl být 24. duben, iPadinCanada totiž tvrdí, že podle jeho zdroje si právě na 24. duben nesmí zaměstnanci kanadského obchodu Applu vzít volno. To napovídá, že v Kanadě (a zřejmě též v ostatních uvedených zemích) by mohl prodej začít tento den, navíc jde o poslední sobotu v dubnu (Apple se zjevně rozhodl, že prodej iPadu bude začínat v sobotu).

Dá se předpokládat, že již brzy se dočkáme potvrzení nebo vyvrácení tohoto data, protože by se velice brzy měly začít přijímat předběžné objednávky přístroje i v oněch dalších zemích (možná už od tohoto víkendu).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: