Zásoby iPodů v obchodech se ztenčují - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Zásoby iPodů v obchodech se ztenčují

31. srpna 2009, 00.00 | Ars Technica informuje, že v (amerických) obchodech docházejí zásoby iPodů a nové dodávky nepřicházejí, což lze považovat za další potvrzení blížícího se uvedení nových modelů.

Ars Technica se od svých zdrojů u autorizovaných prodejců Applu dozvěděla, že se v amerických obchodech prudce zmenšují skladové zásoby stávajících iPodů (v některých případech byly úplně vyprodány) a nepřicházejí žádné nové dodávky. (Jeden ze zdrojů sice připustil, že by jeho obchod mohl prostě přestat prodávat iPody, avšak to je nanejvýš nepravděpodobné.)

A nejenom to, objednávkové systémy uvádějí všechny skladové položky pro současné iPody jako ukončené, bez jakýkoli informací o tom, kdy by měly přijít nové modely.

Nové modely se čekají 9. září

To Apple jako obvykle tají, je ovšem skutečně veřejným tajemstvím, že k tomu nejspíš dojde 9. září, kdy by měl uspořádat svou obvyklou mediální akci, na níž už několik let pravidelně představuje nové iPody, novou verzi softwaru iTunes a další související novinky.

Uvedení nových modelů iPodů v září je proto téměř jisté, není žádný rozumný důvod, proč by tomu letos mělo být jinak. A výrazné omezování skladových zásob těch produktů, jejichž modernizace se čeká v blízké budoucnosti, se pro Apple stala rovněž typickou, současnou situaci tak lze považovat za další potvrzení brzkého příchodu nových modelů iPodů.

Jako vždy nejsou známé žádné přesné podrobnosti, pověstí ovšem koluje celá řada a ledacos se dá domyslet z vývoje v minulých letech. Skoro určitě Apple představí iPod touch třetí generace odvozený z iPhonu 3GS, podobně se dá počítat novými iPody nano. Nejistota panuje ohledně iPodu classic, ale všeobecné mínění se přiklání spíše k názoru, že letos ho Apple ještě na trhu zachová.

Zatím lze vycházet jen z pověstí o nových iPodech

A většina pověstí se shoduje též na tom, že letošní nové iPody budou vybaveny fotoaparáty. O tom se v podstatě nepochybuje v případě iPodu touch (ostatně se již objevily údajné fotografie nového modelu s fotoaparátem) a totéž nejspíš platí pro nové iPody nano (někteří dodavatelé pouzder pro iPody už nabízejí obaly nových iPodů nano s příslušnými výřezy).

A podle nejnovějších pověstí má fotoaparát dostat také iPod classic, což však někteří zpochybňují. Zpráva serveru DigiTimes navíc hovoří o tom, že se bude jednat o 3,2megapixelový snímač, nejspíš stejný jako ten v iPhonu 3GS (nahrávat video však zřejmě bude umět jenom nový iPod touch, u něhož se proto uvažuje, že by mohl dostat také integrovaný mikrofon).

O dalších možných novinkách letošních zářijových iPodů se pouze spekuluje, třeba o tom, že by nové iPody nano mohly mít širokoúhlejší displej. A přirozeně je rovněž vysoce pravděpodobné, že se zvětší paměťové kapacity (kromě iPodu classic, který, zachová-li si 1,8”pevný disk a současnou tloušťku pouzdra, již výše jít nemůže), je tedy možné, že se objeví iPod touch se 64 GB flash paměti (zatím nové modely vždy zdvojnásobovaly kapacitu paměti proti svým předchůdcům). A s tím, jak se bude blížit 9. září, pověstí o nových iPodech bude nepochybně stále přibývat.

Současná očekávání jsou už tak silná, že si Apple v podstatě ani nemůže dovolit nové iPody neuvést. Navíc finanční výsledky Applu za minulé čtvrtletí ukázaly, že prodej iPodů začíná přece jen stagnovat, i když si pořád vedou velice slušně, nové modely by tenhle trend mohly zvrátit. To platí zejména pro nový iPod touch, který sice již teď jde mimořádně dobře na odbyt, avšak model odvozený z iPhonu 3GS by nepochybně zájem zákazníků dále zvýšil.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

. . .

Autor: David Muž

Založeno: 04.09.2009, 20:48
Odpovědí: 0

Přijde mi že představujou nové ipody hrozně brzy,ještě se nestačily okoukat ani ty stávajicí.A k tomu fotoaparátu,to mi přijde jako totální kravina.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: