Navigon uvolnil svou navigační aplikaci pro iPhone - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Navigon uvolnil svou navigační aplikaci pro iPhone

24. června 2009, 00.00 | Firma Navigon začala jako první dodávat svou plnohodnotnou navigační aplikaci pro iPhone na evropské trhy.

Jednu z nejvýznamnějších novinek firmwaru 3.0 představuje podpora plnohodnotných navigačních aplikací poskytujících průběžné navigační pokyny. Už když loni přišel na trh iPhone 3G obsahující GPS přijímač, mnozí doufali, že bude možné z telefonu Applu udělat pomocí příslušného softwaru také navigační zařízení. Avšak firmware 2.x to nedovoloval, muselo se počkat až na verzi 3.0.

Ta byla vydána 17. června, ale již předtím několik významných výrobců navigací a navigačního softwaru oznámilo, že chystají řešení pro iPhone (o podpoře těchto aplikací se ovšem vědělo už od prvního představení firmwaru 3.0, které se konalo 17. března).

A teď na evropské trhy jako první přichází již dříve ohlášená aplikace MobileNavigator německé firmy Navigon, jejíž produkty jsou dobře známé i u nás. (Navigon tak překvapivě předběhl TomTom, přestože ten své řešení předváděl už na zahájení konference WWDC 2009.)

Navigon prohlašuje, že se s touto aplikací iPhone 3G a iPhone 3GS změní v plně funkční navigační zařízení, jak uvádí firemní web, a nabídne většinu funkcí samostatných navigací.

Umí zobrazovat mapy ve 2D a 3D podobě, dá se používat jak v orientaci na šířku, tak na výšku, poskytuje hlasové informace a denní a noční režim zobrazování mapy. Nechybí ani zvláštní funkce známé ze specializovaných navigací firmy, jako třeba Reality View Pro (3D zobrazení křižovatek), Lane Assistant Pro (pomocník zobrazující odbočovací pruhy), či Speed Assistant (pomocník pro volbu rychlosti jízdy), a tak dále. Součástí aplikace budou pochopitelně lokálně uložené mapy Navteq včetně velkého počtu zájmových bodů.

Aplikace navíc umí přistupovat ke kontaktům v adresáři iPhonu a navigovat na ně, automaticky zvolí jazyk, podle toho nastaveného pro celý telefon, a po přijetí a vyřízení příchozího hovoru automaticky obnoví svou činnost.

Už nyní se začala na App Store nabízet verze programu s mapami pro celou Evropu (proto má její instalace velikost 3 GB, ke stažení tudíž bude potřeba patřičné připojení, po nainstalování bude zabírat 1,6 GB paměti), za cenu 74,99 EUR. Později by se měly objevit levnější (a menší) regionální verze s mapami pro jednotlivé části Evropy za 49,99 EUR. Tohle jsou však zaváděcí ceny, platné jen do konce června, poté dojde k jejich dalšímu zvýšení.

Celoevropská verze pokrývá všechny evropské země (samozřejmě včetně té naší) a nabízí přes dva miliony zájmových bodů, nepochybně jde o stejné mapy, jaké známe ze specializovaných navigací firmy. Mezi podporovanými jazyky zatím chybí čeština, ale ta by měla být (stejně jako další jazyky a některé dodatečné funkce) dostupná později v podobě bezplatně stažitelné doplňkové aktualizace.

Navigon dále slibuje, že brzy vydá verzi pro severní Ameriku (bude zajímavé sledovat, jaká bude její cena) a verzi pro Austrálii připravuje. Plánuje se též bezplatná okleštěná verze, jež nebude poskytovat aktivní navigaci, ale dovolí prohlížení map a vyhledávání zájmových bodů. Videoukázku fungování aplikace MobileNavigator najdete (jaké překvapení) na YouTube.

Navigační řešení Navigonu není zrovna levné, to je ovšem dáno především cenou map, pro jiné platformy zaplatíte obdobné částky. Brzy by se ale měla objevit navigační řešení dalších firem, takže snad zapracuje konkurence (nelze si však dělat přehnané naděje, většinu ceny opravdu tvoří mapové podklady).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

navigon

Autor: stock Muž

Založeno: 24.06.2009, 22:45
Odpovědí: 0

Poradí mi někdo s instalací navigace do jabka 3GS? Přes klasický postup: iTunes mi to pořád vyhazuje chybová hlášení a nepomáhají ani rady na jablečných stránkách o restartu,deautorizaci atd.Díky moc F-šem :)

Odpovědět na příspěvek

navigon

Autor: stock Muž

Založeno: 24.06.2009, 22:57
Odpovědí: 0

Poradí mi někdo s instalací navigace do jabka 3GS? Přes klasický postup: iTunes mi to pořád vyhazuje chybová hlášení a nepomáhají ani rady na jablečných stránkách o restartu,deautorizaci atd.Díky moc F-šem :)chybové hlášení: neznámá chyba (0xE8000050)

Odpovědět na příspěvek

RE: navigon

Autor: Michal Muž

Založeno: 26.06.2009, 07:16

Kup si poradnou navigaci.

Odpovědět na příspěvek

...vidíš,to mě nenapadlo :-O

Autor: stock Muž

Založeno: 26.06.2009, 10:28

Jsi asi trošku "mimoňka",že? Jezdím profesionálně a k užití mám 5 různých navigačních systémů včetně profi navigace v pc.Je to trošku o něčem jiném,víš?Když už něco mám,tak to chci užívat naplno tak,jak je to reklamováno.Pokud Ty problémy řešíš tím,že se k nim otočíš zády je to jen Tvůj přístup.Přeji Ti hodně zdaru v životě i na cestách :-)))

Odpovědět na příspěvek

RE: navigon

Autor: Míla Muž

Založeno: 27.06.2009, 07:07

Podle mne je model 3GS zatím vázaný na kontraktový úpis a neprodává se jako region free. Bude tedy nutný odblok telefonu. A pouze na systém u této novinky 3.0 Já mám osobní zkušenost s odblokem iPhonu na systém 3.0 u původní verze první generace, iPodu Touch 1. generace i iPhonu 3G (PwnageTool_3.0). U 3GS zatím nevím jak odblok udělat.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: navigon

Autor: stock Muž

Založeno: 27.06.2009, 20:22

Mám ho na kontrakt u O2.CO.UK,vše jsem dělal podle instrukcí a vše bylo legální a zaplacené.Jsem rád,že se mi to nakonec podařilo rozjet a postup jsem tady i uvedl.Jsem zvědavý jestli to bude tak svižné i po zaplnění 32GB paměti :-)

Odpovědět na příspěvek

Bohuzl

Autor: John Muž

Založeno: 25.06.2009, 11:06
Odpovědí: 0

Bohuzel se nenabizi varianta hole verze s moznosti pridat a odebrat konkretni mapu :-( nejde jen o cenu ale i o obsazenou pamet. Proste jezdim po CR, tak si poridim za 10 euro CR, chystam se na dovolenou, tak pripoupim Italii za dalsich 10... a moznosti i ji pak odisntalovat a zase bezplatne pridat... nechapu proc tohle nejde :-( kdyz obchodni model AppStore to umoznuje.

Odpovědět na příspěvek

hurá

Autor: stock Muž

Založeno: 25.06.2009, 12:46
Odpovědí: 0

Pro všechny majitele iPhone se stejným problémem jako jsem měl já: v iTunes smazat staženou aplikaci,opětovně stáhnout aplikaci (je to zadarmo), a znovu nechat synchronizovat telefon.Podařilo se mi to až na třetí pokus...Hodně zdaru s jablečnou hračkou :-)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: