Další zprávy (nejenom) o novém iPhonu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Další zprávy (nejenom) o novém iPhonu

11. září 2011, 00.00 | Přišly další zprávy o říjnovém uvedení nového iPhonu a o zahájení jeho výroby. Objevily se nové fotografie komponent a různé jiné zprávy o iPhonu 4S a iPhonu 5, přetrvává však hodně nejistot. Dorazily také dvě zprávy o novém iPodu touch. A iPad 3 zřejmě bude používat tenčí a lehčí baterie.

Zhruba za měsíc by se mohl objevit nový model iPhonu, a tak není divu, že stále přicházejí další zprávy na toto téma, za uplynulé dva týdny se jich opět nahromadila celá řada (vedle těch o iPhonu se jich pár našlo i o novém iPodu touch a jedna o iPadu 3), zde se pokusíme o jejich souhrn:

Další zprávy nasvědčující říjnovému uvedení nového iPhonu

Už během srpna počalo přibývat náznaků, že nový model iPhonu (nebo možná modely, viz níže) na trh přijde nejspíš počátkem října. Tento předpoklad potvrdily i dodatečné následné zprávy a také v posledních dnech se objevilo několik informací, jež to podporují.

Nový iPhone se chystá prodávat též řetězec Best Buy

Blog Boy Genius Report (BGR) o uplynulém víkendu uvedl, že podle uniklého vnitřního dokumentu řetězec Best Buy začne tento týden přijímat předběžné objednávky na nový iPhone, který dorazí na trh v prvním říjnovém týdnu.

Dále dokument zmiňuje, že telefon bude provozovat operátor Sprint (zdá se, že tentokrát nový iPhone budou také v USA prodávat všichni významní mobilní operátoři, exkluzivita totiž skončila i v jeho „mateřské zemi“). Best Buy v dokumentu poznamenává, že se datum uvedení přístroje může změnit, ale je zjevné, že tahle zpráva dobře zapadá k ostatním informacím o říjnovém termínu uvedení nového iPhonu.

Další potvrzení nového iPhonu u operátora Sprint

O tom, že nový iPhone bude v USA nabízet též operátor Sprint, psal deník Wall Street Journal již koncem srpna a v pátek to znovu potvrdila agentura Bloomberg. Jako svůj zdroj uvádí osoby obeznámené s děním u tohoto operátora.

Ti jako vždy požadovali zachování anonymity, protože chystané plány ještě nejsou veřejně dostupné. Pro americké zákazníky bude nabídka Sprintu zajímavá hlavně tím, že jako jediná poskytne neomezené mobilní datové přenosy za paušál (ostatní američtí operátoři mezitím pro své datové tarify zavedli datové limity).

Sprint je co do počtu zákazníků až na třetím místě za AT&T a Verizonem, a tak musí nabídnout něco, čím by přilákal nové zákazníky, pro vlastníky chytrých telefonů to jsou právě neomezené datové přenosy. Ty už teď Sprint poskytuje pro telefony s Androidem a pro přístroje BlackBerry, pro nový iPhone zřejmě budou platit stejné tarify.

Pokud jde o termín uvedení nového iPhonu, zpráva agentury Bloomberg mluví o polovině října a totéž napovídá uniklý vnitřní dokument Sprintu (zmíněný na webu SprintFeed), který zaměstnancům nakazuje, aby si nevybírali dovolenou v období od 30. září do 15. října kvůli možnému uvedení nového telefonu v říjnu. A jediným takovým telefonem, jenž v té době připadá v úvahu, je právě nový iPhone.

Deutsche Telekom vydává rezervační kupóny na nový iPhone

Další taková zpráva přišla z Německa. Německý blog iPhoneBlog.de minulou sobotu napsal, že prodejny Deutsche Telekomu obdržely vnitřní dokument, podle něhož se od pondělí 5. září budou moci zákazníkům, co o to budou mít zájem, nabízet „premiérové lístky“ neboli rezervační kupóny.

Dokument, který byl získán od více zdrojů, říká, že ti, kdo se nespokojí s iPhonem 4, protože musí mít nejnovější model, mohou požádat o rezervační kupóny na nový iPhone, jež jim budou zaslány do 2 až 3 pracovních dnů. V pořadí, v jakém získají tyto kupóny, poté budou také dostávat nový telefon Applu.

Deutsche Telekom v pondělí potvrdil existenci rezervačních kupónů na nový iPhone agentuře Bloomberg. Kupóny se budou týkat těch, kdo výslovně požádají o nástupce iPhonu 4, německý operátor totiž předpokládá, že zpočátku budou potíže s dodávkami nového telefonu Applu. Zároveň však prohlašuje, že nemá žádné bližší informace o vlastnostech či přesném datu uvedení přístroje, takže i takto významní partneři Applu musí vycházet z neurčitých pověstí a z různých informačních úniků.

Výroba nového iPhonu údajně už začala

Před uvedením nových přístrojů Applu na trh většinou přicházejí z Asie pověsti, že se jejich výroba již rozběhla a nejinak tomu je i u nového iPhonu, nová zpráva z minulého víkendu tvrdí, že jeho výrobu už zahájili OEM výrobci Foxconn a Pegatron. Tuto informaci přinesl japonský blog Macotakara, který se ji měl dozvědět od „čínského zdroje“. Zmíněné OEM firmy údajně již spustily montáž nového iPhonu (Macotakara ho nazývá „iPhonem 5“), přičemž Foxconn zajistí 85 procent dodávek, zatímco Pegatron se postará o zbývajících 15 procent.

Protože však iOS 5 ještě není hotový, tak se zatím smontované nové iPhony skladují bez obalu a bez firmwaru, ostrá verze iOS 5 se na ně nainstaluje, až bude dostupná. Podle informací onoho čínského zdroje se zdá, že akce k oficiálnímu představení telefonu proběhne počátkem října, prodej v Asii má začít až koncem října.

Blog Macotakara takovýchto zpráv přinesl už víc, ale zdaleka ne všechny se potvrdily, ovšem jeho nejnovější tvrzení se zdá odpovídat dalším podobným zprávám, takže se dá považovat za celkem věrohodné.

A ve čtvrtek uvedl tchajwanský server DigiTimes, že se výroba nového iPhonu dále zvýšila, Foxconn údajně denně dokončí 150 000 kusů, podle zdrojů z oboru. Naplno běží samozřejmě též dodávky potřebných komponent, například objektivy dodává Largan Precision, dotykový panel displeje TPK Holding, zpevněné krycí sklo obrazovky G-Tech Optoelectronics a baterii zajišťují firmy Simplo a Dynapack.

Předpokládá se, že jen za září bude vyrobeno 5 až 6 milionů kusů nového iPhonu, což by mělo uspokojit počáteční poptávku (v této souvislosti dává smysl říjnové zahájení prodeje, nejspíš se čeká na vytvoření dostatečných zásob telefonu v distribuční síti). Za čtvrté čtvrtletí 2011 by prodej nového telefonu mohl překročit 20 milionů kusů, zároveň ovšem bude klesat objem dodávek iPhonu 4.

A zdá se, že zpočátku bude jediným dodavatelem nového přístroje Foxconn, Pegatron Technology zřejmě začne telefon dodávat až v roce 2012 (asi bude fungovat hlavně jako rezerva, pokud nebude Apple schopen uspokojovat poptávku stávajícími výrobními kapacitami).

Dohady o „iPhonu 4S“ a „iPhonu 5“

Než se pustíme do probírání uniklých fotografií a dalších informací o údajných vlastnostech nového iPhonu, musíme si vyjasnit, že pověsti vlastně mluví o dvou různých modelech nového iPhonu.

Zaprvé jde o „iPhone 4S“, což by měl být, jak napovídá jeho název, telefon velice podobný současnému iPhonu 4, stejného vnějšího vzhledu. Předpokládá se, že tento přístroj dostane SoC čip A5 (tentýž, jaký se používá v iPadu 2), možná též lepší fotoaparát a někdy se spekuluje i o současné podpoře GSM a CDMA sítí.

A potom tu máme „iPhone 5“, telefon nové generace, který má představovat skutečného nástupce iPhonu 4. Měl by mít pouzdro odlišného tvaru (podle některých pověstí podobné spíše iPodu touch), často se mluví o větším displeji (s úhlopříčkou 3,7“ či dokonce 4”) a současná podpora GSM a CDMA sítí se u něj považuje za v podstatě jistou. Další pověsti předpokládají nasazení osmimegapixelového fotoaparátu a samozřejmě užití SoC čipu A5.

Jednotlivé pověsti se však zcela rozcházejí v tom, jaký vlastně bude vztah těchto dvou telefonů. Podle některých budou počátkem října současně uvedeny oba dva modely („iPhone 4S“ by nejspíš měl tvořit levnější alternativu), jiné naopak tvrdí, že se začne nabízet jenom “iPhone 4S”, anebo pouze „iPhone 5“. Zatím tak v téhle věci nelze jasně rozhodnout, naprostou jistotu získáme teprve při oficiálním představení nového iPhonu.

Zřejmě opět došlo ke ztrátě prototypu nového iPhonu

S novým iPhonem souvisí i další dění, jež je však poněkud bulvární, proto ho zde zmíníme jen okrajově. Jistě si pamatujete, jak loni v dubnu Gizmodo zveřejnilo fotografie a popis v baru ztraceného prototypu tehdy chystaného iPhonu 4 (později ho Gizmodo dokonce rozebralo). Celá věc měla nakonec soudní dohru, redaktor Gizmoda sice nebyl shledán vinným, ale ti, kdo mu ztracený prototyp prodali, právě v těchto dnech stojí přes soudem.

Značný rozruch proto koncem srpna vyvolala zpráva serveru CNET News, že zaměstnanec Applu opět ztratil prototyp nového iPhonu v baru (české shrnutí celé téhle záležitosti najdete třeba tady). Navíc vzniklo podezření, že pracovníci Applu, kteří se vydali přístroj hledat podle údajů z jeho GPS přijímače, se přitom vydávali za policisty, což by v Kalifornii byl trestný čin. Podle pozdějších zpráv je ale doprovázeli i policisté, přesto však takto zjevná těsná spolupráce soukromé firmy a státní moci zrovna nebudí nadšení.

Celá záležitost působí dost podivně a nejspíš též skončí před soudy, ovšem k žádnému úniku informací o daném prototypu tentokrát nedošlo, takže na vlastnosti a vzhled nového iPhonu (či možná iPhonů, budou-li skutečně uvedeny oba dva očekávané modely) musíme nadále usuzovat z nepřímých náznaků.

Když už je řeč o soudech, samozřejmě víme o různých patentových sporech, které nyní Apple vede kvůli iPhonu a iPadu s různými dalšími výrobci (v současnosti především se Samsungem), ale protože jednotlivá řízení ještě probíhají (a navíc i po vynesení prvoinstančních rozsudků jistě budou následovat všemožná odvolání), nehodláme se jimi zabývat, dokud nebudou definitivě dořešeny a nebude jasný jejich dopad na příslušné trhy.

Ovšem to, že se výrobci mobilních zařízení teď všichni žalují navzájem, ukazuje, že současná situace není příliš zdravá, běžný konkurenční boj by neměly nahrazovat argumenty právníků.

Další fotografie komponent „iPhonu 4S“

Koncem srpna se objevila řada fotografií, jež měly zobrazovat komponenty nového „iPhonu 4S“ (v některých případech však nebylo jasné, o který z oněch dvou očekávaných modelů nového iPhonu se jedná ) a stále přicházely další takovéto snímky.

Fotografie čelního panelu prototypu „N94“

Mezi srpnovými fotografiemi byl také snímek zadního panelu prototypu označeného jako „N94“ a pár dní poté se objevily též fotografie jeho čelního panelu. Opět je získal (stejně jako snímky jiných komponent tohoto prototypu) MacPost.net. Ovšem zatímco zadní panel pocházel z bílé varianty označené jako „Engineering Verification Test 2“ s datem 7. červen 2011, čelní panel má černou barvu a nese podobný popis „Engineering Verification Test 1“ s datem 3. březen 2011, jde tedy o dřívější vývojovou fázi.

Fotografie ukazují celou montáž čelního panelu pro telefon „N94“, jak s LCD obrazovkou, tak s dotykovým panelem. Design panelu je v podstatě shodný s iPhonem 4, obruby okolo obrazovky mají stejnou tloušťku a na tomtéž místě se nachází otvor pro domovské tlačítko. Stejně vypadá i dotykový panel s digitizérem, to vše naznačuje, že prototyp „N94“ je očekávaný „iPhone 4S“.

Antény „iPhonu 4S“

Minulou středu dorazily také informace o možném vzhledu antén “iPhonu 4S“. Serveru MacRumors je zaslali čtenáři, kteří obdrželi elektronickou poštou zprávu určenou jen „registrovaným zákazníkům“ od Ideal-case.com, jež obsahovala fotografie antény nového iPhonu v porovnání s anténami GSM a CDMA verzí iPhonu 4.

Zřejmě se jedná o anténu „iPhonu 4S“, která vypadá jako kříženec antén obou předchozích modelů iPhonu 4, se stejnými čtyřmi předěly jako u CDMA verze iPhonu 4, avšak se zásuvkou pro SIM kartu GSM iPhonu 4. Na fotografiích se anténa „iPhonu 4S“ nachází uprostřed, nahoře leží anténa GSM iPhonu 4 a dole anténa CDMA verze.

Podobné snímky přišly do oběhu už počátkem letošního roku, kdy na trhu ještě nebyl ani CDMA iPhone 4, na prototypu „iPhonu 4S“ se tak zřejmě pracuje již dlouho. Z těchto snímků sice nelze dělat nějaké jednoznačné závěry, ale jestliže anténa zjevně spojuje prvky obou stávajících verzí iPhonu 4, dá se předpokládat, že by „iPhone 4S“ mohl být hybridním „světovým telefonem“ schopným pracovat jak v GSM, tak v CDMA sítích (CDMA verze iPhonu 4 už obsahuje hybridní baseband čip Qualcomm MDM6600 podporující oba síťové standardy, chybí jí však potřebné antény a zásuvka SIM karty).

FCC již přiřadil prototypu „N94“ identifikační číslo

Minulou středu Apple uvolnil sedmou beta verzi iOS 5 a zanedlouho poté se v ní podařilo objevit náznaky, že prototyp „N94“ asi skutečně brzy dorazí na trh.

V sedmé beta verzi iOS 5 se totiž nachází soubor „RegulatoryInfo-N94AP@2x~iphone.png“ obsahující údaje telekomunikačního regulátora pro prototyp iPhonu označený jako „N94“, jež se dají zobrazit v nastaveních iOS.

Podle tohoto obrázku americký telekomunikační úřad FCC přístroji už přidělil identifikační číslo „BCG-E2430A“. Pro srovnání, GSM iPhone 4 dostal číslo „CG-E2380A“ a CDMS iPhone 4 užívá číslo „BCG-E2422A“. Zjevně jde o hodně podobné přístroje, což lze považovat za další důkaz, že prototyp „N94“ je oním „iPhonem 4S“.

V příslušné veřejně přístupné databázi přístrojů schválených FCC se zatím tento telefon neobjevil, ale to se ani nedalo čekat, tam se obvykle schválená zařízení dostanou až po svém uvedení na trh, navíc Apple často požaduje, aby některé dokumenty jako třeba fotografie vnitřních komponent byly prohlášeny za důvěrné, takže zůstanou nepřístupné veřejnosti po ještě delší dobu.

Z dřívějších odkazů v iOS (již z první beta verze iOS 4.3) víme, že prototyp „N94“ by měl používat SoC čip A5, ale jinak se zřejmě bude hodně podobat iPhonu 4, což naznačují i všechny uniklé fotografie jeho komponent. Ovšem to, že mu FCC nyní udělil identifikační číslo, pravděpodobně znamená, že se už skutečně blíží jeho uvedení na trh.

Zprávy o „iPhonu 5“

Sešla se však také řada pověstí a dohadů o “iPhonu 5“, tedy o novém modelu telefonu Applu, který se má od iPhonu 4 výrazně lišit.

Podle DigiTimes bude nový iPhone mít obrazovku menší než 4 palce

Nejprve minulé pondělí tchajwanský server DigiTimes napsal, že navzdory kolujícím pověstem bude podle informací od zdrojů mezi asijskými dodavateli komponent displej „iPhonu 5“ mít úhlopříčku pořád menší než 4 palce. (DigiTimes se ohledně oněch popíraných pověstí odvolává na dřívější video ze Švýcarska, předvádějící údajný 4,2“ „iPhone 5“, to však bylo záhy odhaleno jako jasný podvod.)

Nový „iPhone 5“ by podle této zprávy měl nasadit displej o úhlopříčce 3,5“ až 3,7”, avšak jeho design dovolí ztenčit obruby zobrazovacího panelu, takže obrazovka bude vypadat větší. Dále by podle citovaných zdrojů měl nový iPhone nahradit skleněné krycí panely iPhonu 4 kovovým šasi.

DigiTimes má sice má dobré kontakty mezi asijskými a zejména tchajwanskými dodavateli komponent a OEM výrobci, takže se skutečně může dostat k zákulisním informacím, ale mnohdy se jeho tvrzení nepotvrdí, takže tuhle zprávu rozhodně nelze považovat za zaručenou (jak ji předkládala některá média).

Ikona z instruktáže pro Photo Stream možná prozrazuje design „iPhonu 5“

Když na letošní vývojářské konferenci WWDC 2011 Apple představil vedle dalších novinek službu iCloud, popsal též její funkci Photo Stream pro synchronizaci fotografií. A minulou středu MacRumors obdržel fotografii instruktážního obrázku pro Photo Stream z nejnovější beta verze programu iPhoto 9.2 (ta je potřeba pro využívání funkce Photo Stream na Macu). Stejnou fotografii dostaly i jiné servery, například 9to5mac.

Největší rozruch ovšem snímek vzbudil nezvykle vyhlížející ikonou iPhonu. Přirozeně se počalo spekulovat, že by tato ikona mohla znázorňovat očekávaný „iPhone 5“ a MacRumors se pokusil z ikony dovodit, jak by telefon mohl vypadat.

Přes počáteční skepsi se totiž ukázalo, že ikona opravdu odpovídá kolujícím pověstem o vzhledu nového iPhonu. Pokud ho ikona skutečně zobrazuje (a tomu lze celkem věřit, protože Apple i u malých ikon trvá na velmi přesném zobrazení svých přístrojů), pak by nový iPhone měl větší obrazovku než iPhone 4 a podlouhlé (oválné) domovské tlačítko. Aby se to ještě více vyjasnilo, MacRumors ikonu zvětšil a vedle ní umístil výtvarné ztvárnění představy o vzhledu nového iPhonu odvozené z dosavadních pověstí.

Odhady rozměrů „iPhonu 5“ podle ochranných pouzder z Číny

Co se týče oněch výtvarných ztvárnění možné podoby „iPhonu 5“, ty nechal MacRumors vypracovat už počátkem srpna podle uniklých fotografií ochranných pouzder pro očekávaný nový telefon, jež se již začala nabízet v Číně.

Na začátku září si tento server několik takových pouzder z Číny objednal a když je obdržel, použil je, aby z nich odhadl pravděpodobné rozměry „iPhonu 5“.

Po odečtení různých přesahů mu vyšlo, že by telefon měl být asi 119 milimetrů vysoký a 66 milimetrů široký. Tloušťka se z ochranného pouzdra odhaduje mnohem hůře, ale zdá se, že by neměla překročit 7,6 milimetru. Ovšem tento telefon by měl mít zkosené hrany stejně jako současný iPod touch, proto na okrají bude přístroj asi ještě tenčí.

Když se do pouzdra určeného pro „iPhone 5“ vložil iPhone 4, zůstalo v něm hodně volného místa, což jasně ukazuje, že nový telefon Applu (pokud ovšem bude v takovéto podobě vůbec existovat) bude mít větší půdorysné rozměry, ale zároveň bude mnohem tenčí.

Z měření také vyplývá, že tento přístroj bude muset mít výrazně větší úhlopříčku obrazovky (když se nezvětší její obruby, ale to se zdá nanejvýš nepravděpodobné). Displej nového iPhonu by tak měl mít alespoň 4“ úhlopříčku proti 3,5“ všech dosavadních iPhonů 4. To je ovšem v rozporu s výše zmíněnou zprávou DigiTimes, že úhlopříčka nového iPhonu nebude větší než 3,7“.

Všechny tyto závěry však závisejí na tom, jestli dotyčná ochranná pouzdra z Číny skutečně odpovídají vzhledu chystaného nového iPhone, a to zatím nikdo nemůže zaručit. Ale kdyby odpovídala, potom bude nový „iPhone 5“ o dost větší než iPhone 4 a bude osazen 4“ displejem. Avšak to půjde jednoznačně potvrdit nebo vyvrátit nejdříve počátkem října.

Pověsti o novém iPodu touch

Počátkem října se očekává především uvedení nového iPhonu, ale považuje se za skoro jisté, že současně bude uveden také iPod touch nové generace, O tom se zatím mnoho neví, ale zřejmě se též tento přístroj bude dodávat ve dvou barevných provedeních, černém a bílém.

Už koncem srpna se objevi snímek bílého čelního panelu nového iPodu touch, který zároveň naznačoval, že se vnější vzhled přístroje výrazně nezmění (pokud ovšem byla fotografie autentická, což někteří zpochybňují).

Bílá zdířka sluchátek pro iPod touch páté generace

A nyní k tomu přibyly fotografie zdířky sluchátek nového iPodu touch, rovněž v bílé barvě. Všiml si jich japonský blog Macotakara, nalezl je u čínského dodavatele náhradních dílů Luna Commerce. Zdířka má zkosený tvar tak jako u současného iPodu touch čtvrté generace, kde je to nutné kvůli zkoseným hranám pouzdra přístroje. Je-li zobrazená komponenta autentická, tak se asi ani tohle u nového modelu nezmění.

Fotografie zdířek sluchátek pro nový iPhone se objevily už v polovině srpna, jak v černém, tak v bílém provedení (u iPhonu nikdo nepochybuje, že se bude dodávat v obou barvách). Na nich je ovšem vidět součástka s plochým profilem podobná té z iPhonu 4, zatímco „iPhone 5“ z pověstí by měl mít zkosené pouzdro, snímky tak zřejmě ukazují zdířku určenou pro „iPhone 4S“.

Oživená tvrzení o podpoře 3G připojení v novém iPodu touch

Dosud iPody touch pracovaly pouze s WiFi připojením, ale již v červenci se objevily (značně nevěrohodné) dohady, že by některé nové modely iPodu touch mohly podporovat také 3G připojení.

A tuto středu byly tyhle pověsti oživeny, AppleNApps též tvrdí, že podle informací od člověka znalého dění u Applu, který si přeje zůstat v anonymitě, se uvažuje o doplnění podpory 3G připojení do nového iPodu touch. Apple už s operátory údajně vyjednal pro iPody touch čistě datové tarify podobné těm, jaké se nabízejí pro iPad 3G.

Důvodem této změny má být služba iCloud, která pro své plné využití vyžaduje trvalé připojení a byla určena především pro přístroje s iOS. Žádné konkrétní důkazy pro to ovšem nejsou, AppleNApps se dovolává pouze velmi nepřímých náznaků. Úplně vyloučit se to tak sice nedá, ale na místě je rozhodně značná skepse.

Jinak se však dá předpokládat, že se letošní iPody touch od svých předchůdců budou lišit jen velmi málo, protože první beta verze iOS 5 obsahovaly odkazy na nový, dosud neuvedený model „iPod4,2“, zatímco současný iPod touch čtvrté generace užívá modelové označení „iPod4,1“, a to naznačuje, že změny nebudou nijak rozsáhlé.

iPad 3 bude používat tenčí a lehčí baterie

A na závěr ještě jedna nová pověst o iPadu 3. Ten se sice začne prodávat asi až na jaře 2012, ale první tvrzení o jeho vlastnostech už po Webu kolují. Všeobecně se očekává, že dostane displej typu „Retina“ s rozlišením zdvojnásobeným v obou směrech (kvůli zajištění kompatibility aplikací) a zřejmě bude používat SoC čip Apple A6, nástupce čipu A5 užitého v iPadu 2 (analogií s ohlášenou konkurencí lze usuzovat, že by hlavní procesor čipu A6 mohl být čtyřjádrový).

A nyní blog BGR upozornil na zprávu deníku Taiwan Economic News z úterý, podle níž si pro nový iPad 3 Apple zajistil dodávky baterií od firem Simplo Technology Co. a Dynapack International Technology Corp. Nové baterie by měly být tenčí a lehčí než ty používané v současných iPadech 2, v důsledku čehož však vzroste též jejich pořizovací cena asi o 20 až 30 procent (při maržích Applu tohle jistě nijak velký problém nebude). Nové baterie by navíc měly mít delší životnost než ty současné.

Zatím není jasné, k čemu Apple v novém iPadu takto získaný prostor využije, možná to umožní nasazení zmíněného displeje typu „Retina“, který by mohl být silnější, ovšem nelze vyloučit ani další zmenšení tloušťky tabletu ze současných 8,.8 milimetru.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

iP5

Autor: risodv Muž

Založeno: 11.09.2011, 22:58
Odpovědí: 0

Cakam na ten iP, lebo chcem upgradovat svoje 2g.
Co vsak musim komstatovat, vsetky clanky, co som doteraz natuto temu cital, su viac menej postavene na vode, a vsetko zase dopadne uplne inak ako prepokladaju. Treba si pockat s cim Apple skutocne prijde, dovtedy su informacie takehoto druhu iba mlatenie slamy a strateny cas.

Odpovědět na příspěvek

iphone 5 bude jedna z nasich novinek v aukci

Autor: Jakub Barvir Muž

Založeno: 12.09.2011, 23:03
Odpovědí: 0

Chystame se otevrit obracenou aukci na iPhone 5 jehoz release date je stale nejasny. Kazdy, kdo se tesi na novinku od applu muze zkusit nase aukce http://www.bidbeat.cz

Odpovědět na příspěvek

RE: iphone 5 bude jedna z nasich novinek v aukci

Autor: yponfajf Muž

Založeno: 14.09.2011, 14:40

jdi do hoven ty spamere zapicenej

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: iphone 5 bude jedna z nasich novinek v aukci

Autor: Jakub Barvir Muž

Založeno: 18.09.2011, 13:01

Budu nucen Vas nahlasit adminovi a pozadam ho ztazeni Vaseho komentare. Komentar jen vypovida o vasi itelekci, ktera zakoncila svuj vyvoj v materske skolce.

Odpovědět na příspěvek

RE: iphone 5 bude jedna z nasich novinek v aukci

Autor: Štěpán Práce Muž

Založeno: 14.09.2011, 14:42

Jakub Barvir kouří péro své mámě.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: