Apple aktualizoval také službu MobileMe - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Apple aktualizoval také službu MobileMe

16. září 2009, 00.00 | Nová vylepšení služby využijí iPhony a iPody touch s firmwarem 3.1, Macy se Snow Leopardem a též PC s Windows.

Minulý týden Apple vydal iTunes 9, uvedl nové iPody a uvolnil nový firmware 3.1 pro iPhone a iPod touch. A dále uživatelům poskytl první aktualizaci Snow Leoparda.

Avšak tím příliv nových aktualizací ještě nekončí, protože současně Apple aktualizoval i službu MobileMe, do značné míry právě v odpověď na teď vyjmenované softwarové novinky. (K poslední předchozí menší aktualizaci služby došlo letos v červenci.)

Popis novinek MobileMe (zavedených minulý čtvrtek) předkládá tento podpůrný dokument, většina jich souvisí s iPhone OS 3.1 (firmwarem 3.1) a Snow Leopardem. Podívejme se na ně blíže:

Vylepšení týkající se firmwaru 3.1

Už firmware 3.0 přinesl funkci Find My iPhone, jež dovoluje na dálku nalézt ztracený iPhone (a vědělo se o ní již z první beta verze firmwaru 3.0). Na iPhonech a iPodech touch s firmwarem 3.1 však nyní lze navíc na dálku touto funkcí přístroj uzamknout heslem.

A když nastavíte volbu, že vyhledávací funkce má nechat zaznít zvuk (užitečné, hledáte-li doma či v kanceláři založený iPhone), zvuk se přehraje s maximální hlasitostí, nikoli jako dosud s nastavenou hlasitostí vyzvánění. Navíc, jestliže sice zapnete funkci Find My iPhone, ale nastavíte ruční získávání nových dat, dostane se vám varování, že takovém případě vyhledávací funkce pracovat nebude.

Další vylepšení se týkají synchronizace kalendářů a webových záložek. Kalendáře iCalu, jejichž odebírání si uživatel objedná, se teď budou s iPhonem a iPodem touch synchronizovat automaticky, podrobněji to popisuje tenhle dokument Applu. Avšak CalDAV kalendáře zkonfigurované v iCalu na Macu se takto synchronizovat nebudou. A pokud se na iPhonu nebo iPodu touch zřídí účet služby MobileMe, bude možné sloučit webové záložky služby s již existujícími záložkami na daném přístroji.

A nakonec tu máme ještě jednu opravu pro galerii MobileMe Gallery, řešící problém, který některým zákazníkům služby zabraňoval zveřejnit na této galerii snímky a filmy z iPhonu nebo iPodu touch, jestliže zadali uživatelské jméno velkými písmeny.

Vylepšení spojená se Snow Leopardem

Ještě mnohem více novinek MobileMe se týká Snow Leoparda. Synchronizace s Macy provozujícími Mac OS X 10.6 snížila četnost výstrah o změně dat a prahová hodnota pro vydání takového varování se dá nastavit v kartě Sync (synchronizace) systémových předvoleb MobileMe (lze nastavit varování po změně více než 5, 25 a 50 procent dat, případně při jakékoli změně, anebo ho jde naopak úplně vypnout).

Řada vylepšení se objevila pro internetové úložiště iDisk. Nová volba v kartě iDisk systémových předvoleb MobileMe dovoluje automatické řešení konfliktů synchronizace, kdy se vždy uchová nejnovější verze souboru. Řešitel konfliktů podporuje Quick Look, takže si uživatelé mohou prohlédnout obsah mnoha typů souborů a určit, jaké jejich verze chtějí zachovat.

Dále se zvýšila spolehlivost automatické synchronizace s iDiskem. A ještě zbývá jedna spíše kosmetická změna, když probíhá synchronizace s iDiskem, příslušná položka menu se zvlášť výrazně otáčí.

V případě funkce Back to My Mac se lze, bude-li daný Mac se Snow Leopardem napojený na vyhovující bezdrátovou základnovou stanici AirPort Extreme nebo Time Capsule, k němu připojit i tehdy, když bude uspaný (v systémových předvolbách Energy Saver pro úsporu energie se musí nastavit volba „Wake for network access“, o nové funkci „Wake on Demand“ Snow Leoparda, jež to umožňuje, jsme podrobněji psali zde).

A filmy vytvořené nebo otevřené v novém QuickTime Playeru Snow Leoparda půjde publikovat přímo v galerii MobileMe Gallery.

Novinky pro Windows

Službu MobileMe ovšem lze používat též na PC s Windows, pomocí ovládacího panelu MobileMe Control Panel. Ten v nové verzi 1.5 dovoluje nastavit stávající kalendář MobileMe jako výchozí kalendář Outlooku (potřebné postupy podrobněji popisuje tento dokument Applu).

Dále byly vyřešeny problémy, které způsobovaly, že se záložky neuspořádaly správně při synchronizace mezi Internet Explorerem a Safari. A byla doplněna podpora pro Windows 7, jež přijdou na trh koncem října.

V podstatě tedy skoro všechna vylepšení souvisejí s novými verzemi softwaru Applu a jiných, což ovšem také znamená, že abyste je využili, musíte mít iPhone či iPod touch s firmwarem 3.1, Mac s Mac OS X 10.6 Snow Leopard anebo Windows s nainstalovaným ovládacím panelem MobileMe verze 1.5 (ten se dá stáhnout odsud, jeho velikost činí pouze 2,3 MB a vyžaduje alespoň Windows XP SP2, Vistu SP1 či Windows 7).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: