Jak Applisté přicházejí o iluze - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Jak Applisté přicházejí o iluze

15. května 2006, 00.00 | Vždycky jednou za čas narazí redaktoři MujMaca na zajímavost, aktualitu nebo humorný článek, který se nehodí do žádné stálé, již zavedené rubriky. Protože nám ale připadá škoda se s vámi o některé tyto perly nepodělit, rozhodli jsme se uvést nový, nepravidelně vycházející, seriál článků, jejichž obsah je různorodý a jejichž čtení se dopouštíte na vlastní nebezpečí. Před vámi leží další díl seriálu „Mac, drogy a rock'n'roll“.

Vždycky jednou za čas narazí redaktoři MujMaca na zajímavost, aktualitu nebo humorný článek, který se nehodí do žádné stálé, již zavedené rubriky. Protože nám ale připadá škoda se s vámi o některé tyto perly nepodělit, rozhodli jsme se uvést nový, nepravidelně vycházející, seriál článků, jejichž obsah je různorodý a jejichž čtení se dopouštíte na vlastní nebezpečí. Před vámi leží další díl seriálu „Mac, drogy a rock'n'roll“.

Už jsi náš… vše co máš… vyšumí.

V akustice je růžový šum kombinací všech frekvencí, které je lidské ucho schopno slyšet, s rovnoměrným rozložením hlasitosti po logaritmické frekvenční škále. Jinak řečeno, čím vyšší frekvence, tím nižší hladina hlasitosti. Podobně jako Fibonacciho sekvence nebo Eulerovo číslo, vyskytuje se růžový šum prakticky všude ve fyzice, ekonomice, biologii atp…

Růžový šum vlevo, bílý vpravo

Jednou z jeho zajímavých vlastností, která nás bude zajímat, je ale schopnost účinně vyrušit zvuky všedního dne, které by mohly narušovat vaši koncentraci. Vývojáři z Blackholemedia.com se rozhodli této užitečné vlastnosti využít a vyrobili generátor bílého a růžového šumu pro váš Macintosh – můžete si jej zdarma (včetně zdrojového kódu) stáhnout z BlackHoleMedia.com. Příjemné šumění!

Microsoft rýpe do geeků

Byly časy, kdy marketingové oddělení Microsoftu ještě tvořilo reklamní kampaně, mnohem zábavnější než současné řeči o „rozjasnění vašeho světa“ a „ultra-lehkém mobilním PC“. Důkazem tomu budiž třeba jedna z reklam na Microsoft Office, která jednu dobu kolovala po Novém Zélandu:

A jakou cenu za své domácí úkoly platíš TY?

Brilantní, že, ano? Člověk se nemůže ubránit dojmu, že si někdo dělá srandu z matfyzáků, Linuxářů a jiných technických nadšenců…

Konec iluzí o rychlosti OS X

Když teď Mac OS X běhá na stejných procesorech, jako ostatní operační systémy, je konečně čas na nějaké pořádné srovnávací testy: který ze tří nejrozšířenějších operačních systémů je nejrychlejší? Výsledky vás možná překvapí.

Špatná zpráva pro nízkoúrovňové databáze…

Ano, čím nižší je sloupec, tím rychlejší je daná konfigurace. Zdá se, že Apple by se měl začít zajímat o nízkoúrovňové problémy jejich operačního systému – hybridní kernel XNU, tvořený mikrojádrem Mach a BSD systémem, se očividně nedokáže rovnat výkonu konkurence. Ale netřeba propadat panice, podobné testy vypovídají maximálně o rychlosti vícevláknové databáze nebo náročných matematických aplikací. Výkon běžných aplikací nemá s podobnou statistikou příliš společného.

Stránka s benchmarkem

Umělecké ztvárnění Mac OS X

Malíř Guatam Rao na svém blogu uveřejnil „impresionistická“ ztvárnění ovládacích prvků Mac OS X. Všechny obrázky jsou malované olejovými barvami na běžné plátno a mezi ostatními malbami na stránkách působí tak trochu jako pěst na oko. Co bude příště? Co takhle vytvořit aplikaci, napsanou s pomocí Core Image, která by podobný vodovkový efekt aplikovala na celý interface? Sice by se nám asi těžko četl text na monitoru, ale výtvarná hodnota by jistě převážila některé funkční nedostatky :-)

Finder a Dashboard v umělcově podání

Inu, to je pro dnešek vše, až se nám zase nahromadí něco zajímavých novinek, setkáme se u dalšího dílu.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Humor  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: