Mac, Drogy a Rock'n'Roll II: Ballmer v. Ballmerová - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Mac, Drogy a Rock'n'Roll II: Ballmer v. Ballmerová

19. dubna 2006, 00.00 | Vždycky jednou za čas narazí redaktoři MujMaca na zajímavost, aktualitu nebo humorný článek, který se nehodí do žádné stálé, již zavedené rubriky. Protože nám ale připadá škoda se s vámi o některé tyto perly nepodělit, rozhodli jsme se uvést nový, nepravidelně vycházející, seriál článků, jejichž obsah je různorodý a jejichž čtení se dopouštíte na vlastní nebezpečí. Před vámi leží druhý díl seriálu „Mac, drogy a rock'n'roll“.

Ballmer vymývá mozky rodině!

Energetický (jemně řečeno) CEO Microsoftu, Steve Ballmer, se v nedávném rozhovoru přiznal k tvrdým pravidlům ohledně konkurenčních produktů, které nastolil ve své domácnosti. Když se ho reportér časopisu Fortune zeptal, zda vlastní iPod, Ballmerova odpověď odhalila mnohé o tom, jak vážně bere konkurenční boj. „Ne, nevlastním,“ odpověděl. „A nemají ho ani moje děti. V mnoha ohledech se mé děti chovají stejně špatně jako jiné děti, ale aspoň v tomhle ohledu jsem jim vymyl mozek: Nesmíte používat Google a nesmíte používat iPod.“

Chudáčci malí – iPod se dá oželit, ale jak může někdo žít bez Google? :-)

Online sbírka historických plakátů Apple

U příležitosti nedávného 30. výročí založení Apple se na webových stránkách magazínu Wired objevila sbírka nejzajímavějších reklam z historie společnosti Apple, včetně zasvěcených komentářů ke každé z nich. Mě osobně nejvíce pobavila tahle:

Drzá reklama

Nejpodivnější klávesnice světa

Určitě jste už slyšeli o klávesnici Optimus, která k nám z Ruska dorazí snad už v letošním květnu. Na každé klávese tohoto výkřiku moderní techniky najdete barevný, miniaturní LCD displej, který zobrazuje symbol, který klávesa v danou chvíli reprezentuje. Například, když podržíte Shift, všechny klávesy s písmenky se změní z malých na velké. Když zapnete Photoshop, na klávesách se zobrazí symboly akcí, atd…

Klávesnice nebo mimozemský artefakt?

Myslíte, že to je podivná klávesnice? Tak se podívejte na tyhle. Sbírka deseti nejzvláštnějších vstupních zařízení, kterými kdy někdo něco napsal, od relativně prosté kompaktní FrogPad až po výrobek ze srolovatelného plastu nebo laserovou projekci kláves na libovolný plochý povrch.

Poplašné zařízení pro MacBook Pro

Bojíte se, že vám ukradnou laptop? Máte MacBook Pro? Prográmek iAlertU vám sice možná nezajistí absolutní bezpečnost, ale přinejmenším vás pobaví. Když si stáhnete a nainstalujete betaverzi tohoto originálního software, můžete potom svůj MacBook uzamknout pomocí dodávaného dálkového ovládání – ozve se zvuk, ne nepodobný aktivaci alarmu v autě a váš počítač začne pomocí zabudovaného senzoru pohybu zkoumat, jestli s ním náhodou někdo nehýbe. Když zaznamená pohyb, začne hystericky houkat, jak jen mu to dovolí zabudované repráčky a blikat displejem.

Zloděj pochopitelně může řvaní ukončit třeba připojením sluchátek nebo vyjmutím baterie, ale na upoutání pozornosti to stačí. A pokud MacBook Pro nemáte, můžete si tuhle srandu prohlédnout alespoň na videu. :-)

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Humor  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: