Apple Expo 2003 - Paříž se již chystá - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůVýstavy

Apple Expo 2003 - Paříž se již chystá

8. září 2003, 00.00 | Za týden se otevřou brány nejvýznamnější evropské Apple akce, a my budeme při tom. Co na nás Steve Jobs chystá na tradiční keynote? Dočkáme se konečně nových PowerBooků? Jaké další novinky nás čekají v Paříži?

Již za týden se otevřou brány výstaviště Port de Versaille v Paříži, aby již tradičně přivítaly návštěvníky největší evropské výstavy Maců a všeho, co s nimi souvisí, Apple Expo 2003. Tento veletrh bude Paříž hostit od úterý, 16. září, do soboty, 20. září. V případě Evropy naštěstí Apple (zatím) nesáhl po změnách a tak veletrh - tradičně - zahájí keynote Steva Jobse, na kterou řada uživatelů netrpělivě čeká, neboť by mohla přinést i mnoho zajímavých novinek. Ovšem Apple Expo, to není jen Jobs a Apple, ale také mnoho dalších vystavovatelů se svými produkty, a letos poprvé rovněž program konferencí pro uživatele i vývojáře. Z veletrhu Apple Expo 2003 pro vás tak jako obvykle připravujeme podrobné zpravodajství přímo z místa konání.


Letošní logo respektuje nový "vzhled" firmy Apple

Naštěstí i poté, co Apple "zazdil" letní Macworld a pozornost přesunul na akce, konané ve slunném San Franciscu (lednový Macworld a WWDC), se v Evropě dočkáme šéfa Applu, Steva Jobse a jeho zahajovací řeči. Vystoupení Jobse je vždy očekávané s netrpělivostí, i když v Paříži se zatím nikdy s ničím zásadním "nevytáhl" - v roce 2000 to bylo zahájení prodeje betaverze Mac OS X, loni se nejvíce probíralo ukončení podpory Mac OS 9 u strojů uvedených v roce 2003. Letos se již zcela automaticky očekává oznámení, kdy bude do prodeje uveden Panther, neboli Mac OS X 10.3 (zprávy zatím jsou o 3. říjnu, podle americké notace 10.3.), je velmi pravděpodobné, že Jobs uvede také nové aplikace, které Panthera doprovázejí, tedy Safari 1.1, iCal 1.5 a iSync 1.2. Je možné, že na nás Steve také vytáhne nějaké softwarové překvapení, software má u Apple zelenou a nové produkty se jim daří umně skrývat až do okamžiku uveřejnění. Ovšem velmi silně se spekuluje, že v Paříži by Jobs mohl odhalit tajemství nových PowerBooků, na které se čeká již doslova měsíce.

V současné době mají na obnovu nárok v postatě všechny modelové řady kromě stolních Power Maců G5, tedy jak přenosné počítače, tak stolní iMacy a eMacy. Aktuálně se objevila šeptanda o uvedení notebooků 9. či 10. září, ovšem jiné zdroje hovoří o tom, že to by se měly objevit nové iMacy a eMacy (až na 1,25 GHz). Jestli budou notebooky uvedené opravdu v Paříži, bude to příjemné překvapení pro návštěvníky, pokud snad již tento týden, alespoň bude možné si je na místě osobně vyzkoušet. Doufejme tedy, že v příštích dnech se dočkáme novinek pro posílení podzimní produktové řady a že si je budeme moci také prohlédnout a vyzkoušet. Mimochodem, spekuluje se také o několika více či méně záhadných doplňcích pro iPod, při té příležitosti doufejme, že Jobs se zmíní, jak to bude s iTunes Music Store v Evropě - zde nasadil Microsoft poměrně razantní tempo.

Zda bude přímý přenos keynote přes internet není známo, Apple to může oznámit až na sklonku týdne, ovšem po zkušenostech z několika posledních akcí (opožděný streaming z WWDC a z uvedení iTunes Music Store) budeme spíše skeptický - pokud se však objeví přímý přenos, bude to jen potvrzovat důležitost informací, které se na keynote chystají.

V části veletržní, která je návštěvníkům otevřená po pět dní, se samozřejmě prezentují desítky vystavovatelů jak lokálních, tak globálních. Kromě tradiční expozice Apple, kde bude bezpochyby hlad po Power Macích G5, kterých je v Evropě stále poskrovnu, na nás budou čekat stánky řady dalších důležitých firem - v oblasti DTP a pre-press to budou firmy Adobe a Quark (škoda jen, že zde asi nebude Adobe vystavovat nové produkty, o jejichž uvedení na konci září se šušká), zájemci samozřejmě naleznou stánky další firem z různých oborů, audio, video, kancelářský software, serverové nasazení a další. Na nejzajímavější produkty a novinky na Expu se samozřejmě zaměříme také v naších reportážích.

Novinkou tohoto Expa jsou konference - pro koncové uživatel a také pro vývojáře. Pro uživatele je připraveno na každý den několik prezentací v samostatném sále, zaměřené na různá témata - od novinek v Mac OS X Panther, přes koexistenci se světem Windows (populární téma) až po digital lifestyle a produkty, které Appe nabízí. Informací o vývojářském programu je poskrovnu, zatím to vypadá pouze na dvě obecné prezentace o vývojářských možnostech Mac OS X - ovšem i to je lepší podpora než v minulosti.

Nezbývá než se těšit na novinky, které nám Apple a další firmy nadělí příští týden v Paříži, o kterých vás samozřejmě budeme co nejpodrobněji informovat přímo z místa dění.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: