Pověsti o softwaru a službách Applu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Pověsti o softwaru a službách Applu

10. prosince 2010, 00.00 | O termínu spuštění obchodu Mac App Store přicházejí protichůdné zprávy, pravděpodobnější se zdá být leden 2011. A Steve Jobs slíbil podstatně vylepšenou službu MobileMe na příští rok.

Tento týden se objevilo také několik pověstí týkajících se budoucích služeb Applu spojených se softwarem:

Datum spuštění obchodu Mac App Store zůstává nejasné

Už koncem října na akci k Macům Apple oznámil, že chystá webový obchod Mac App Store s aplikacemi pro Mac OS X. Ten sice bude tvořit především integrální součást chystaného Mac OS X Lion, ale fungovat začne již pro současného Snow Leoparda, v říjnu Apple prohlásil, že obchod spustí do 90 dní, což vychází na leden 2011.

Avšak v pondělí se objevily zprávy, podle nichž by mohl obchod zahájit provoz mnohem dříve, server AppleTell přišel s tvrzením, že ke spuštění obchodu dojde už příští pondělí 13. prosince, informaci měl získat od zdroje z Cupertina, podle něhož Steve Jobs tlačí na co nejrychlejší rozběh obchodu (původně prý to mělo být již 6. prosince).

Tuto zprávu, přestože nepotvrzenou, řada médií převzala jako jistou, jenže ve středu dorazila zcela opačná informace, že nakonec obchod bude přece jenom spuštěn až v lednu příštího roku. Novou informací přinesl například blog The Loop, podle jehož zdrojů platí lednový termín. A samotný AppleTell svou zprávu doplnil o dodatek, podle něhož „četné problémy“ způsobily, že se spuštění přesune na leden.

V pondělí se tak premiéry Mac App Store nejspíš nedočkáme a pokud Apple využije celou lhůtu 90 dní, mohlo by k otevření obchodu dojít až někdy ve třetím lednovém týdnu. Promešká se tak sice vánoční sezóna, ale v případě softwaru to zřejmě nebude až tak důležité, rozhodně bude lepší, když Apple obchod pořádně doladí.

Nová upřesnění podmínek pro aplikace Mac App Store

Bude-li Mac App Store spuštěn až v lednu, vývojáři získají další čas na čas na přípravu svých aplikací, ty ovšem mohou zasílat ke schválení už od počátku listopadu, Apple však stále zveřejňuje nové podmínky pro přijímání aplikací do tohoto obchodu, tři takové se objevily začátkem prosince.

A minulý týden Apple vydal další upřesňující informace k tomuto obchodu na stránce zpráv pro vývojáře. Upřesnění, jaká metadata aplikací se dají dodatečně editovat po jejím uvedení do obchodu a tipy pro nákupy z aplikací se týkají spíše aplikací iOS, pro Mac App Store je ale zajímavá zpráva z úterý.

Podle ní je nyní možné do Mac App Store zasílat verze aplikací pro Mac OS X se stejným názvem, jaký má aplikace iOS pro App Store. Podle Applu to pomůže udržet povědomí o značce a usnadní to zákazníkům rozpoznání aplikace. Dalo by se to však vyložit i tak, že Apple počítá s konvergencí obou platforem, avšak to bude běh na hodně dlouhou trať.

Steve Jobs přislíbil zlepšení MobileMe v roce 2011

Službu MobileMe Apple oznámil již na konferenci WWDC 2008 jako nástupce dosavadní služby .Mac, její rozjezd však nebyl právě slavný, trvalo několik měsíců, než počala fungovat tak, jak měla.

Apple službu průběžně vylepšuje, především její webové aplikace (užívané kupříkladu pro práci s elektronickou poštou a kalendáři), stále se ovšem najde dost kritiků, uživatelům vadí především to, že Apple za MobileMe požaduje 99 USD ročně.

To je poměrně dost, uvážíme-li, že se některé podobné (i když pravděpodobně méně vybavené) konkurenční služby (zejména ty od Googlu) nabízejí zdarma (na jaře se objevily pověsti, že by Apple mohl alespoň některé funkce MobileMe poskytovat zdarma, ale to se nestalo – s jedinou výjimkou, iOS 4.2 umožňuje zařízení s tímto firmwarem vyhledávat funkcí „Find My iPhone“ i bez účtu MobileMe).

A tak i když se proti svým počátkům MobileMe významně zlepšila, pořád se najde dost těch, kdo se službou nejsou spokojení. Jeden ze čtenářů serveru MacRumors, patřící k takovýmto nespokojencům, svůj názor zaslal přímo Stevu Jobsovi a svou zprávu zakončil dotazem, zda brzy dojde ke zlepšení.

Jobs mu skutečně odpověděl svým obvyklým stručným způsobem, odepsal, že se služba o hodně zlepší v roce 2011.

Byla to samozřejmě obvyklá pýthická odpověď, ale protože Jobs si je jistě vědom, že takováto jeho vyjádření budou zveřejněna, dá se to vykládat jako svého druhu veřejný příslib. Apple tak příští rok bude MobileMe zřejmě dále vylepšovat (z Jobsovy odpovědi ovšem není jasné, zda dojde pouze ke zlepšení stávajících funkcí, anebo jestli přibudou také nějaké nové možnosti).

Vzhledem k sílící konkurenci levných a bezplatných webových služeb ovšem bude pro Apple v podstatě nezbytné MobileMe vylepšit, má-li za svou současnou cenu obstát i nadále (zlevnění MobileMe se nezdá příliš pravděpodobně, Apple se spíš bude snažit za stejnou cenu nabídnout více možností).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Pověsti?

Autor: Středula Muž

Založeno: 10.12.2010, 10:20
Odpovědí: 0

Nechci rýpat, ale s "rumors" se setkávám dost často a lépe tedy zní "zvěsti," než "pověsti." :)

+ bych uvítal, kdyby se třeba články o softwarových novinkách číslovaly. Někdy totiž vlezu na stejný článek 3x a někdy mi ujde článek úplně, protože mám dojem, že jsem ho už nejspíš četl (díky ostatním naprosto stejným nadpisům). Rád zde čtu, takže bych to uvítal!

Odpovědět na příspěvek

Mobile Me

Autor: David Muž

Založeno: 10.12.2010, 11:49
Odpovědí: 0

Dříve jsem dva roky využíval Mobile Me. Bohužel největší porblém jsem měl s kalendářem. Po dvou letech využívání jsem přešel ke Googlu. Vše funguje tak jak má a celkem rychle. Mail je vyřešek k mé naprosté spokojenosti a dokonce mi bez problému fungu upozornění na iPohone. Synchronizace kalendáře, mailů a kontaktu google a iPhone také funguje bez problému a okamžitě. Co by asi Apple musel na Mobile Me změnit nebo přidat, abych byl ochoten těch 99 dolarů dát? :-)

Odpovědět na příspěvek

Mobile Me

Autor: David Muž

Založeno: 10.12.2010, 15:12
Odpovědí: 0

Dříve jsem dva roky využíval Mobile Me. Bohužel největší porblém jsem měl s kalendářem. Po dvou letech využívání jsem přešel ke Googlu. Vše funguje tak jak má a celkem rychle. Mail je vyřešek k mé naprosté spokojenosti a dokonce mi bez problému fungu upozornění na iPohone. Synchronizace kalendáře, mailů a kontaktu google a iPhone také funguje bez problému a okamžitě. Co by asi Apple musel na Mobile Me změnit nebo přidat, abych byl ochoten těch 99 dolarů dát? :-)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: