Softwarové novinky Applu pro Macy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Softwarové novinky Applu pro Macy

5. listopadu 2010, 00.00 | Apple začal přijímat aplikace do obchodu Mac App Store. Dále vydal iPhoto 9.1 obnovující možnost tvorby kalendářů a také aktualizoval ovladače tiskáren HP pro Snow Leoparda.

V minulých dnech se opět objevilo několik dalších softwarových novinek pro Macy od Applu:

Apple začal přijímat aplikace pro obchod Mac App Store

Na akci konané 20. října Apple též předvedl předběžnou verzi chystaného Mac OS X Lion a současně představil i nový internetový obchod s aplikacemi pro Mac OS X, Mac App Store, budovaný podobně jako App Store pro aplikace iOS.

Apple se rozhodl tento obchod zprovoznit už pro Snow Leoparda, slíbil jeho spuštění do 90 dnů (od 20. října), což vychází na začátek roku 2011.

Zároveň se na jeho portálu pro vývojáře objevily informace vysvětlující, co bude třeba udělat, aby byly aplikace do obchodu přijaty, podobně jako v případě aplikací iOS také zde budou procházet vstupní kontrolou a budou muset splnit mnohé další podmínky (český výtah některých z nich najdete tady).

A tuto středu již příjem aplikací do Mac App Store skutečně začal, registrovaní vývojáři dostali elektronickou poštou zprávu, že mohou zasílat své aplikace ke schválení. Na portálu Mac Dev Center získají po přihlášení další informace o zřízení příslušného účtu služby iTunes Connect, o vytváření distribučních certifikátů a o přípravě aplikací ke schvalování.

Podobně jako při vývoji aplikací iOS obchod Mac App Store vyžaduje, aby se vývojáři zapojili do programu Mac Developer Program, který je sice oddělený od vývojářského programu iOS, ale platí se za něj stejných 99 USD ročně a řídí se hodně podobnými pravidly.

Do nového obchodu s aplikacemi Mac OS X tak už brzy začnou přicházet první příspěvky, lze očekávat, že v okamžiku spuštění Mac App Store v něm bude již docela široká nabídka, avšak řada programů, na něž si uživatelé Maců zvykli, tam kvůli omezením nebude.

Apple ovšem jasně řekl, že narozdíl od iOS tento obchod nebude jediným zdrojem programů, takže stále bude možné na Macy dostat i jiné aplikace (a v dohledné době to sotva změní, protože tím by od Maců odradil řadu uživatelů).

Pro technicky méně zdatné uživatele by však nový obchod mohl být dalším prostředkem, jak je přilákat k Macům a pravděpodobně také významně rozšíří nabídku aplikací pro Mac OS X, zejména těch od malých nezávislých vývojářů.

iPhoto 9.1 vrací podporu kalendářů a opravuje další chyby

Na výše zmíněné akci k Macům Apple též uvedl verzi '11 svého mediálního balíku iLife. Ta zahrnuje aplikaci iPhoto '11 pro zpracování fotografií, jež byla jednou ze tří přepracovaných aplikací balíku, jenže její prvotní verzi 9.0 rozhodně nešlo považovat za bezchybnou.

Už koncem října Apple uvolnil její aktualizaci na verzi 9.0.1, která řešila potíže s možnou ztrátou dat při přechodu z předchozí verze '09, avšak další nedostatky přetrvávaly, a tak včera přišla první větší aktualizace na verzi 9.1.

Jde o první významnější aktualizaci iLife '11, jež především obnovuje možnost tvorby a objednávání kalendářů dostupnou v iLife '09, která z počáteční verze iLife '11 k nelibosti mnoha uživatelů zmizela. Není jasné, zda šlo o záměr či o pouhé opomenutí, ale teď již se kalendáře vrátily a webová stránka aplikace doplnila odstavec zmiňující jejich tvorbu.

Dále iPhoto 9.1 přidává nové vánoční motivy vlastnoručně tištěných blahopřání a opravuje chybu, jež zabraňovala správnému importu videí stažených z MobileMe nebo z Flickru do událostí iPhota.

Apple tuto aktualizaci doporučuje všem uživatelům iPhota '11, nabízí se přes Software Update, nebo se dá stáhnout z webu Applu (má velikost 177,33 MB), vyžaduje Mac OS X 10.6.3 či vyšší.

Apple také aktualizoval ovladače tiskáren HP pro Snow Leoparda

Pravidelně se objevují nové verze ovladačů tiskáren jednotlivých výrobců pro Snow Leoparda. Ten sice zahrnuje funkci jejich automatické aktualizace, ale ta se týká pouze tiskáren už připojených k danému Macu, stále proto vycházejí balíky ovladačů pro všechny tiskárny určitého výrobce.

Včera takto vyšla nová verze 2.5.2 ovladačů tiskáren, multifunkčních tiskáren a skenerů HP (předchozí verze 2.4.1 dorazila koncem června). Seznam všech nyní podporovaných modelů Apple předkládá tady.

Nové ovladače HP Printer Drivers v.2.5.2 for Mac OS X se dají získat přes Software Update, anebo je lze stáhnout odtud (pak zabírají 448,71 MB, protože jde o všechny dostupné ovladače, zatímco Software Update nabídne jen ovladače pro nainstalované tiskárny). Vyžadují Mac OS X 10.6.1 a vyšší.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: