Nové Macy údajně dostanou USB 3.0 a rychlejší FireWire - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Nové Macy údajně dostanou USB 3.0 a rychlejší FireWire

19. července 2010, 00.00 | Podle nových pověstí chystané modely Maců Pro a iMaců budou vybaveny rozhraním USB 3.0 a rychlejší verzí rozhraní FireWire.

V poslední době začíná přibývat pověstí o chystaných nových Macích, po zprávách o modernizaci MacBooku Air teď přišla také tvrzení týkající se Maců Pro a iMaců, doufejme, že to není projev okurkové sezóny, ale toho, že se v tomhle směru začíná něco dít.

Novou dávku pověstí přinesl francouzský web MacBidouille (asi však dáte přednost jeho anglické verzi Hardmac).

Macy Pro a iMacy mají získat USB 3.0 a FireWire S1600 nebo S3200

Příslušná zpráva uvádí, že podle jednoho z jejich lepších zdrojů se chystá už tak dlouho očekávaná modernizace Maců Pro, dojít k ní však má až koncem léta, tedy v době návratu do škol (v USA tradičně spojeném se zvýšeným nákupem počítačů). Dostane se též na iMacy, ale jejich modernizace přijde na řadu o několik týdnů nebo o celý měsíc později, tedy teprve počátkem podzimu.

Tyto nové stroje by se měly dočkat významných inovací v oblasti přípojných rozhraní, Francouzi tvrdí, že získají jednak rozhraní USB3.0 (někdy ne zcela přesně označované jako SuperSpeed USB), jednak rychlejší verzi FireWire, a to buď verzi S1600, nebo S3200 (číslo udává maximální přenosovou rychlost v Mb/s, oproti současnému FireWire 800 by tak mohlo dojít ke zdvojnásobení nebo dokonce zčtyřnásobení rychlosti ipřičemž zůstanouí zachovány stejné konektory).

USB 3.0 slibuje oproti USB 2.0 až desetinásobnou přenosovou rychlost, tedy 5 Gb/s (teoretická mez, provozní režie skutečnou rychlost nutně o něco sníží). Avšak první testy ukazují, že zatím v praxi toto rozhraní zvládá jenom asi poloviční rychlost, pod Windows by další zrychlení měly přinést nové ovladače, jak tomu bude pod Mac OS X, se zatím pochopitelně neví. Ovšem i pětinásobné zrychlení by bylo vítané.

Nelze očekávat ani technologii LightPeak, ani podporu Blu-ray

Zpráva zmiňuje, že se Apple zajímá též o technologii LightPeak (Apple měl údajně významný podíl na tom, že Intel začal vyvíjet tuhle poněkud futuristickou technologii, připojující periférie optickými vlákny), ale zatím nelze čekat, že by už byla nasazena v praxi (loni se sice mluvilo o tom, že první implementace budou dostupné ještě letos, avšak MacBidouille/Hardmac nyní uvádí, že to bude trvat ještě alespoň rok).

A nakonec ještě dodává, že ani tyto nové stroje nebudou podporovat čtení médií Blu-ray, ale to nepřekvapuje, vzhledem k postoji Steva Jobse vůči téhle technologii.

Rychlejší rozhraní by dále zvýšila přitažlivost Maců

Bylo by nepochybně žádoucí, aby nové Macy nasadily nová rychlejší rozhraní, USB 3.0 se velice brzy stane standardním vybavením lepších PC, takže kdyby ho Macy nenabízely, znamenalo by to značnou nevýhodu. A jestliže se navíc alespoň na Macích Pro (hodilo by se ovšem i pro iMacy) objeví rychlejší FireWire, bude to představovat další novou přednost těchto strojů.

Zrychlení USB by mohlo též pomoci při synchronizaci zařízení s iOS, zvlášť když nyní iPhone umí pracovat s HD videem, takže objemy přenášených dat porostou. To si ale vyžádá nové odpovídající adaptéry pro dokový konektor. (USB 3.0 je sice zpětně kompatibilní s USB 2.0, avšak pro využití jeho nových možností bude nezbytný zcela nový konektor.)

Jako obvykle zůstáváme odkázáni pouze na pověsti, ale zprávy webů MacBidouille/Hardmac se již mnohdy potvrdily (pochopitelně se však vyskytly také opačné případy), naprostou jistotu budeme mít teprve na podzim, to už by se skutečně mělo vyjasnit, co Apple hodlá podniknout s Macy Pro a též s iMacy.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

iPhone

Autor: Michal Muž

Založeno: 19.07.2010, 09:24
Odpovědí: 0

Rychlost pripojeni je jedna vec a rychlost prenosu druha. Nechapu jak je mozne ze stejna periferie na Win bezi o 50% rychleji nez OS X? Telefon se kterym netelefonoval asi nikdo rukou? Co bude dal notebook bez obrazovky? Myslim si ze kvalita apprdu je ne rok od roku ale kus od kusu horsi pri stejne cene. Dobra zprava pro akcionare stadecko ovcanu pokorne bezi za bacou nebo chcete-li honakem Stevem a korunky jim z kapes pekne zvoni.

Odpovědět na příspěvek

RE: iPhone

Autor: Jiří Vápeník Muž

Založeno: 19.07.2010, 11:42

Vynikající příspěvek, hned jsem o hodně chytřejší :-) Až se širší veřejnost seznímí s Michalem a jeho světem, spousta lidí svoje Apple výrobky zahodí, někteří navíc pošlapou nebo pokálí na znamení konečného rozchodu s druhdy oblíbeným produktem.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: iPhone

Autor: Michal Muž

Založeno: 19.07.2010, 19:39

Jak vidim tak jste vstal opet levou nohou. Konkretni priklad originalni USB radic PowerMac G5 ten ma USB, kdyz tak mne opravte, pripojeni USB HDD iOmega se tahne jako slimak, hodim kartu-radic USB nejobycejnejsi z Alzy za 300,- woow a rychlost o polovinu vyssi. Graficke karty, jiste nebudete polemizovat o tom ze vypocetne CPU by iMac (fuuj ten hrozny intel Core 2) stacil na provoz renderingu jenze co delat se s... co jsou v nich. Skoda mluvit. Preci neocekavate ze kazdy kdo chce alespon nejakou pouzitelnou grafiku nejen pro konzolu si nekoupi bednu za 70000,- ta doba je nenavratne pryc. Mam rad jablko, pouzivam ho od doby prvni 5200, kdy Apple byl ekvivalent ceny a kvality, dnes pouze ceny.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: iPhone

Autor: Maeglin Muž

Založeno: 21.07.2010, 09:25

Já si teda zrovna myslím pravý opak. Že do přechodu na Intel a do verze 10.4 nemělo cenu na Maca přecházet. Bylo to drahé, pomalé, hardwarové provedení sice velmi dobré, ale systém měl spoustu chyb, i když se tvářil přívětivě. Naopak nyní šly ceny rapidně dolů, výkon šel nahoru, hardwarové provedení zůstalo velice kvalitní a 10.6 strčí jakékoliv současné Windows do kapsy levou zadní.

Bohužel nikdo není dokonalý, ani Apple ne, takže se staly i určité přehmaty. Mezi ně patří třeba ty grafické karty. Teďka se situace malinko zlepšila, ale ta generace co měla GT120 nebo 9400/9600 na tom opravdu nebyla s grafickým výkonem moc dobře - tam poněkud šáhli vedle.

Jinak Core2Duo (a přechod na Intel obecně) bylo to nejlepší, co mohl Apple udělat. Dostal se tím z poněkud stojatých vod exotického rybníka mnohem blíže uživatelům a výkon šel několikanásobně nahoru.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: iPhone

Autor: Navrátil Muž

Založeno: 10.08.2010, 16:23

Uživatelům je to jedno. Ale náklady jsou safra nižší.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: iPhone

Autor: Navrátil Muž

Založeno: 10.08.2010, 16:24

A že OSX strčí hravě widle do kapsy? No, jak z kterého pohledu. Z hlediska nabídky aplikací ne.

Odpovědět na příspěvek

RE: iPhone

Autor: Irreversible Muž

Založeno: 19.07.2010, 14:08

Já mám zkušenost přesně opačnou - na Win mi USB a hlavně FireWire přijde hróóóózně moc pomalé. Že je Apple šmejd (co se kvality vyrobených kusů týče), to zase nění žádná novinka. Ale trpět s widlema? To radši přejdu zpět na magnet :-D

Odpovědět na příspěvek

RE: iPhone

Autor: pavel Muž

Založeno: 19.07.2010, 17:44

a co ty jsi zač?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: iPhone

Autor: Brohe Muž

Založeno: 20.07.2010, 23:15

Já jsem koudelníkův syn.

2GHz Intel Core Duo, 2GB 667MHz RAM, koupeny v prvni vlně IntelMaců. Adobe CS4, FinalCut Express, GrarageBand a další iLife aplikace používám velmi aktivně a všechno běží. Vyměnil jsem jen DVD mechaniku za lepší a dokoupil RAM. FHD video to zmákne, Ai, Psd běží bez sekání. Time machine mi několikrát zachránil data po mém štourání v terminálu. Nevím co komu vadí na jabku. Jak říkají linuxáci...
Nejdřív se mu všichni smějí, pak s ním bojují a na konec chtějí být jako on.

Odpovědět na příspěvek

Zase ty obrázky

Autor: Bobrs Muž

Založeno: 19.07.2010, 14:15
Odpovědí: 0

Pane Král, Vy nás s těmi obrázky ale hodně trápíte. Já chápu, že vám to s nima přijde takové "lepčejší", ale nešlo by to opravdu trochu omezit ?

Odpovědět na příspěvek

RE: Zase ty obrázky

Autor: Paxxx Muž

Založeno: 20.07.2010, 22:21

Jak velká je, prosím, skupina trápených, za níž mluvíte? A co vám na nich (těch obrázcích) tolik vadí?
(Mě s nimi p. Král netrápí).

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: