Nové Macy se mají objevit v prvním pololetí příštího roku - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Nové Macy se mají objevit v prvním pololetí příštího roku

17. prosince 2010, 00.00 | Server DigiTimes tvrdí, že do poloviny roku 2011 Apple uvede modernizované MacBooky Pro a iMacy.

Apple své plány do budoucnosti zásadně nezveřejňuje, a tak nezbývá než spoléhat na různé kolující pověsti. Jeden z jejich hlavních zdrojů tvoří tchajwanský server DigiTimes, který má dobré vztahy s tamními výrobci elektroniky. A právě ti obstarávají vlastní výrobu produktů Applu (a dalších značek), takže jimi zprostředkované informace často (samozřejmě však ne vždy) mívají reálný základ.

V poslední době DigiTimes sice přináší především pověsti o novém modelu iPadu, ale občas vypustí také informace týkající se Maců. A jednu takovou zprávu vydal i tento týden.

Čtyři nové MacBooky Pro a levnější iMac

Ve čtvrtek DigiTimes oznámil, že vedle nového iPadu se Apple chystá v první polovině roku 2011 uvést též modernizované modely MacBooků Pro a iMaců, podle informací zdrojů mezi dodavateli komponent (ti by to opravdu mohli vědět, protože komponenty nových Maců se musí objednat s několikaměsíčním předstihem).

Dotyčné zdroje říkají, že Apple uvede alespoň čtyři modernizované MacBooky Pro a také nový iMac, který bude používat novou velikost displeje a jeho cena bude stanovena tak, aby se vyhovovala běžnému trhu. To se samozřejmě dá vykládat všelijak, ale nejspíš to znamená, že nový model bude levnější než současné iMacy.

Nové MacBooky Pro mají mít mírně upravený design a budou prý vybaveny chystaným operačním systémem Mac OS X Lion. Díky tomu všemu by pro Apple neměl být problém prodat příští rok 10 milionů Maců, jejichž výrobu zajistí tchajwanské firmy Quanta Computer a Foxconn Electronics (fyzická výroba se ovšem bude stejně odehrávat v kontinentální Číně).

Půjde o nové modely s procesory „Sandy Bridge“?

DigiTimes neuvádí žádné další podrobnosti, ale dřívější zprávy naznačily, že nové MacBooky Pro zřejmě nasadí chystané procesory Intel „Sandy Bridge“, přičemž nižší modely (dnes používající procesory Core 2 Duo a integrovanou grafiku GeForce 320M) přejdou na integrovanou grafiku nových procesorů, zatímco vyšší modely údajně nasadí samostatné grafické procesory AMD, nejspíš ze série Radeon HD 6000M.

Dá se předpokládat, že MacBooky Pro zmiňované v nové zprávě DigiTimes budou právě takovéto stroje, nové procesory a grafika by jim měly pomoci držet krok s konkurencí (současné 13“ modely s Core 2 Duo již trošku zaostávají).

Pokud jde o nové iMacy, též u nich lze předpokládat nasazení procesorů Sandy Brigde, ovšem má-li být nový model levnější, asi bude mít o něco chudší vybavení (jen doufejme, že nová velikost displeje nebude znamenat nasazení méně kvalitního LCD panelu).

Celkem by ovšem dávalo smysl, kdyby Apple dal na trh levnější iMac, odbyt stolních Maců by to jistě posílilo (projevilo se to ostatně již letos po uvedení modernizovaných iMaců s bohatší výbavou za stejnou nebo nižší cenu).

Nejasnosti okolo Mac OS X Lion

DigiTimes navíc tvrdí, že nové MacBooky Pro už budou vybaveny Mac OS X Lion, což ovšem vyvolává různé dohady. Kdyby totiž Lion přinášel vnitřní změny systému srovnatelné se Snow Leopardem, těžko by se dalo čekat jeho uvedení již v prvním pololetí 2011 (musel by se odladit za necelý půlrok).

Avšak pokud by Lion měnil především uživatelské rozhraní (podle toho, co Apple předvedl na říjnové akci, přidá některé prvky z iOS), tak by to asi možné bylo (potom by však Lion v podstatě byl pouhou kosmetickou úpravou Snow Leoparda).

Jako vždy ale musíme připomenout, že jde jen o dohady na základě nepřímých náznaků, až příští měsíce ukážou, s čím Apple doopravdy přijde. Nějaké modernizace Maců se ovšem skutečně čekat dají, protože letošní nové MacBooky Pro se objevily v dubnu a Apple také u většiny Maců udržuje zhruba roční inovační intervaly.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

dotaz

Autor: shadow Muž

Založeno: 23.01.2011, 00:03
Odpovědí: 0

Dobrý den,
uvažuji o koupi macbooku pro 13, 2,4..., našel jsem ho s upgradem na 8gb zdarma. Chtěl jsem se zeptat, jestli nejsou nějaké nové info. o nových macích. Otázka je zda čekat na nový model, nebo jít do tohohle. Přeci jen ty procesory ve stávající řadě už trochu zaostávají. Otázkou tedy je jestli nové modely přinesou nějakou zásadní změnu. Díky za odpověď.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: