Zprávy o iPhonu: iPhone se začal prodávat v řetězci Best Buy a Spore pro iPhone přišla na trh se zpožděním. (9.9.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Zprávy o iPhonu: iPhone se začal prodávat v řetězci Best Buy a Spore pro iPhone přišla na trh se zpožděním. (9.9.08)

9. září 2008, 06.00 | V USA se iPhone 3G začal prodávat též v obchodech řetězce Best Buy. A hra Spore Origins pro iPhone se objevila na App Store se zpožděním proti plánu.

Ani o iPhonu se během včerejška mnoho nových zpráv nesešlo, vybral jsem alespoň dvě:

iPhone začal prodávat řetězec Best Buy

USA stále zůstávají nejdůležitějším trhem odbyt iPhonu, proto se domnívám,že následující zpráva, ačkoli se nás přímo netýká, stojí za zmínku.

Jde o to, že až dosud se iPhone 3G ve Spojených státech dal koupit jen v obchodech AT&T a v kamenných obchodech Apple Store. To se však v neděli změnilo, telefon Applu nyní lze koupit také v obchodech řetězce Best Buy.

Ten má v USA 970 obchodů, čímž výrazně zvyšuje počet míst, kde si zákazníci mohu iPhone 3G koupit. Apple v současnosti provozuje v USA 197 kamenných ochodů a AT&T Wireless nabízí iPhone ve více než 1 800 svých prodejen, ovšem obchody Best Buy navštěvuje poměrně značný počet lidí, z nichž mnozí by jinak o iPhonu vůbec neuvažovali. Co týče podmínek prodeje, ty se nijak neliší od ostatních obchodů, dotovaný iPhone 3G přijde u Best Buy na 199 USD v 8GB verzi a na 299 USD za 16GB modely.

Lze předpokládat, že tímto tahem Apple ještě posílí prodej svého telefonu a ukazuje to, že se iPhone začíná stávat spotřebním zbožím.

Hra Spore Origins pro iPhone se objevila s menším zpožděním,/p>

U včerejšího článku o hře Spore pro iPhone čtenáři připomínali, že se zmíněná hra na App Store zatím neobjevila.

Ta sice měla vyjít již v neděli, ale nakonec se trochu zpozdila. EA Mobile, zodpovědná za distribuci této hry, totiž doufala, že se Spore pro iPhone objeví na App Store už v neděli, ale její uvedení se (vinou Applu) opozdilo, byla k dispozici až v pondělí odpoledne.

Nyní se tedy již nabízí ke koupi a uživatelé si ji budou moci vychutnat na svých iPhonech a iPodech touch. Jak už bylo řečeno, tato hra rozsáhle využívá multi-touch ovládání, zejména v editoru příšerek, kde uživatelé gesty prstů přidávají různé tělesné součásti k sestavovaným potvůrkám. V průběhu hry pak přichází ke slovu integrovaný akcelerometr, naklápěním telefonu se s potvůrkami pohybuje v pramoři.

Hra byla mimochodem navržena tak, aby se dala hrát přerušovaně – lze ji snadno pozastavit a znovu spustit, může tedy sloužit k zábavě ve volných chvilkách.

Opožděné uvedení Spore představuje ukázkový příklad, proč jsou někteří vývojáři poněkud rozčarovaní z používání App Store. Jakmile svůj výtvor předají Applu, dostávají o něm jen velmi málo informací, Apple jim totiž nesdělí, kdy přesně se aplikace začne prodávat, což pochopitelně nebudí velké nadšení.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: