Dohady okolo MagicMouse - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Dohady okolo MagicMouse

8. srpna 2011, 00.00 | Objevila se tvrzení, že se Apple chystá ukončit prodej myši MagicMouse a nahradit ji trackpadem Magic Trackpad, ale zřejmě se pouze připravuje uvedení jejího nového modelu.

Hlavní novinky poslední doby spojené s Macy tvořilo zahájení prodeje Mac OS X Lion a uvedení modernizovaných MacBooků Air a Maců mini 20. července.

Ty už ovšem byly důkladně popsány, proto nyní zpráv týkajících se Maců začíná ubývat (zbývá ještě modernizovat Macy Pro, zatím však není vůbec jasné, kdy se tak stane a v čem bude modernizace spočívat). A tak není divu, že se opět počínají objevovat spíše různé nepotvrzené pověsti, jedna z nich se týkala dalšího osudu myši Magic Mouse.

Údajný konec Magic Mouse

Cult of Mac minulý čtvrtek totiž uvedl, že podle informací od doposud spolehlivého zdroje se Apple chystá ukončit prodej myši Magic Mouse a nahradí ji trackpadem Magic Trackpad.

Onen zdroj, pocházející z maloobchodní sítě Applu, mu sdělil, že v obchodech nebyly obnoveny skladové zásoby Magic Mouse, což naznačuje chystané ukončení jejího prodeje.

Důvodem mělo být to, že se Apple v Mac OS X Lion silně zaměřil na gesta více prstů a pokud se mají využívat naplno, bude k tomu prý potřebný trackpad. Navíc to odpovídalo nedávnému tvrzení jednoho analytika, že již od příštího roku Apple začne slučovat Mac OS X a iOS (to ovšem bylo přijato s oprávněnou skepsí, jakou si zasluhuje většina výplodů analytiků zabývajících se Applem).

Zpráva ihned vyvolala velké pochybnosti

Velké pochybnosti pochopitelně ihned vyvolalo též uvedené tvrzení o konci myši MagicMouse. Tu Apple začal nabízet spolu s tehdejšími novými iMacy v říjnu 2009 a od té doby tvoří standardní výbavu iMaců (k ostatním Macům se dá dokoupit a samozřejmě se nabízí i samostatně).

A loni v červenci na trh dorazil spolu s modernizovanými iMacy také trackpad Magic Trackpad, avšak jen jako volitelné vybavení, jímž zůstal dodnes. (Trackpad se rovněž prodává samostatně, cena obou vstupních periférií je stejná, v USA činí 69 USD.)

Velké množství uživatelů stále dává myši přednost před trackpadem, a i když Apple již mnohokrát ukázal, se že starších hardwarových i softwarových prvků dokáže rychle zbavit bez ohledu na jejich oblibu, v případě myší je to opravdu hodně nepravděpodobné. Představa, že by se standardně dodával k iMacům jen trackpad a zájemci o myš by museli sáhnout po perifériích třetích stran od počátku působila jako nesmyslná.

Ostatně Apple stále ještě nabízí i kabelem připojenou myš Apple Mouse (původně nazvanou Mighty Mouse, ta byla žhavou novinkou v roce 2005), což též nesvědčí pro brzké opuštění myši (o Apple Mouse totiž citovaný zdroj neříkal vůbec nic).

Zřejmě se chystá jen modernizace Magic Mouse

A brzy poté své tvrzení odvolal samotný Cult of Mac. Stejný zdroj totiž poskytl dodatečné informace, podle nichž Apple pouze zrušil staré katalogové číslo Magic Mouse a nahradil ho číslem novým. To by mohlo znamenat, že se chystá modernizace myši Magic Mouse, nový model bude nejspíš lépe využívat pokročilá gesta v Mac OS X Lion. Magic Mouse tak s námi asi zůstane ještě dlouho, ale lze doufat ve zlepšení podpory Lionu.

Nejde tak nakonec o nic zvlášť důležitého (a naznačuje to, že pokud Apple brzy nepřijde s něčím dalším, brzy naplno vypukne sklizeň mediálních okurek), ale tahle záležitost dobře ilustruje, jak média zabývající se děním kolem Applu často nekriticky přebírají veškeré zprávy o jeho údajných chytaných krocích a hned z nich dělají dalekosáhlé závěry, aniž by je podrobila kritičtějšímu zkoumání.

Důvod je ovšem zřejmý, zaryté mlčení Cupertina vede k nedostatku spolehlivých informací, a tak média, jež pochopitelně potřebují přinášet stále nové zprávy, často sahají po nepříliš důvěryhodných zdrojích.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: