Další pověsti o novém iPodu nano a nových iPhonech - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Další pověsti o novém iPodu nano a nových iPhonech

27. května 2009, 00.00 | Server iLounge tvrdí, že podle údajně spolehlivého zdroje dostane nový iPod nano fotoaparát a nový iPhone se bude nabízet ve třech různých základních variantách tvořících šest modelů.

Vzhledem k pravděpodobně se blížícímu představení nových iPhonů přibývá pověstí o tom, co by mohly přinést nejen nové telefony, ale též nové iPody.

Novou dávku pověstí na tohle téma přináší server iLounge. Podotýká, že se obvykle k zákulisním informacím o budoucích iPodech staví spíše skepticky, avšak tentokrát je získal od zdroje, který se v minulosti prokázal jako velice přesný, proto mu dopřál sluchu.

iPod nano páté generace se širokoúhlou obrazovkou a fotoaparátem

A podle onoho zdroje má iPod nano páté generace nadále používat dotykové kolečko, tak jako dosavadní modely nano, stále tedy nebude mít dotykovou obrazovku (na způsob iPodu touch). Poněkud se však změní design pouzdra přístroje, kolečko se na něm posune níže a zmenší se, stejně jako středové akční tlačítko. A změní se rovněž stranový poměr obrazovky, na 1,5:1 ze stávajícího poměru 1,33:1, bude tedy širokoúhlejší. (iLounge vytvořil uměleckou představu toho, jak by nový iPodu nano mohl vypadat, pro srovnání, takto vypadá ve stejném měřítku a barvě současný iPod nano.)

Především se však vzadu dole má na novém iPodu nano objevit fotoaparát. Jak poznamenává iLounge, na tomhle místě bude aparát snadné zakrýt prsty, ale zřejmě se předpokládá, že se při fotografování bude nový iPod nano držet za rohy.

Možný vzhled nového iPodu Nano

Tento přístroj by měl na trh přijít ve stejné době jako modernizovaný iPod touch, citovaný zdroj mluví o rozmezí mezi červencem a zářím, iLounge sází spíše na září (nové iPody se v posledních letech objevovaly právě v tomhle měsíci).

S pověstmi tom, že iPod nano nasadí fotoaparát, přišel už v polovině května server Hardmac, snad tedy na nich opravdu něco bude, uvažuje se, že by to mohl být jeden ze způsobů, jak přimět ke koupi nových iPodů nano i majitele současných modelů.

Zopakuje-li Apple loňský scénář uvádění nových iPodů, bude možné tyto zprávy potvrdit či vyvrátit teprve počátkem září.

Šest nových modelů iPhonu

A stejný zdroj dále tvrdí, že se nové iPhony budou nabízet v šesti různých verzích, avšak vlastně půjde jenom o tři hlavní modely dále rozlišené kapacitou flash paměti: 3G iPhone, vylepšený 3G iPhone (s podporou „3,5G/3,75G“ sítí) a telefon pro pevninskou Čínu. Rozměry a základní design všech těchto přístrojů se mají podobat současnému iPhonu 3G, ale jejich povrch bude tvořit matný plast méně náchylný k poškrábání.

Každý z těchto tří základních modelů má vyhovovat mobilním sítím konkrétních států, takže v dané zemi nebude možné volit mezi „rychlým“ a „pomalým“ iPhonem, bude záležet na tom, jaké možnosti daná země nabídne a vybírat půjde pouze z různých kapacit paměti a barev.

AppleInsider k tomu podotýká, že by to mohlo znamenat, že zatímco některé země získají vylepšený iPhone 3G podporující vyšší rychlosti stahování dat z mobilních sítí (7,2 Mb/s a více), do jiných zemí se dostanou obdoby současného iPhonu 3G, který podporuje stahování nanejvýš rychlostí 3,6 Mb/s.

Kryt iPhone 2009 ?

A co se týče modelu pro Čínu, ten by možná mohl mít ještě omezenější funkce, zcela bez podpory 3G sítí typu UMTS, anebo bude kompatibilní se standardem TD-SCDMA prosazovaným čínskou vládou jako 3G řešení pro tuto zemi.

Vyšší počet rozrůzněných modelů iPhonu by také mohl objasnit, proč se v beta verzích firmwaru 3.0 objevily odkazy na dva dosud neuvedené modely (na „iPhone 2,1“ a „iPhone3,1“) a odkazy na tajemný přístroj „ChinaBrick“ by nejspíš značily onen speciální model pro Čínu.

Na druhou stranu nově objevené ikony v páté beta verzi vývojářské sady firmwaru 3.0 spíše napovídají, že nejprve bude uveden jen jeden nový model iPhonu. Pokusíme-li se skloubit všechny dosavadní pověsti a náznaky, nabízí se jako jedna možnost, že při zahájení konference WWDC 2009 bude představen nový model pro USA a další podobné země a odlišné varianty pro jiné regiony se objeví až později, to se ovšem dozvíme nejdříve 8. června.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

foťák

Autor: crtec Muž

Založeno: 01.06.2009, 21:01
Odpovědí: 0

Přidání fotoaparátu je sice možný krok, ale proč by jej proboha dávali na tu stranu, za kterou se iPod drží?! Mnohem raději bych jej viděl na horní straně...

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: