Nové pověsti a spekulace okolo iPhonu a iPodů - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nové pověsti a spekulace okolo iPhonu a iPodů

18. května 2009, 06.00 | Web Hardmac tvrdí, že iPody nové generace budou vybaveny fotoaparátem. A záhadné položky v inventárním systému řetězce Best Buy vyvolaly spekulace o novém iPhonu.

Do vývojářské konference WWDC 2009, kde by Apple měl upřesnit své plány ohledně iPhonu, nezbývá už ani měsíc, a tak není divu, že přibývá pověstí o nových iPhonech a také iPodech.

Budoucí iPody údajně dostanou stejný fotoaparát jako iPhone

Právě iPodů se týkají nové pověsti, s nimiž přišel web Hardmac, anglická verze francouzského macovského webu MacBidouille.

05mm17052009f.jpg

Tomu údajně jeden z jeho zdrojů prozradil, že v září Apple uvede modernizované iPody touch a nano a oba tyto přístroje budou vybaveny stejným fotoaparátem jako iPhone. Stručná zpráva dále tvrdí, že nové iPhony budou mít stejný tvar a rozměry jako současný model.

Pověsti webu Hardmac se sice v minulosti vždy nepotvrdily, ale doplnění fotoaparátu k iPodu touch se zdá být celkem logickým krokem, jímž by Apple téměř zdvojnásobil trh pro aplikace využívající integrovaný fotoaparát. V beta verzích firmwaru 3.0 navíc byly objeveny prvky nasvědčující, že nové iPhony budou též schopné nahrávat video, což by mohla být jedna z jejich nejzajímavějších novinek, a to ve stejné míře platí i pro iPod touch.

Poněkud pochybněji však vypadá tvrzení, že fotoaparát získají také levnější a kompaktnější iPody nano, vzhledem k tomu, že zatím postrádají tak flexibilní vývojářskou platformu, jakou představuje iPhone OS X, ale na druhou stranu, již současné iPody nano nabízejí prohlížeč fotografií, takže nelze úplně vyloučit, že by v nové generaci mohly přidat rovněž prostředek k jejich pořizování.

Jak podotýká AppleInsider, mohl by to být jednoduchý způsob, jak přimět část zákazníků k obměně jejich hardwaru, takovýto iPod nano by sice zřejmě nabízel pouze základní fotografické možnosti, avšak i to by mohl být dostatečný impuls pro ty, kdo iPod používají pravidelně.

Hardmac mimoto prohlašuje, že nové letošní iPhony budou mít, navzdory kolujícím pověstem, přesně stejný tvar a rozměry jako stávající iPhone 3G. Se stejnými informacemi nedávno přišel čínský diskutér, který údajně mohl vyzkoušet prototyp nového telefonu.

V případě iPhonu by mělo být jasněji už počátkem června, budou-li nové telefony představeny v rámci zahajovacího projevu konference WWDC 2009, modernizovaný iPod touch (a iPody nano) zřejmě přijde až později, webem Hardmac uváděný zářijový termín se jeví jako vcelku věrohodný.

Tajemné inventární položky řetězce Best Buy vyvolávají spekulace o novém iPhonu

Koncem minulého týdne, po vydání Mac OS X 10.5.7, se objevilo již jenom velmi málo novinek spojených s Applem, takže se větší pozornost věnovala i drobným náznakům.

Rozruch vzbudily například neobvyklé položky v inventárním systému řetězce prodejen spotřební elektronicky Best Buy, jež by mohly označovat očekávané nové iPhony.

06mm17052009f.jpg

Web phoneArena zabývající se mobilními telefony zveřejnil snímek obrazovky inventárního systému tohoto řetězce, předaný zaměstnancem jednoho z obchodů, zobrazující odkazy na trojici blíže neurčených přístrojů operátora AT&T označených pouze jako „Charlie".

Je třeba říci, že zmíněná obrazovka neobsahuje žádné konkrétní náznaky, že tyhle položky opravdu nějak souvisí s iPhonem či s Applem, ovšem současná atmosféra očekávání nových modelů takovéto spekulace stejně podnítila, někteří kupříkladu usuzují, že by třetí generace iPhonů mohla dostat kódové označení „Charlie“ podle fonetické abecedy (v angličtině se písmena abecedy používají také k označování pořadí a NATO při rádiovém či telefonickém spojení pro jednotlivá písmena abecedy užívá kódová slova, pro písmeno “C”, třetí v pořadí, to je právě „Charlie“).

Jak vidět, nedostatek informací někdy vede nekritické příznivce Applu k dedukcím, které si nezadají se středověkými odhady data konce světa.

Není ovšem příliš pravděpodobné, že by právě Best Buy měl přesnější informace o nových iPhonech s tak velkým předstihem, pokud tedy zmíněné položky vůbec s Applem nějak souvisejí, možná pouze připravil svůj inventární systém na to, že se budou opět nabízet tři varianty iPhonu (iPhone 3G se dodává s 8 nebo 16 GB paměti a model s větší pamětí navíc v černé nebo bílé barvě, což dává tři inventární položky).

Zatím ovšem není zcela jisté ani to, zda Apple skutečně představí nové telefony už na konferenci WWDC ve druhém červnovém týdnu, anebo až později, to se dozvíme za tři týdny.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: