Nové updaty pro Panthera i pro Jaguar - blýskání na lepší časy? - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nové updaty pro Panthera i pro Jaguar - blýskání na lepší časy?

21. listopadu 2003, 00.00 | Podle posledních updatů se zdá, že Apple opravdu zvedl kvalitu podpory již ukončený systém - kromě novinek pro Panthera se totiž objevují i updaty, určené pro Mac OS X 10.2 - jak bezpečnostní záplaty, tak opravy některých komponent.

Podle posledních updatů se zdá, že Apple opravdu zvedl kvalitu podpory již ukončený systém - kromě novinek pro Panthera se totiž objevují i updaty, určené pro Mac OS X 10.2 - jak bezpečnostní záplaty, tak opravy některých komponent.

Po nedávné aférce, kdy se diskutovalo o tom, jak vážně to bude Apple nadále myslet s podporou Jaguara, a kdy Apple nakonec přišel s relativně vágním prohlášením, se zdá, že praktická podpora bude poměrně dobrá. Usuzujeme zatím jenom z prvních updatů, kterých se ovšem v krátké době objevilo hned několik.

Například podpora Bluetooth - objevily se nové verze 1.4.1 pro Mac OS X 10.3 a 1.3.3 pro Mac OS X 10.2.8 - obě obsahují podle všeho shodné opravy (především pro lepší funkčnost ovládacích periferií).

Dále Apple uvolnil bezpečnostní záplaty - jak pro Panthera, kde opravuje dvě chyby (OpenSLL a funkci v zlib), tak pro Jaguara, kde se seznam oprav už delší, a nejedná se podle všeho pouze o "krizovky", jakou byla ohromná díra v Sendmailu (v našem článku zmiňovaná jediná oprava pro Mac OS X 10.1 v době životnosti Jaguara). Zdá se, že Apple se věnuje i minoritnějším opravám.

A nakonec podpora Javy - Apple uvolnil updatovanou verzi Java 1.4.1, která je určená opět pro Panthera i Jaguara a také QuickTime for Java Update 2, který v případě Mac OS X 10.2 zlepšuje podporu Javy s novou verzí QuickTime 6.4 (tato podpora je již zahrnutá v Pantheru).

Všechny updaty jsou k dispozici na stránkách Apple nebo v Software update v Mac OS X.

Pokud je toto praktická ukázka toho, jak bude Apple postupovat i nadále, nemusí se uživatelé Jaguara o budoucnost svého systému moc bát - zatím se dočkaly nejen opravy bezpečnostních děr, ale také zlepšení funkčnosti svého systému. Teď už snad zbývá jen, aby Apple uvolnil pro Jaguara i aktuální verzi Safari 1.1

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: