Nové updaty pro Panthera i pro Jaguar - blýskání na lepší časy? - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nové updaty pro Panthera i pro Jaguar - blýskání na lepší časy?

21. listopadu 2003, 00.00 | Podle posledních updatů se zdá, že Apple opravdu zvedl kvalitu podpory již ukončený systém - kromě novinek pro Panthera se totiž objevují i updaty, určené pro Mac OS X 10.2 - jak bezpečnostní záplaty, tak opravy některých komponent.

Podle posledních updatů se zdá, že Apple opravdu zvedl kvalitu podpory již ukončený systém - kromě novinek pro Panthera se totiž objevují i updaty, určené pro Mac OS X 10.2 - jak bezpečnostní záplaty, tak opravy některých komponent.

Po nedávné aférce, kdy se diskutovalo o tom, jak vážně to bude Apple nadále myslet s podporou Jaguara, a kdy Apple nakonec přišel s relativně vágním prohlášením, se zdá, že praktická podpora bude poměrně dobrá. Usuzujeme zatím jenom z prvních updatů, kterých se ovšem v krátké době objevilo hned několik.

Například podpora Bluetooth - objevily se nové verze 1.4.1 pro Mac OS X 10.3 a 1.3.3 pro Mac OS X 10.2.8 - obě obsahují podle všeho shodné opravy (především pro lepší funkčnost ovládacích periferií).

Dále Apple uvolnil bezpečnostní záplaty - jak pro Panthera, kde opravuje dvě chyby (OpenSLL a funkci v zlib), tak pro Jaguara, kde se seznam oprav už delší, a nejedná se podle všeho pouze o "krizovky", jakou byla ohromná díra v Sendmailu (v našem článku zmiňovaná jediná oprava pro Mac OS X 10.1 v době životnosti Jaguara). Zdá se, že Apple se věnuje i minoritnějším opravám.

A nakonec podpora Javy - Apple uvolnil updatovanou verzi Java 1.4.1, která je určená opět pro Panthera i Jaguara a také QuickTime for Java Update 2, který v případě Mac OS X 10.2 zlepšuje podporu Javy s novou verzí QuickTime 6.4 (tato podpora je již zahrnutá v Pantheru).

Všechny updaty jsou k dispozici na stránkách Apple nebo v Software update v Mac OS X.

Pokud je toto praktická ukázka toho, jak bude Apple postupovat i nadále, nemusí se uživatelé Jaguara o budoucnost svého systému moc bát - zatím se dočkaly nejen opravy bezpečnostních děr, ale také zlepšení funkčnosti svého systému. Teď už snad zbývá jen, aby Apple uvolnil pro Jaguara i aktuální verzi Safari 1.1

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

SendMail ai.

Autor: ZhuJo Muž

Založeno: 21.11.2003, 15:56
Odpovědí: 0

No, k tym patchom len tolko, ze kedze je OS X OpenSource, a zalozeny na FreeBSD, nie je problem si dane patche aplikovat sam - resp. stahovat z Darwin.org. Ide o to, ze cez SoftwareUpdate to je pohodlnejsie (aj ekd neraz omeskane za OpenSource komunitou).
A k SendMail: Panther NASTASTIE uz pouziva Postfix, Sendmail je deravy a bude deravy vzdy :-))

Odpovědět na příspěvek

RE: SendMail ai.

Autor: Don Martinello Muž

Založeno: 21.11.2003, 16:23

Caues ZhuJo.

I ked som niekolkorocnym pouzivatelom postfixu, netvrdil by som, ze sendmail bude vzdy deravy, lol. Poznam spickovo vykompilovane sendmaily, ktore spracuvavaju tony posty a ziaden bug sa in zatial nevyskytol... a pritom na sendmaili ficia i velke firmy :-). Konfiguracia je svojska, tak ja radsej postfix :-D.

Sry, za off topic :).

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: SendMail ai.

Autor: ZhuJo Muž

Založeno: 21.11.2003, 17:48

No cafa, tiez som to tak nemyslel, ide o to, ze SendMail v STANDARDNEJ konfiguracii JE deravy. A zas rypat sa v zdrojakoch a patchovat to neni buhvico :-)
Aj ked som pred tyzdnom robil cosi podobne s iptables v RedHate :-). Praca pre silne nervy to bola, kua

Odpovědět na příspěvek

RE: SendMail ai.

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 22.11.2003, 02:28

Ehm, z Darwina se daji vytahnout zmeny tykajici se nekterych BSD-based komponent, je vsak v darvinu naprikad zahrnuta podpora QT for Java, AFP a dalsi? Takze asi tolik k tve uvaze.

Odpovědět na příspěvek

mensi chyba v Pantheru

Autor: Marty Muž

Založeno: 22.11.2003, 02:27
Odpovědí: 0

Zdravim vsechny,

stava se mi nekdy takova malinka chybka ... kdyz nekdy oznacim vice obektu na plose a chci je presunout .. tak se ani nepohnou a na vterinku se mi restartuje plocha (zhasne na podklad a zase se nahodi)

Mate nekdo stejneho skritka schovaneho v plose???

Dik
M.

Odpovědět na příspěvek

RE: mensi chyba v Pantheru

Autor: aaa Muž

Založeno: 22.11.2003, 12:05

Pouzit utilitu Disk utility k oprave permission, nepomuze-li pouzit program Cocktail nebo Panther cache cleaner

Odpovědět na příspěvek

Po update prestalo fungovat Safari

Autor: jremen Muž

Založeno: 24.11.2003, 12:12
Odpovědí: 0

Tak panove, po software update QT Java a Security mi prestalo fungovat safari. Poklepem nan, Finder zablikne a konec. Hura, nech zije APPle aj s jeho patchami. System 10.2.8.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: