Nové softwarové aktualizace Applu pro Macy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nové softwarové aktualizace Applu pro Macy

27. dubna 2011, 00.00 | Aktualizace firmwaru pevných disků iMaců řeší potíže s jejich spouštěním. iPhoto 9.1.2 opravuje řadu menších chyb. A vyšla oprava problému s OpenType písmy v Mac OS X 10.6.7.

Včera a předevčírem Apple vydal tři softwarové aktualizace pro Macy, ta první se týká iMaců:

Aktualizace firmwaru řeší potíže se spouštěním iMaců

V pondělí Apple uvolnil aktualizaci firmwaru pevných disků, jež by měla řešit potíže některých současných iMaců. Aktualizace iMac Hard Drive Firmware Update 1.0 slibuje, že napraví chybu, která způsobovala, že se některé 21,5“ a 27“ iMacy z poloviny roku 2010 (tedy současné modely uvedené na trh loni v červenci) nedaly správně spustit.

Oprava zmíněného problému se nabízí jednak přes Software Update, jednak se dá ručně stáhnout z webu Applu (má velikost 767 KB). Daný iMac však musí mít nainstalovaný Mac OS X 10.6.7, aby se tahle aktualizace dala uplatnit.

iPhoto 9.1.2 opravuje různé menší chyby

Loni v říjnu Apple uvedl verzi '11 svého mediálního balíku iLife, jež zahrnuje též aplikaci iPhoto '11 pro správu a zpracování fotografií (aplikace se nabízí také samostatně v Mac App Store).

Nová verze programu iPhoto však rozhodně nebyla bez chyb, brzy proto počaly vycházet její následné menší aktualizace, ale teprve verze 9.1 z počátku listopadu 2010 odstranila největší nedostatky (například vrátila podporu kalendářů). A těsně před loňskými Vánocemi dorazila verze 9.1.1 opravující některé další chyby.

Žádný program však není zcela bezchybný, a tak nijak zvlášť nepřekvapuje, že včera Apple uvolnil novou aktualizaci iPhota na verzi 9.1.2. Podle Applu tato verze přináší nové motivy pohlednic, zvyšuje celkovou stabilitu aplikace a opravuje řadu menších chyb. Některé z nich doprovodné poznámky popisují podrobněji.

Zvětšovací posuvník by již měl být přístupný ve zvětšeném zobrazení jednoho snímku, nástrojové panely se budou automaticky skrývat v celoobrazovkovém režimu a byly opraveny menší chyby formátování motivů fotoknih, pohlednic a kalendářů. Vyhledávací pole bude při hledání pomocí textového řetězce správně provádět inkluzivní hledání. Když se v menu Photo Size (velikost fotografie) něco změní, velikost zpráv zasílaných elektronickou poštou se nyní už bude správně aktualizovat.

Pro mnohé uživatele však bude mnohem důležitější, že verze 9.1.2 správně obstará upgrade z knihoven iPhota 5. V zobrazení více stránek lze tažením vybrat více stran fotoknihy a fotografická pozadí nastavená pro fotoknihu se zachovají při změně typu knihy. Designérské nástroje v panelech tiskového projektu jsou teď přístupné přes samostatná tlačítka Layout (rozvržení) a Options (volby) a klávesou Tab lze přecházet mezi všemi textovými poli projektu fotoknihy.

Aktualizace na iPhoto 9.1.2 se nabízí přes Software Update, případně se dá stáhnout ručně odtud (jde o 106,32 MB). V Mac App Store se přirozeně rovněž nachází verze 9.1.2, avšak musela by se stahovat celá (což je 727 MB), protože aplikační obchod Applu neumožňuje stahovat rozdílové aktualizace. iPhoto 9.1.2 vyžaduje Mac OS X 10.6.6 nebo vyšší a Apple doporučuje přechod na tuhle verzi všem uživatelům iPhota '11.

Apple vydal opravu problému OpenType písem v Mac OS X 10.6.7

Koncem března dorazil Mac OS X 10.6.7. Tato aktuální verze Snow Leoparda přinesla četné opravy chyb, avšak sama vyvolala některé nové problémy.

Jeden docela nepříjemný se týkal zobrazování některých OpenType písem v určitých aplikacích. Bezpečnostní opravy Mac OS X 10.6.7 mimo jiné trochu pozměnily zacházení s písmy, což způsobilo, že se některá písma formátu OpenType PS (PostScript) začala v určitých aplikacích zobrazovat jako nečitelná změť podivných znaků a stejně tomu bylo i s jejich tiskem.

Mac OS X sice sám o sobě takováto písma neobsahuje, ale mnohé aplikace (třeba od Adobe) si je nainstalují dodatečně, takže řadě uživatelů to opravdu znepříjemnilo život a samozřejmě již v době popsání tohoto problému se doufalo, že Apple přijde s potřebnou opravou, kterou však nakonec vydal teprve včera.

Vedle výše popsaného iPhota 9.1.2 se v úterý objevila též aktualizace Snow Leopard Font Update. Její účinky podrobněji popisuje tenhle podpůrný dokument. Řeší chybu způsobující, že se některá OpenType písma v jistých aplikacích nezobrazují správně, dále napravuje potíže s tiskem z Preview, PDF soubory vytvořené na daném Macu by měly být čitelné i v jiných aplikacích pro prohlížení PDF a při tisku na postscriptových tiskárnách by už nemělo docházet k chybám typu neplatného písma.

Tato aktualizace samozřejmě vyžaduje Mac OS X 10.6.7 (pro nižší verze Snow Leoparda nemá význam, ty zmíněným problémem netrpí), lze ji získat pomocí mechanismu Software Update, anebo se dá ručně stáhnout zde (zabírá jenom 3,77 MB).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: