Apple letos zřejmě již neuvede žádné další hardwarové novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Apple letos zřejmě již neuvede žádné další hardwarové novinky

30. října 2009, 00.00 | Náznaky v Mac OS X 10.6.2 sice vzbudily naděje na příchod nových MacBooků Pro, ale nová prohlášení Applu naznačují, že letos už Apple žádný další nový hardware na trh nedá.

Minulé úterý Apple uvedl na trh řadu hardwarových novinek, jež jsme na MůjMacu postupně popsali podrobněji, jednalo se o nové iMacy, modernizované Macy mini, přepracovaný plastový MacBook, novou myš Magic Mouse, menší vylepšení bezdrátových základnových stanic AirPort Extreme a Time Capsule a několik drobných novinek z oblasti příslušenství.

Vynořily se však dohady, že ani tím by to ještě nemuselo skončit, velké naděje vyvolaly náznaky v testovací verzi Mac OS X 10.6.2:

Beta verze Mac OS X 10.6.2 obsahuje odkazy na dosud neuvedené MacBooky Pro

V testovacím sestavení 10C531 Mac OS X 10.6.2, uvolněném minulou středu, byly totiž odhaleny odkazy na dva nové modely MacBooků Pro (tato informace se objevila na španělských webech věnujících se Applu).

Zmíněné sestavení Mac OS X 10.6.2 obsahovalo konfigurační soubory odkazující vedle stávajících Maců i na stroje „MacBook Pro 6.1” a “MacBook Pro 6.1b”, přičemž současné MacBooky Pro, uvedené na trh letos v červnu, mají modelová čísla 5.1 až 5.5, jednalo by se tedy o zcela novou řadu.

MacBooky Pro přitom minulé úterý nedoznaly vůbec žádných změn (ani kosmetických, takže zejména vybavení nejlevnějšího 13“ modelu už začíná poněkud zaostávat), proto se okamžitě vynořily dohady, že by se nové modely mohly objevit již brzy.

Hádání z náznaků v testovacích verzích Mac OS X se sice podobá věštění z kávové sedliny, ale soudí se, že by nové modely MacBooků Pro mohly být vybaveny čtyřjádrovými mobilními procesory Intel Core i7 (kódově označovanými Clarksfield, od konce září se už prodávají tři modely těchto čipů) a grafickými kartami ATI série 4500.

Je jasné, že Apple bude postupně převádět i další Macy na procesory s architekturou Nehalem, již brzy by se měly začít prodávat 27” iMacy se stolními procesory Core i5 a Core i7 a právě MacBooky Pro se jeví jako nejvhodnější následující stroje pro takový přechod.

V době zveřejnění těchto poznatků však ještě nebylo jasné, kdy bychom tyto nové modely MacBooků Pro mohli čekat, teď se to ale už zřejmě vyjasnilo:

Apple letos nejspíš již neuvede žádný nový hardware

Nejnovější prohlášení představitelů Applu totiž naznačují, že letos můžeme na další hardwarové novinky zapomenout. V rozhovoru pro Gizmodo viceprezident Applu pro globální marketing Phil Schiller měl říci, že letos Apple už neuvede žádný nový produkt. Apple však na zprávu Gizmoda následně zareagoval prohlášením, že Schillerův výrok přesně zněl „sestava produktů pro letošní vánoční období je pevně daná“, ale jako obvykle odmítl další komentáře.

To se ovšem dá těžko vyložit jinak, než že letos Apple skutečně již na trh nedá nic nového, výše zmíněných nových MacBooků Pro se tak pravděpodobně dočkáme až příští rok.

Vcelku by to dávalo smysl, ostatně loni tomu bylo podobně, v říjnu Apple uvedl nové hliníkové „unibody“ MacBooky a 15“ MacBooky Pro a další inovace přišla až letos v lednu, kdy představil modernizovaný 17“ MacBook Pro s integrovanou baterií.

Podobný scénář by mohl opakovat také příští rok, navíc v roce 2010 se Apple už neúčastní Macworld Expa, takže bude mít mnohem větší volnost ve výběru termínu uvádění nových Maců.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: