Apple nenápadně vylepšil také Airport Extreme a Time Capsule - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Apple nenápadně vylepšil také Airport Extreme a Time Capsule

23. října 2009, 00.00 | Vedle mnoha jiných hardwarových novinek Apple v úterý zrychlil rádiovou komunikaci svých bezdrátových základnových stanic a zvýšil účinnost zálohování na Time Capsule.

Mezi četnými hardwarovými novinkami, jež Apple představil v úterý, jsme ještě na jednu (či vlastně dvě) zapomněli, což ovšem způsobilo to, že ji Apple veřejně nijak neoznamoval a zmínky se objevily až později na zpravodajských serverech.

Jde o to, že Apple vylepšil též své bezdrátové základnové stanice AirPort Extreme a Time Capsule.

Nová konfigurace antén urychluje WiFi komunikaci

Drobný dodatečný text (v kolonce popisující WiFi funkce přístroje) v příslušné položce webového obchodu Apple Store pro Airport Extreme (pro Time Capsule je to stejné) totiž uvádí, že konstrukční vylepšení antén (jedná se tudíž o hardwarovou úpravu) poskytuje až o 50 procent lepší výkon a až o 25 procent lepší dosah bezdrátového spojení proti předchozím modelům podporujícím standard 802.11n.

Apple jako vždy není příliš konkrétní, ale Ars Technica tvrdí, že Apple změnil MIMO konfiguraci obou přístrojů na typ 3x3, což znamená, že rádiový přenos dat mezi základnovou stanicí a klientskou kartou 802.11n nyní zajišťují tři antény současně vysílající a tři antény souběžně přijímající (předtím to byly pouze dvě a dvě antény, tedy konfigurace 2x2).

Technologie MIMO využívá prostorového multiplexování k rozdělování dat do více současných proudů k urychlení přenosu a je jasné, že tři souběžné proudy toho přenesou víc než dva. Anebo lze ve dvou proudech posílat stejná data, což zvýší spolehlivost přenosu a prodlouží jeho dosah.

Jestliže tedy klientská zařízení podporují MIMO konfiguraci 3x3, měly by s modernizovanými bezdrátovými základnovými stanicemi Applu komunikovat rychleji a spolehlivěji.

A Time Capsule urychlila zálohování Time Machine pod Snow Leopardem

Time Capsule ovšem obsahuje ještě pevný disk, který ji dovoluje použít jako zálohovací zařízení pro Time Machine a právě toho se týká další úterní vylepšení, odpovídající položka Apple Store v kolonce popisující možnosti zálohování udává, že díky novým technologiím v Time Capsule a vylepšením Time Machine se zálohování pod Snow Leopardem zrychlilo až o 60 procent.

Není jasné, v čem tohle vylepšení vlastně spočívá, Ars Technica odhaduje, že se pravděpodobně jedná o úpravy hardwaru nebo softwaru Time Capsule zajišťujícího funkce souborového serveru, jež zlepšují komunikaci s Time Machine pod Snow Leopardem.

Modernizované verze AirPort Extreme a Time Capsule jsou v USA a dalších zemích s přímým zastoupením Applu dostupné od úterý, jinak se jejich vlastnosti nezměnily (Time Capsule se nadále dodává s 1TB nebo 2TB diskem, který získala v červenci) a stejné zůstaly i ceny.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: