Na Mac přichází hra Left 4 Dead 2 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůHry

Na Mac přichází hra Left 4 Dead 2

6. října 2010, 00.00 | Valve včera uvedla hru Left 4 Dead 2 pro Mac OS X na službě Steam, avšak na předchozí hru Left 4 Dead si uživatelé Maců budou muset ještě chvíli počkat.

Letos v květnu Valve Software spustila svou herní službu Steam také pro Macy a od té doby postupně rozšiřuje nabídku her pro Mac OS X, včetně titulů pocházejících přímo od ní. Z těch, které při spuštění služby Steam slíbila přenést, už zbývalo vydat jen zombie střílečky Left 4 Dead, ostatní přislíbené hry již existují též ve verzích pro Mac OS X.

V polovině září se však v oficiálním blogu Left 4 Dead objevila nepřímá zmínka, z níž vyplývalo, že se verze těchto her pro Mac objeví do 5. října.

Na první díl Left 4 Dead si uživatelé Maců počkají možná až do Halloweenu

A tento víkend to Valve oficiálně upřesnila, v oznámení k novému doplňku „The Sacrifice“ se nacházela zároveň zpráva, že od úterý bude vedle zmíněného doplňku dostupná též hra Left 4 Dead 2 pro Macy.

Ti, kdo již vlastní danou hru ve verzi pro Windows, získají verzi pro Mac OS X automaticky a zdarma, díky funkci „Steam Play“, kterou tento titul samozřejmě podporuje. Zdarma si půjde stáhnout také doplňkové kampaně „The Sacrifice“ a „The Passing“ a oficiální verzi „No Mercy“, kampaně z původní hry Left 4 Dead.

Avšak jí samotné si uživatelé Maců ještě neužijí, dotyčné oznámení zároveň obsahuje omluvu Valve kvůli prvnímu dílu série. Verze Left 4 Dead pro Mac OS X se sice chystá, ale nabrala mírné zpoždění, Valve doufá, že ji vydá ještě před Halloweenem, což by ovšem pro takovouto hru bylo velice příhodné datum uvedení na trh.

Left 4 Dead 2 pro Mac se už nabízí na službě Steam

A včera Valve svůj slib opravdu splnila, na službě Steam se již nabízí Left 4 Dead 2 pro Mac.

Vyžaduje Mac OS X 10.6.4 nebo vyšší (a také aktualizaci Snow Leopard Graphics Update 1.0 vydanou koncem srpna), dvoujádrový procesor Intel taktovaný alespoň na 2 GHz a grafickou kartu ATI Radeon 2400 či vyšší nebo NVIDIA 8600M a vyšší. Pod Leopardem hra nefunguje, stejně jako na grafických kartách ATI X1600 a NVIDIA GeForce 7.

Hra bude nakonec stát 13,99 EUR, ale nyní pro ni platí 66procentní sleva, a tak se prodává za 4,75 EUR. Zombie se tedy už dají rozstřelovat též pod Mac OS X a první díl téhle herní série by měl na Macy dorazit do konce měsíce.

Až k tomu dojde, dokončí Valve přenos všech svých významných her na Mac, od příštího roku by se již měly nové hry vyvíjet současně jak pro Windows, tak pro Mac OS X.

A do té doby snad Apple dále zapracuje na OpenGL ovladačích grafických karet, aby se ještě více zmenšily výkonnostní rozdíly mezi verzemi her pro Windows a Mac OS X (i když zmíněná grafická aktualizace Snow Leoparda přinesla jisté zlepšení). Uvidíme, co v tomto směru udělá připravovaný Mac OS X 10.6.5 (ten by měl přijít, vzhledem ke své provázanosti s iOS 4.2, nejpozději v listopadu).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: