Novinky a zajímavosti na AppleExpo 2002 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Novinky a zajímavosti na AppleExpo 2002

13. září 2002, 00.00 | Ačkoliv AppleExpo nedisponovalo v podstatě žádnou novinkou, poprvé ohlášenou zde, našli jsme na výstavní ploše zajímavé produkty, které rozhodně stojí za bližší pohled.

Na Apple Expu jsme také měli možnost se podívat na několik nových produktů, které sice nebyly ohlášené přímo na Apple Expo, ale zatím jsme neměli možnost se s nimi blíže seznámit.


JBL

Tato značka asi příliš známá nebude, ale když se řekne Harman Kardon, asi už ví víc lidí. JBL je dceřinou společností firmy Harman International a Apple Expo bylo plné jejich nového zvukového systému, nazvaného poměrně příhodně Creature. Jedná se o klasickou sestavu subwoofer a dva malé satelitní reproduktory, napájené ze sítě a připojované přes normální zvukový výstup, tedy ne přes USB jako běžné Apple reproduktory (také od Harman). Creature je opravdu zajímavý a elegantní doplněk s neobvyklým dotykovým ovládáním hlasitosti, regulace basů a vyvážení je na subwooferu. Výkony nejsou nijak závratné, kvalita zvuku by však měla být vysoká, tak jak je u Harmanu zvykem. Cena sestavy je 130 USD a předpokládá se, že bude dostupná i u nás

Detto

U stánky firmy Detto jsme se byli podívat na Move2Mac, tedy nástroj pro "přesun" uživatelských dat z Maca na PC. Produkt se skládá ze speciálního USB kabelu, který zajišťuje vzájemnou komunikaci (nelze použít běžný USB kabel) a softwaru, který na straně PC "vytáhne" všechny informace a na straně Mac OS X je opět uloží v potřebné podobě. Bohužel zatím Move2Mac nepodporuje přenos e-mailů, ale podle informací od výrobce by se měla na podzim objevit i verze, která umožní přenos mailu z Outlook Expressu, což je zatím asi největší problém celého "přechodového" procesu – Apple radí použít IMAP4, tedy mailový server, například .Mac. V příštím roce by se mělo objevit i řešení, které nebude potřebovat USB kabel, ale vypálí data na CD a opět je na Macu správně umístí. Move2Mac stojí 60 USD, speciální USB kabel by měl být poté použitelný pro propojení dvou počítačů jako malá pomalá síť.

Keyspan

Keyspan po svém dálkovém ovládání pro média (prezentace, CD, DVD), o kterém jsme psali zde, uvedl další dálkové ovládání, tentokrát určené vyloženě pro prezentace. Dálkové ovládání se připojuje prostřednictvím rádiového spojení (malý "klíč" v USB), nejedná se však o Bluetooh. Dálkové ovládání, kromě toho, že umožňuje ovládat například prezentace na dálku a simuluje myš, také obsahuje laserové ukazovátko pro snadnější výklad při prezentacích. Keyspan Presentation Remote stojí 79 USD.

Hry

U stánku s hrami jsme se zajímali jak o to, co aktuálně vyšlo (například Soldiers of Fortune II), tak o to, co se chystá. Bohužel hry, které se na místě prodávaly, byly často ve francouzštině a tak jsme získali na recenze několik povedených titulů... francouzsky... Kromě toho jsme pátrali, co se chystá – pochopitelně výrobci se zdráhali mluvit o tom, co ještě sami neohlásili. MacPlay nás však ubezpečil, že dlouho očekávaná hra No one lives forever je zhruba 3 týdny před vydáním, na podzim bude následovat Alien vs. Predator 2, který je postavený na shodném enginu. V lednu na MacWorld Expo byl zástupce MacPlay optimističtější, obě hry již měly v této době být dávno na trhu, ovšem jak je zvykem, objevily se potíže s portováním. MacPlay letos na pro Maca uvádí asi 25 her, z novinek poslední doby můžeme zmínit například Fallout 2 či IceWind Dale, recenzi na RealMyst jste si již mohli u nás přečíst.

Jeden z mála evropských producentů je Feral, který například pro Evropu vydává Max Payna – kromě toho však také připravuje F1 Championship Season 2000, tedy pořádný simulátor formulí, což je typ hry, která na Macu výrazně chybí. Tato hra by se měla již definitivně objevit 18. října, na Apple Expo již byla k dispozici pro vyzkoušení.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: