AppleExpo Paříž 2002, čas: T-1 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

AppleExpo Paříž 2002, čas: T-1

10. září 2002, 00.00 | Včera byly přípravy na AppleExpo v plném proudu, dnes již všichni netrpělivě očekávájí keynote Steva Jobse. Jak se Apple zatím prezentuje v Paříži a co bylo k vidění na výstavní ploše?

Už za několik málo hodin se otevřou brány výstaviště Paris Expo v Port de Versaille, kde se letos opět po roční přestávce, způsobené loňskou katastrofou 11. září koná již 17. ročník veletrhu Apple Expo.

Zahajovací keynote se koná v jiné části Paříže, v moderním kongresovém centru, kde se připravují na návštěvu zhruba 4000 osob, z toho cca 800 novinářů. Podle našich posledních informací budou panovat velmi přísná bezpečnostní opatření, kdy nemá být dovoleno uvnitř vůbec fotografovat, kromě několik vybraných akreditovaných fotografů. Stevovy se asi nelíbilo, jak vypadá na fotkách, jinak si tuto změnu i například oproti nedávnému MacWorld Expu v NewYorku neumíme vysvětlit.


Poměrně monstrózní hala kongresového centra při západu slunce

Přítomnost Applu ve měste není tak silná jako například byla v SanFranciscu či v NewYorku, ovšem i zde je v podstatě nemožné Apple přehlédnout - reklamy na AppleExpo se nacházejí poměrně často v místních "citilightech" a především jsou obvykle dvě reklamy na každé zastávce metra (pokud nemá celou jednu stranu zabraný GAP). iMacy na vás tak "koukají" po takřka celém městě.


V průběhu včerejška se na výstavní ploše poměrně horečně pracovalo. Najít (lidu a počítačů prázdné) press centrum byl poměrně oříšek, neboť jaksi z principu vám pracovníci ochranky na váš anglický dotaz odpovídají francouzsky... Nakonec jsme press centrum našli, získali kýženou registraci, ovšem pokus o práci byl nekompromisně ukončen s tím, že výstava se otevírá až zítra... Nakonec se nám díky snaze pana Hanouska z CDS podařilo sehnat alespoň vytáčené připojení k internetu z hotelu, jinak by tento článek vůbec nevyšel.


Výstava letos zabírá celý pavilon 4 na výstavišti ParisExpo, s účastí mnoha zajímavých firem z oboru, přičemž některé se účastní podobné akce poprvé, takže rádi využijeme této možnosti k navázání kontaktů a spolupráce. Včera odpoledne byly ještě stánky v horečnaté fázi budování a plnění produkty (případně čekání na produkty), takže první dojmy si necháme až na dnešek, každopádně stánek Apple, který tak jako obvykle dominuje výstavě, na první pohled neobsahoval žádné hardwarové novinky - to by byl totiž pravděpodobně obehnán černým plátnem... O keynote se také obecně předpokládá, že bude "softwarová", uvidíme, co vše nám Steve nadělí.


Všeobecně se také věří, že Apple oznámi v Paříži první "neamerický AppleStore", který by měl být v novém sídle Apple Europe - doufejme, že to je pravda a že evropský AppleStore bude inspirovaný "originálními" v USA, kterými jsme byli vždy nadšeni.

Apple Expo je jednou ze čtyř největších výstav Apple na světě a tak doufejme, že se vydaří a bude pro Evropu, která je bohužel ze strany Applu trošku přehlížena, znamenat novou "mízu". Kromě toho také věříme, že vám po řadě jednání, která absolvujeme, budeme moci přinést alespoň nějaké pozitivní novinky, týkající se trhu v ČR.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: