AppleExpo 2002 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

AppleExpo 2002

4. září 2002, 00.00 | Již příští týden se v Paříži bude konat největší evropská Apple-akce tohoto roku, AppleExpo 2002. Veletrh, jak je zvykem, zahájí Steve Jobs na své keynote, o novinkách, které by mohl uvést, se tradičně hojně spekuluje. Naše redakce vám také tradičně přinese všechny důležité a zajímavé informace přímo z centra dění.

Už za pár dní, konkrétně od 10. do 14. září 2002 se koná další ročník největšího Apple veletrhu na evropském kontinentě, Apple Expo 2002 v Paříži. Po loňském ročníku, který byl zrušen na poslední chvíli kvůli tragickým událostem 11. září se tak Apple a další vystavovatele vrací na obvyklé místo takřka v srdci Paříže. Díky zrušení Apple Expa v loňském roce svých "15 minut slávy" zažilo londýnské Mac Expo, které však asi letos nemůže počítat s podobnou popularitou jako loni - to se stalo největší Apple akcí v Evropě. Tak jak je již pravidlem, i této akce vám přineseme podrobné zpravodajství přímo z Paříže - sledujte náš server příští týden.

Veletrh se koná poměrně tradičně na výstavišti Port de Versaille, keynote tentokráte není v přilehlém objektu, ale zhruba o třetinu města jinde - uvidíme, jak organizátoři vyřeší přepravu návštěvníků. Vstup je jako obvykle zdarma, za registraci.

AppleExpo již tradičně zahájí Steve Jobs svou keynote 10. září. Zatím není ohlášen streaming keynote na internetu, dá se tedy spekulovat, jak významné novinky zde ohlásí. Je však možné, že bude ohlášen na poslední chvíli.

Na Apple Expo se očekává zhruba 250 vystavovatelů, z minulých let však máme zkušenosti, že významná část jsou prodejci, kteří ve velkém přímo na místě prodávají takřka cokoliv (veletrhy v zahraničí obvykle jsou vhodnou příležitostí k využití nejrůznějších slev). Samozřejmě se akce účastní také "velká jména", jako je Adobe, Microsoft, Macromedia, Corel či HP, povětšinou prostřednictvím své francouzské pobočky. Kromě toho zde samozřejmě uvidíme dlouhou řadu dalších známých společností: namátkou Best, Binuscan, FileMaker, Griffin, Helios, Sonnet, Symantec či Wacom. Nebudou chybět ani populární výrobci periferií - tiskáren, fotoaparátů či skenerů.

Nejvíce však všechny pochopitelně bude zajímat, co přesně bude ohlášené v rámci úvodní keynote Steva Jobse, V Paříži se zatím žádná senzační odhalení moc neděla, proto bych je neočekával ani tentokrát, ovšem řada novinek by tu k dispozici byla. Začneme u software - na září jsou ohlášené dva "doplňky" pro Jaguara, kalendář iCal a program pro synchronizaci zařízení (mobil, PDA, iPod a další) s počítačem, iSync. Kromě toho je na cestě update na Jaguara, verze 10.2.1, řešící některé z chyb - to ovšem není nic, čím by se Steve musel chlubit před davem uživatelů. Již delší dobu se mluví také o iMovie 3 - to jsou však zatím jen spekulace...

Rovněž v oblasti hardware by se našlo několik zajímavých produktů - spekuluje se o inovovaných PowerBoocích (maximální rychlost 933 MHz - 1 GHz oproti stávajícím 800 MHz), které by už mohly mít i zabudovaný Bluetooth, již delší dobu se mluví o dalším osudu řady iMac - původní modely z ledna jsou v podstatě beze změny, pouze byla řada rozšířená o model se 17" LCD . Proto se objevují úvahy buď o vylepšení iMaců rychlejšími procesory, nebo o updatu celé řady na větší displeje.

A samozřejmě, Steve má vždy otevřená vrátka se svou populární větičkou "one more think"... O rozšíření nabídky uživatelský zařízení se spekuluje rovněž velmi dlouho, v poslední době byl populárním tématem telefon/PDA od Applu. Tak uvidíme ;)

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: