Nové aplikace na Apple Expo 2003 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Nové aplikace na Apple Expo 2003

22. září 2003, 00.00 | Vystavovatelé si na Apple Expo přichystali řadu novinek, hardwarových i softwarových. V některých případech šlo o první představení, někdy o první možnost, kdy se uživatelé mohli s produktem seznámit "na živo". Dneska se podíváme, jaké zajímavé programy jsme našli na Apple Expo.

Vystavovatelé si na Apple Expo přichystali řadu novinek, hardwarových i softwarových. V některých případech šlo o první představení, někdy o první možnost, kdy se uživatelé mohli s produktem seznámit "na živo". Dneska se podíváme, jaké zajímavé programy jsme našli na Apple Expo.

Best

Německá společnost Best se sice před časem stala součástí koncernu EFI, ovšem i nadále působí samostatně pod svou značkou a připravuje nové produkty. Na Apple Expo byla k vidění nejnovější verze programu Best Designer Edition 3.0, tedy verze programu pro digitální nátisk, určená pro počítače s Mac OS X, vycházející z populárního program Best Color Proof pro Windows. Tato nová verze se chystá k uvedení zhruba na období října a jedná se naprosté předělání předchozí verze.

Díky tomu, že Best je součástí EFI, není problém finančně zajistit financování všech potřebných technologií, a tak nejnovější verze používá licencovaný engine Adobe PostScript Interpreter a také licencované tabulky přímých barev Pantone, předtím se používaly jiné PostScriptové intepretery. Aplikace je zcela přepsaná pro Mac OS X v rozhraní Cocoa, včetně nového rozhraní, respektujícího Aqua Human Guidlines, došlo také k optimalizaci výkonu, který u Mac verzí nebyl v minulosti nijak slavný. Plně funkční je nyní rovněž sdílení tiskáren a tvorba složek pro tisk z jiných počítačů. Best Designer Edition 3 má dvě verze, M a XL, podporující tiskárny A3+ a plotry do šířky 24". Cena se dá předpokládat obdobná jako u předchozí verze.

Canto

Dalším novým produktem se mohlo pochlubit Canto - představilo klientské verze své aplikace Cumulus pro Mac OS X. Cumulus je program pro správu obrazových dat, jak pro jednotlivce, tak pro firemní nasazení na serverech. Zatímco serverová aplikace je již nějakou dobu dostupná, na klientské aplikaci pro tento server a klasické jednouživatelské aplikaci se nyní pracuje. Nové verze budou dostupné na konci listopadu tohoto roku, cenová politika zatím není upřesněná, bude se však jednat o nové verze, upgrade tedy asi nebude možný zdarma. Nová verze není pouze předělávkou pod Mac OS X, bude také obsahovat řadu nových funkcí pro snadnější správu dat.

E-on

Nejnovější verzi svého programu Vue uvedla na Apple Expo společnost e-on software, konkrétně Vue 4 ve verzi Profesional. Tento program pro tvorbu přírodních 3D scenérií je konkurencí pro známější Bryce, nyní od Corelu, ovšem díky ukončení vývoje Bryce pro Maca již zůstává asi jediným programem podobného typu. Nová verze Vue 4 Professional obsahuje několik změn proti "lidové" verzi Vue 4 d'Espirit - především lepší podporu výměny dat s dalšími profesionálními programy, jako je 3DS Max, LightWave, Maya a další, novou verzi engine SolidGrowth 3 pro tvorbu realistických stromů a křovin, podpora pro síťový rendering, skriptování pomocí jazyka Python, větší šíře exportních možností a podobně. Vue 4 Professional požaduje PowerPC G4 a novější, podle slov vývojářů je také již optimalizovaný pro PowerPC G5, ovšem zatím jen částečně - počítač měli na testování a optimalizování velmi krátce. Cena Vue 4 Professional je 599 USD.

RealViz

Zajímavou novinkou, se kterou se v praxi setká asi málo uživatelů, je program Realviz MatchMover Professional 3. Jedná se o program určený pro digitální postprodukci videa a umožňuje sledovat pohyb kamery v 3D prostředí, například pro následnou integraci filmových záběrů s 3D renderingem. Nová verze nabízí kromě výrazně přepracovaného rozhraní a lepšího workflow také nové funkce pro lepší zpracování. Cena programu je 10 000 Euro nebo USD.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: