AppleExpo 2003 klepe na dveře - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

AppleExpo 2003 klepe na dveře

16. září 2003, 00.00 | Jak jsme již informovali, v úterý, 16. září, v Paříži začíná další ročník již tradičního veletrhu Apple Expo, největší evropské výstavy, spjaté s produkty Apple. V předvečer zahájení jsme se zašli podívat, jak na dvou místech v Paříži pokračují přípravy na Apple Expo.

Veletrh se koná v pařížském veletržním centru Porte de Versialle, tak jako v loňském roce v pavilonu 4. Kromě samotné výstavy, která trvá od úterý, 16. září, do soboty, 20. září, tu je samozřejmě také keynote Steva Jobse, která je letos očekávaná s napětím - řada serverů, uveřejňující spekulace a dohady o nových produktech, se domnívá, že právě na Apple Expo se dočkáme zcela nových PowerBooků. Keynote se koná (ostatně tak jako již v loňském roce) v pařížském kongresovém centru.

Apple Expo se v Paříži neprojevuje tak výrazně, jako například Macworld Expo v San Franciscu, ovšem i zde jsou na ulicích k vidění reklamy Apple - v podobě nejnovější kampaně na přehrávače iPod. Plakáty v citylightech jsou v různých barevných variantách, tak, jak je představil Apple při nedávném uvedení nejnovější varianty iPodů s kapacitou 20 a 40 GB. Víte, jak se francouzsky řekne "10 000 písní ve vaší kapse"? Mimochodem, stanice metra Porte de Versaille je doslova vytapetovaná billboardy HP, propagujícími stánek na Apple Expo.

Stejný motiv je k vidění i na kongresovém paláci, tentokrát přímo jako pozvánka na keynote. Vzhledem k tomu, že kongresový palác se nachází na hlavní pařížské tepně, mezi Vítězným obloukem a Archou ve čtvrti La Defense, upoutávek, visících na kongresovém paláci již několik dní, si jistě všimne řada pařížanů i návštěvníků.

Hlavní centrum je však v pavilonu číslo 4 na pařížském výstavišti, kterému rovněž vládne postava tanečníka s iPodem v ruce. Zde se v předvečer samozřejmě především dokončují stánky, navážejí produkty a vládne obvyklý předvýstavní ruch, tak, aby bylo vše připraveno na úterní nával návštěvníků. Funguje také vydávání vstupenek na výstavu a keynote pro registrované návštěvníky, ovšem to je bohužel vše. Pokus o vydání akreditace či využití služeb novinářského střediska byl rychle ukončen lakonickým "výstava začíná zítra". Stejně "vstřícná" je i ochranka, pokus o vyfocení ohromné hromady krabic s produkty, které některý z obchodníků připravoval pro zavezení na prodejní stánek skončila poměrně rezolutním zásahem "gorily", bohužel hovořící pouze jediným světovým jazykem - francouzštinou. Nelze než vzpomínat na vstřícný přístup pořadatelů například na americkém Macworldu či německém CeBitu.

To, co přitahuje pozornost nejvíce, je samozřejmě stánek Apple - opět ve své tradiční podobě centrálního "kina", obklopené pulty s vystavenými produkty. Stánek zabírá podle všeho plochu 40x40 metrů, alespoň pokud budeme věřit nápisu na jedné ze stylových dřevěných krabic, ve kterých se přepravují jednotlivé části celého stánku. I přes poměrně přísná bezpečnostní opatření (u každého vchodu dva hlídači) se nám podařilo proniknout dovnitř a porozhlédnout se kolem stánku Apple. Zatímco na Macworldech je při uvádění nových produktů standardním bezpečnostním opatřením vysoká černá zeď kolem celého stánku, v tomto případě takto byl chráněn pouze jeden ze tří dlouhých pultů, rozkládajících se kolem centrálního kina. Celý pult byl obklopen černým plátnem a bedlivě hlídán několika lidmi. Jelikož na ostatních pultech chyběly přenosné počítače, dá se s velmi velkou pravděpodobností, blížící se jistotě, předpokládat, že se právě zde nacházejí nové modely PowerBooků, které na své úterní keynote Steve Jobs představí světu.

Je pravděpodobné, že se také splní předpoklady ohledně Panthera - tedy ohlášení data distribuce a představení dalších novinek. Návštěvníci budou mít možnost si Panthera vyzkoušet na řadě počítačů na stánku Apple - na internetu se objevily spekulace o počtu 500 počítačů, ovšem takové množství počítačů se zde rozhodně nevyskytovalo, podle našeho odhadu budou mít návštěvníci k dispozici kolem 50-60 počítačů s Panther Preview (jak Apple tuto verzi nazval).

Snad se také ozve pověstné "And one more thing..." - například nové klávesnice a myši s Bluetooth, jejichž existence se dá považovat za již v podstatě potvrzenou. Každopádně, všechny aktuální informace naleznete na našem serveru.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: