Microsoft pro rok 2004: nové Office a Virtual PC 7 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Microsoft pro rok 2004: nové Office a Virtual PC 7

12. ledna 2004, 00.00 | Je samozřejmé, že středobodem pozornosti účastníků Macworld Expo je Apple, ovšem i mnoho dalších firem zde uvádí své nové produkty. Během své keynote jich Steve Jobs několik krátce představil, ovšem nejvýznamnější prostor dostali zástupci Microsoftu s Office X 2004. Kromě toho se chystá také nové Virtual PC 7, kompatibilní s Power Macy G5.

Je samozřejmé, že středobodem pozornosti účastníků Macworld Expo je Apple, ovšem i mnoho dalších firem zde uvádí své nové produkty. Během své keynote jich Steve Jobs několik krátce představil, ovšem nejvýznamnější prostor dostali zástupci Microsoftu s Office X 2004. Kromě toho se chystá také nové Virtual PC 7, kompatibilní s Power Macy G5.

V rámci keynote se na scéně objevila šéfka Macintosh Business Unit v Microsoftu, sympatická Roz Ho, která novou verzi Office 2004 for Mac uvedla a nechala kolegu prezentovat některé funkce. Mimochodem, Microsoft také slaví 20 výročí Maců, neboť již dvacet let aplikace pro Maca dělá. Programy jako je Word, Excel či PowerPoint vznikly pro Macy dříve, než pro PC. Zajímavou součástí expozice Microsoftu byla i stěna, na které mapoval 20 let s Macy a také několik vystavených počítačů (včetně historického Macintoshe) s produkty.

Office 2004 for Mac

Nové Office se očekávají na trhu v průběhu první poloviny roku, ovšem ten, kdo si nyní koupí stávající verzi, získává nárok na upgrade na novou verzi zdarma.

Mezi nové vlastnosti Office 2004 for Mac patří několik funkcí, které má Macovská verze jako první. Je to například funkce Project Center v rámci Entourage, která umožňuje k sobě přiřaďovat soubory, emaily, kontakty a události jednotlivých projektů a tak mít vždy přehled o potřebných věcech. Notebook Layout ve Wordu napodobuje klasický poznámkový blok, do kterého si lze snadno zapisovat poznámky na různé stránky dle tématu, vyhledávat v nich, přidávat události v kalendáři, nastavovat priority a také zaznamenávat hlasové poznámky.

V rámci Excelu se uživatelé dočkají nového pohledu, Page Layout, který bude přesně zobrazovat, jak se dokument vytiskne, včetně záhlaví, zápatí a podobně, ovšem se zachováním možnosti upravování obsahu, a včetně snadného nastavení aby se obsah vešel například na jednu stránku.

Zajímavým doplňkem bude Scrapbook, tedy obdoba alba, které kdysi Apple dodával se "klasickými" systémy, ale bohužel pod OS X nemá přímého nástupce. Scrapbook dovolí ukládat texty a různou grafiku, jako ilustrační obrázky a loga a další a pak snadno znovu používat.

Celé Office by měly být vybavené funkcí Compatibility Reports, což bude možnost vypsání informací o daném dokumentu a jeho kompatibilitě s dalšími verzemi Office, jak na Macu, tak na Windows. Například při použití průhlednosti na obrázku bude uživatel upozorněn, že tuto funkci Office pro Window nepodporuje a Office by se měly samy postarat o opravu.

Nové Office by také měly umožnit lépe sdílet informace - pomocí jednoho tlačítka by se měly soubory projektu přenést na server nebo účet .Mac.

Bohužel zatím není jasné, jak to bude například s podporou Unicode, ale doufejme, že se Microsoft konečně polepší.

Virtual PC 7

Microsoft také chystá novou verzi programu pro emulaci PC s různými operačními systémy - Virtual PC 7 se objeví spolu s novou verzí Office (které bude součástí v Pro verze) a také jako samostatný produkt s Windows. Verze s dalšími operačními systémy se má objevit několik měsíců poté.

Informací o nové verzi je zatím poskrovnu, MS se omezil na obecné konstatování, že bude lepší a rychlejší a bude fungovat na Power Macu G5. První "rumors" naznačovaly, že bychom se mohli dočkat i převratných funkcí jako hardwarová akcelerace 3D či výrazně vyšší rychlost na G5, ovšem zdá se, že to prostě "jen" bude fungovat o něco lépe, nedají se čekat výrazné změny a ani závratná rychlost na procesorech G5.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: