Zprávy spojené s iPhonem - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Zprávy spojené s iPhonem

2. prosince 2009, 00.00 | Prodej iPhonu v Jižní Koreji začal úspěšné. Na Internetu byly objeveny první známky testování nového modelu iPhonu. A inzerát Applu naznačuje, že hodlá pracovat na vlastních mapách a mapových technologiích pro iPhone.

A opět tu máme něco zpráv týkajících se iPhonu:

Uvedení iPhonu do Jižní Koreje bylo zjevně úspěšné

V sobotu 28. listopadu se iPhone začal prodávat také v Jižní Koreji a již předběžné informace naznačovaly, že v této zemi se telefon Applu dočká poměrně vřelého přijetí.

A novější údaje to potvrzují. První podrobnější zprávy totiž mluví o tom, že iPhone byl v Jižní Koreji přivítán ve stylu, jaký se Applu zamlouvá, v hlavním městě Soulu se vytvořila před obchodem, v němž proběhlo oficiální zahájení prodeje, fronta stovek zájemců, někteří nadšenci takto čekali až 26 hodin ve snaze získat některý z tisícovky prvních iPhonů, co přišly na tamní trh. Akce to byla značně okázalá, doprovázená héliovými balónky, stroboskopickými světly a vystoupením rockové kapely.

Z obchodního hlediska je ovšem mnohem důležitější počet zadaných předběžných objednávek, který z 53 000 udávaných, v pátek stoupl na celkem 65 000. To není zrovna malé číslo, vzhledem k tomu, že ve třetím čtvrtletí letošního roku se v Jižní Koreji prodalo asi 400 000 chytrých telefonů.

Místní trh sice zatím ovládají domácí výrobci Samsung a LG, ovšem iPhone jim zřejmě bude silnou konkurencí, mimo jiné proto, že v Jižní Koreji představuje poměrně výhodnou koupi. Zmínění dva výrobci totiž domácí verze svých chytrých telefonů prodávají za vyšší částky než v jiných zemích (až dvojnásobné).

Podle deníku Korea Times dokonce iPhone přiměl Samsung poněkud snížit ceny některých modelů, takže to skoro vypadá, že tam Apple spustil cenovou válku mezi chytrými telefony. Apple pochopitelně cítí příležitost, a tak začal s reklamní kampaní v korejské televizi (viz tahle reklama, na níž se jasně projevuje, že je určena pro jiné než americké publikum).

Podrobnější informace (včetně fotografií a videa) z uvedení iPhonu v Jižní Koreji přináší web iPhonAsia, který podotýká, že tento telefon přitahuje skupinu náročnějších zákazníků dychtivých využít předností uživatelského rozhraní iPhonu a bohaté nabídky aplikací. A pochopitelně pomáhá i to, že tahle země má jedno z nejlepších pokrytí 3G službami na světě, rychlé mobilní datové připojení je v ní naprosto běžné.

Korejští konkurenti sice nabízejí telefony často s lepšími hardwarovými parametry a iPhone navíc postrádá v Koreji značně oblíbenou možnost příjmu mobilního televizního vysílání (pomocí příslušného hardwarového tuneru), přesto se zdá, že si zde najde dost zájemců. A tak narozdíl od zatím nepříliš povzbudivých výsledků z Číny se Jižní Korea zřejmě stane dalším důležitým odbytištěm.

Objeveny první známky testování nového modelu iPhonu

Server MacRumors o víkendu informoval, že na Internetu byly objeveny známky testování nového modelu iPhonu.

Zjistila to firma Pandav, jež nabízí aplikace iBART, průvodce vlakovým systémem veřejné dopravy v San Franciscu. Vlastní údaje dodala firma Pinch Media, která poskytuje tvůrcům aplikací analytická data o tom, kdo jejich aplikace používá, předává vývojářům seznam přistupujících zařízení označených interními identifikačními čísly, co svým přístrojům přiřazuje Apple. A v listopadu Pandav v příslušných protokolových souborech poprvé spatřila přístupy přístroje s označením „iPhone3,1“. Tento kód neodpovídá žádnému modelu, který se nyní prodává, protože iPhone 3GS používá identifikační řetězec „iPhone2,1“.

Avšak tenhle kód není úplně neznámý, již v první veřejné beta verzi firmwaru 3.0 byl nalezen odkaz právě na něj (vedle toho se tam vyskytovaly i kódy pro iPhone 3GS a také pro některé ještě neuvedené iPody touch).

Mimochodem, zhruba před rokem (od loňského října) Pinch Media podobně zaznamenávala testy přístroje s kódem “iPhone2,1”, tedy prvních prototypů letos v létě uvedeného iPhonu 3GS a tehdy se rovněž jednalo o oblast sanfranciského zálivu, kde Apple sídlí.

Zdá se tedy, že Apple dodržuje svůj „jízdní řád“, co se týče iPhonu a již pracuje na nové generaci svého telefonu, stejně jako před rokem. Samozřejmě zatím nejsou známy vůbec žádné bližší podrobnosti o tom, co by měl nový model nabídnout, ale určité spekulace se již přirozeně objevují.

Především se mluví o nasazení ještě výkonnějšího procesoru, v úvahu by připadal například velice výkonný a přitom úsporný dvoujádrový procesor Cortex-A9. Lze uvažovat i o ještě výkonnější grafice, ale o té se toho ví ještě méně.

Vzhledem k vývoji u konkurence nelze vyloučit ani nasazení displeje s vyšším rozlišením (tomu ovšem bude třeba přizpůsobit iPhone OS a především aplikace) a případně i lepší zobrazovací technologie, v příštím roce, kdy nový model přijde na trh, by již mohlo být schůdné masové nasazení AMOLED displejů.

A mohlo by dojít také k dalšímu urychlení datového připojení. Není však jasné, jaké technologie vlastně Apple zvolí, v roce 2010 by sice již mohly začít nastupovat 4G sítě standardu LTE (všeobecně považované za nástupce 3G sítí UTMS), ale jejich širší nasazení přijde až později.

Pro USA by ovšem mohlo být důležité i to, kdyby Apple užill čipovou sadu schopnou pracovat nejenom v sítích GSM/UMTS (jaké se provozují v Evropě a ve většině ostatních zemí světa), ale též v sítích CDMA, které používají někteří velcí američtí operátoři. Takové pověsti se již objevily, avšak zatímco někteří je zpochybňují, jiné zdroje tvrdí, že to je skutečně možné (hybridní čipové sady s podporou všech těchto standardů chystá Qualcomm).

Vzhledem k tomu, že nový model iPhonu zřejmě přijde na trh až v létě 2010, může se do té doby ještě hodně změnit a určitě se mezitím dočkáme spousty nejrůznějších pověstí. Rozhodně ale již teď můžeme říci, že Apple již pracuje na nové generaci iPhonu (což ovšem nijak nepřekvapuje).

Apple hodlá posunout mapy iPhonu na novou kvalitativní úroveň

A o víkendu MacRumors odhalil také plány Applu ohledně map na iPhonu a iPodu touch, Apple zveřejnil nový inzerát, jímž hledá softwarového inženýra pro práci na mapové aplikaci iPhonu (a samozřejmě též iPodu touch).

Inzerát jasně uvádí, že Apple chce posunout svou mapovou aplikaci na novou kvalitativní úroveň a hodlá změnit způsob, jímž lidé hledají. A chce to zařídit bezproblémovým, interaktivním a zábavným způsobem, dosavadní mapy mají být pouhým začátkem.

Pro Apple je velice nezvyklé, že takhle konkrétně popisuje pracovní náplň hledaného zaměstnance, dává to ovšem tušit, kam zřejmě směřuje vývoj mapové aplikace iPhonu.

Nepochybně víte, že v současnosti mapy pro iPhone dodává Google, jenže v poslední době si Apple a Google stále více konkurují, vztahy mezi nimi ochladly a dokonce vznikly spory. Zvlášť silné začalo být jejich soupeření právě v oblasti mobilních telefonů, kde nyní silně nastupuje systém Google Android a telefony jím vybavené (v USA hlavně Motorola Droid).

Google navíc nedávno představil svou vlastní navigaci, jež je zatím dostupná pro Android, vychází pochopitelně z Google Maps, ale přidává mnohé další funkce včetně hlasového ovládání.

Google sice prohlásil, že hodlá svou navigaci časem zpřístupnit i pro iPhone a další platformy, podle všeho však Apple pracuje na svém vlastním mapovém řešení. V říjnu totiž vyšlo najevo, že již v létě Apple potichu koupil firmu Placebase, jež nabízela alternativu k webovým mapám Googlu a bývalý generální ředitel Placebase se stal členem „geotýmu“ Applu. To se dá těžko vykládat jinak než jako pokus o zavedení vlastní mapové technologie.

A nový inzerát naznačuje, že Apple hodlá jít ještě dál, jeho mapy by pravděpodobně měly nabídnout novou, lepší navigaci a geografické vyhledávání vůbec. Ono to celkem dává smysl, Apple by mohl začít poskytovat mapová řešení dostupná jenom pro iPhone (přičemž by nejspíš iPhone i nadále podporoval mapové aplikace Googlu) a mohl by to propagovat jako konkurenční výhodu proti jiným mobilním platformám (tedy zejména Androidu, i když mapy Googlu budou nejspíš používat též všichni ostatní).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: