Zprávy o dění okolo iPhonu a iPadu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Zprávy o dění okolo iPhonu a iPadu

18. srpna 2010, 00.00 | Pravděpodobně už v září začne prodej iPhonu 4 v Jižní Koreji a také v Číně. Adobe rychle opravila vážné chyby aplikace Photoshop Express. A nakladatelství Barnes & Noble přepracovalo své softwarové elektronické čtečky pro iPhone a iPad, přejmenovalo je na Nook.

Zatímco novinek týkajících se Maců nyní mnoho není, okolo iPhonu (a též iPadu) se toho pořád děje docela dost:

iPhone se zřejmě během září začne prodávat v Jižní Koreji

Když se iPhone 4 začal od 30. července prodávat v 17 dalších zemích světa, chyběla mezi nimi Jižní Korea, přestože jde o jeden z nejvýznamnějších trhů mobilních telefonů na světě. Údajně to způsobilo příliš zdlouhavé vyřizování potřebných úředních povolení, což se však počátkem srpna vyřešilo.

A toto pondělí už přišla zpráva (vydala ji agentura AFP), že operátor KT, který v Jižní Koreji iPhone dodává, začne ode dneška přijímat předběžné objednávky iPhonu 4 s tím, že vlastní prodej spustí v září, jak se předpokládalo.

Mluvčí KT prohlásila, že se budou maximálně snažit, aby k zahájení prodeje došlo někdy během září, operátor doufá, že se iPhone 4 dočká stejně silné odezvy jako předchozí iPhone 3GS (jehož se v této zemi podle údajů KT prodalo 840 000 kusů).

V září má iPhone 4 dorazit též do Číny

A v září by iPhone 4 měl vstoupit také na další významný asijský trh, dnes už dokonce největší na světě, tedy do kontinentální Číny.

Tam se sice teprve nedávno konečně počal nabízet „oficální“ iPhone 3GS s aktivovaným WiFi připojením (předtím muselo být kvůli požadavkům čínských úřadů vypojené), ale iPhone 4 zřejmě dorazí do Říše středu již docela brzy.

MarketWatch se odvolává na tvrzení čínské mediální skupiny Caixin, podle jejíchž zdrojů z řad operátora China Unicom, distribuujícího iPhone v Číně, má iPhone na tento obrovský trh dorazit už zanedlouho, počátkem září a následovat by ho mělo též uvedení iPadu. Přístroje však určitě nebudou do Číny uvedeny současně a pro iPad zatím nebyl stanoven žádný pevný termín.

Proti dosavadnímu vývoji to znamená zásadní změnu, dosud vše kolem iPhonu v Číně trvalo velice dlouho, teď se ovšem prodej telefonu Applu i zde rozhýbal (počátky iPhonu v téhle zemi byly velice obtížné, protože musel čelit tvrdé konkurenci šedého trhu), ostatně při posledním oznámení svých finančních výsledků Apple uvedl, že odbyt jeho produktů v Číně vzrostl skoro o 200 procent.

Nyní tedy na tuhle nově vzedmutou vlnu zájmu hodlá naskočit také svým novým telefonem, otázkou však je, zda vůbec dokáže uspokojit poptávku (což ovšem bude záležet hlavně na továrnách umístěných právě v Číně, tam totiž probíhá konečná montáž iPhonu 4).

Adobe rychle vydala opravu závažných chyb aplikace Photoshop Express

V pondělí jsme informovali o tom, že Adobe minulý týden vydala aplikaci Photoshop Express, což je vlastně nová verze 1.3 dřívější aplikace Photoshop.com Mobile umožňující pod iOS využívat funkcí internetové služby Adobe Photoshop.com pro správu a jednoduché úpravy fotografií.

Photoshop Express přinesla především nové uživatelské rozhraní přizpůsobené pro iPad a další novinky související s uzpůsobením pro tento přístroj, jenže brzy se počaly hromadit stížnosti uživatelů, že aplikace má vážné chyby.

Adobe se však v tomto případě zachovala příkladně a chyby skutečně rychle odstranila (stalo se to již o víkendu, ale zpravodajské servery to oznámily teprve v pondělí).

Sama přiznala, že první vydaná verze aplikace Photoshop Express obsahovala závažnou chybu, jež způsobovala, že se na iPadu zhroutila, když se otevřela v orientaci na šířku (aplikace nově umožňuje na iPadu pracovat jak v zobrazení na výšku, tak na šířku). Adobe se to dozvěděla právě ze stížností uživatelů, ke zhroucením docházelo hlavně tehdy, když byly na iPadu nainstalovány některé další kancelářské a tiskové aplikace.

John Nack, hlavní manažer Adobe pro Photoshop, minulou sobotu na firemním blogu oznámil, že zmíněné chyby jsou už opravené ve vydané nové verzi aplikace. A dále poděkoval Applu, že aktualizaci tak rychle zveřejnil v App Store. Nakonec dodal, že se pracuje na řadě dalších dodatečných vylepšení aplikace a Adobe uvítá odezvy uživatelů na ni.

V App Store se nyní nabízí verze 1.3.1, jež by již měla mít dotyčné chyby opravené, dá se samozřejmě nadále stáhnout zdarma. Vyžaduje iOS 3.0 nebo vyšší a funguje na iPhonu, iPodu touch a iPadu.

Jak vidět, Adobe tentokrát na kritiku zareagovala skutečně hodně rychle, doufejme, že se tak bude chovat i vůči uživatelům svého ostatního softwaru. Zároveň však tahle záležitost vyvolává otázku, proč vstupní kontrola Applu tak závažnou (a dost snadno reprodukovatelnou) chybu neodhalila.

Nakladatelství Barnes & Noble přepracovalo své elektronické čtečky pro iPhone a iPad

Apple sice nyní poskytuje svou vlastní čtečku elektronických knih iBooks jak pro iPad, tak pro iPhone a iPod touch (s iOS 4), to ovšem nijak nebrání jiným ve vydávání vlastních elektronických čteček pro iOS, dělají to zejména významná světová nakladatelství.

Pozadu přirozeně nezůstalo ani nakladatelství Barnes & Noble, jež včera vydalo nové verze svých čteček pro iPhone a iPad, které teď přejmenovalo na „Nook“ (po vzoru své hardwarové čtečky), předtím pro tyto aplikace používalo název „BN eReader“.

Aplikace Nook for iPhone (zatím se nabízí jen pro USA) je mnohem uzpůsobovatelnější, dovoluje uživateli upravovat barvu pozadí, písma a odkazů pomocí plné palety barev a upravovat se dají také zarovnání textu, jas obrazu a styl písma.

Na iPhonu 4 lze u nevektorové grafiky (používá se třeba pro obálky knih) využít vyššího rozlišení jeho displeje Retina. A čtečka nyní na iPhonu poskytuje stejné funkce pro záložky, zvýrazňování textu a pořizování poznámek a pro půjčování elektronických knih přátelům na dva týdny pomocí technologie LendMe jako na iPadu a ostatních podporovaných platformách.

Též varianta aplikace pro iPad se teď jmenuje Nook (for iPad), ta nově získala systém hodnocení knih, uživatelé mohou své knihy hodnotit a třídit pomocí pětihvězdičkových hodnocení. Navíc zahrnuje nového uživatelského průvodce, který vysvětluje méně známé funkce aplikace a měla by být v některých věcech o trochu rychlejší.

Barnes & Noble přejmenovalo aplikaci BN eReader i na ostatních platformách, také čtecí aplikace pro Windows se nyní jmenuje Nook for PC a do budoucnosti nakladatelství slíbilo, že vytvoří rovněž aplikaci Nook for Mac pracující pod Mac OS X.

Všechny tyto aplikace jsou samozřejmě dostupné zdarma, Nook for iPhone vyžaduje iOS 3.1.2 nebo vyšší, Nook for iPad pochopitelně funguje pouze na iPadu (s iOS 3.2 a vyšším).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: