Vyšel iOS 4.3.3 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Zprávy o Applu

Vyšel iOS 4.3.3

6. května 2011, 00.00 | Nová setinová verze iOS 4.3 přináší slíbené změny zacházení s lokalizačními údaji. A pro CDMA verzi iPhonu 4 Apple uvedl obdobný iOS 4.2.8.

Koncem dubna vznikl značný rozruch okolo způsobu, jímž přístroje s iOS zacházejí s údaji o své poloze, ukázalo se, že uchovávají data, z nichž lze polohu přístroje zpětně vystopovat hluboko do minulosti a data navíc nejsou nijak zabezpečená.

Minulou středu k tomu Apple vydal vysvětlení (svůj obsáhlý komentář k němu zveřejnil na Lupě Jiří Peterka) a slíbil uvést aktualizaci iOS, jež většinu problémů s lokalizačními údaji vyřeší.

Novou verzi iOS opět předpověděl Boy Genius Report

A už toto pondělí tvrdil blog Boy Genius Report (BGR), že podle jeho zdrojů Apple do dvou týdnů (ale spíše ještě dřív) vydá iOS 4.3.3, který bude otázku lokalizačních dat řešit. Vedle toho měla nová verze iOS navíc zlepšit výdrž přístrojů na baterii a opravit některé chyby iPodu.

BGR v poslední době pravidelně předpovídá vydání nových verzí iOS (stejně tomu bylo i v případě předchozí verze 4.3.2) a jako již vícekrát v minulosti nakonec příslušná nová verze iOS dorazila ještě mnohem dřív, v daném případě ve středu (kdy Apple současně uvolnil řadu softwarových aktualizací pro nové Macy).

iOS 4.3.3 mění zacházení s lokalizačními daty

Novinky iOS 4.3.3 popisuje tento podpůrný dokument, podle očekávání upravuje zacházení s oněmi lokalizačními údaji.

Zmenšuje velikost příslušné vyrovnávací paměti (tvořené souborem „consolidated.db“ s údaji o poloze přístupových WiFi bodů a BTS stanic v okolí přístroje), už ji nadále nezálohuje pomocí iTunes na osobní počítače a když se vypnou Polohové služby (Location Services), soubor se úplně smaže. (K tomu dosud nedocházelo, údajně kvůli chybě v iOS.)

Soubor „consolidated.db“ však nadále zůstává v iOS nezašifrovaný, tuto dodatečnou ochranu Apple slibuje až do příští hlavní verze, tedy zřejmě do iOS 5, na který si asi ještě pár měsíců počkáme (potvrdí-li se pověsti o opožděném uvedení nástupce iPhonu 4).

Podle BGR ovšem měl iOS 4.3 přinášet i další opravy, ale Apple v doprovodné dokumentaci nic takového nezmiňuje.

iOS 4.3.3 se nabízí pro iPhone 3GS a GSM verzi iPhonu 4, pro iPody touch třetí a čtvrté generace a pro obě generace iPadů. (Pro většinu uvedených přístrojů jde o sestavení 8J2, jen pro CDMA verzi iPadu 2 ho tvoří sestavení 8J3.)

Získat se dá aktualizační funkcí iTunes na Macu či PC, k němuž se daný přístroj připojí přes USB port. Vyžaduje to přinejmenším iTunes 10.1, doporučuje se verze 10.2.

iOS 4.2.8 poskytuje totéž pro CDMA verzi iPhonu 4

Zároveň vyšel také iOS 4.2.8 (sestavení 8E401, blíže ho popisuje tenhle dokument), který úplně stejné úpravy přináší pro CDMA verzi iPhonu 4 (ta se zatím nabízí jen v USA pro síť operátora Verizon, v Evropě se telefon neprodává, protože by zde vůbec nefungoval).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: