Apple vydal řadu softwarových aktualizací pro nové Macy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Apple vydal řadu softwarových aktualizací pro nové Macy

6. května 2011, 00.00 | Čtyři nové aktualizace řeší různé problémy letošních MacBooků Pro a iMaců, především ty spojené s jejich novým hardwarem.

Když Apple v úterý uvedl nové iMacy, současně také vydal softwarovou aktualizaci Boot Campu 3.2 pro tyto stroje, jež řešila potíže s některými asijskými klávesnicemi.

A ve středu ve vydávání softwarových aktualizací pro nové Macy pokračoval, uvolnil celkem čtyři týkající se letošních iMaců a MacBooků Pro.

Dodatečná aktualizace Mac OS X 10.6.7 pro nové iMacy

Pro nové iMacy se objevila dodatečná aktualizace Mac OS X 10.6.7, která přináší řadu oprav. Zvyšuje spolehlivost funkce Back to My Mac, napravuje problém s přenosem souborů na určité SMB servery, řeší různé menší chyby obchodu Mac App Store, napravuje potíže s výkonem videohovorů FaceTime a má zvýšit stabilitu grafiky a výkon 3D grafiky. Dále pak zlepšuje kompatibilitu s externími monitory a podporu zařízení pro rozhraní Thunderbolt (jež se ovšem začnou prodávat až v létě).

Blíže to Apple nerozebírá, ale zřejmě by tato aktualizace měla zlepšovat podporu nového hardwaru letošních iMaců, tedy jejich nových grafických procesorů a rozhraní Thunderbolt.

Aktualizace Mac OS X 10.6.7 Update for iMac (Early 2011) 1.0 samozřejmě vyžaduje letošní iMac s Mac OS X 10.6.7, stáhnout se dá odtud (zabírá plných 382,56 MB).

Nová aktualizace EFI firmwaru iMaců

Poté, co si uživatelé nových iMaců nainstalují výše popsanou aktualizaci, mohou v instalování pokračovat dál, protože ve středu vyšla také aktualizace EFI firmwaru pro jejich stroje. Podle Applu zvyšuje výkon a stabilitu rozhraní Thunderbolt.

Aktualizace iMac EFI Update 1.6 nainstaluje novou verzi EFI firmwaru, po restartu se objeví šedá obrazovka s ukazatelem postupu instalace. Bude trvat několik minut a během té doby se nesmí vypnout napájení daného iMacu. Proběhne-li instalace firmwaru úspěšně, změní se verze Boot ROM na „IM121.0047.B0A“.

Tahle aktualizace vyžaduje výše popsanou aktualizaci Mac OS X 10.6.7 pro nové iMacy, získat ji lze tady (má velikost jenom 6,1 MB).

Softwarová aktualizace Mac OS X pro MacBooky Pro

Také pro vlastníky letošních MacBooků Pro vyšla ve středu nová softwarová aktualizace Mac OS X. Podle Applu zvyšuje stabilitu grafiky, řeší potíže s podporou externího monitoru, s výkonem 3D grafiky a zlepšuje podporu Thunderbolt zařízení (ačkoli se ještě běžně neprodávají).

Po nainstalování aktualizace MacBook Pro Software Update 1.4 se pro operační systém začne uvádět sestavení „10J4138“. Nachází se zde (zabírá 132,69 MB), vyžaduje Mac OS X 10.6.7.

Nový EFI firmware pro MacBooky Pro

A stejně jako v případě iMaců též pro letošní MacBooky Pro lze nainstalovat novou aktualizaci jejich EFI firmwaru.

Ta řeší problém s turborežimem procesoru v Boot Campu a zvyšuje výkon a stabilitu grafiky a rozhraní Thunderbolt, jde tedy opět o lepší přizpůsobení novému hardwaru. Pro její instalaci platí totéž, co pro EFI aktualizaci iMaců, v případě MacBooků Pro se však ještě navíc vyžaduje, aby před zahájením instalace byl notebook připojen k napájení z elektrické sítě. Proběhne-li instalace nového firmwaru úspěšně, změní se verze Boot ROM na „MBP81.0047.B0E“.

Aktualizace MacBook Pro EFI Update 2.1 se nabízí tady (má velikost jen 3,06 MB) a vyžaduje Mac OS X 10.6.7.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: