Ve Vietnamu se objevil prototyp iPodu touch s fotoaparátem - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Ve Vietnamu se objevil prototyp iPodu touch s fotoaparátem

24. května 2010, 00.00 | Vietnamský web Tinhte zveřejnil fotografie a video iPodu touch vybaveného dvoumegapixelovým fotoaparátem, avšak spíše než o chystaný nový model jde o neuvedený loňský prototyp.

Vietnam a zejména tamní diskusní web Tinhte se v poslední době stal hojným zdrojem informací o uniklých prototypech a chystaných hardwarových novinkách Applu. Oblevilo se na něm video druhého uniklého prototypu nového iPhonu a také podrobná zpráva o modernizovaném bílém MacBooku, který Apple za několik dní poté skutečně uvedl na trh.

A do třetice tento web minulý týden zveřejnil informace o prototypu iPodu touch vybaveném fotoaparátem. Jako v předchozích případech se jedná o příspěvek ve vietnamštině doplněný řadou fotografií a (na YouTube umístěným) videem.

iPod touch s diagnostickým softwarem a dvoumegapixelovým fotoaparátem

Snímky a video předvádějí iPod touch, na němž však neběží normální iPhone OS, ale pouze diagnostický software, jde tedy zřejmě o velmi raný prototyp. Vzhledově se přístroj podobá dnešnímu iPodu touch, jediný viditelný rozdíl představuje fotoaparát umístěný uprostřed horního okraje zadního panelu.

Na zadním panelu je umístěna nálepka s poměrně podrobným popisem užitých komponent (a také se z ní lze dozvědět, že přístroj pochází z výrobní linky Foxconnu).

Pro fotoaparát nálepka uvádí součástku „OV2665-6s“, tedy snímač vyrobený firmou Omnivision, jež dodává 3,2megapixelový snímač pro iPhone 3GS, ovšem snímač v daném iPodu touch je pouze dvoumegapixelový.

Z dalších popisků na nálepce vyplývá, že tento iPod má kapacitu paměti 64 GB (podle nálepky přístroj používá 32GB 35nm NAND čipy Samsung, iPod touch obsahuje dva flash čipy, což dává právě 64 GB).

Na nálepce se nachází i sériové číslo, jež se svou strukturou shoduje s čísly používanými současnými modely iPodů touch uvedenými loni v září.

Mnohé nasvědčuje, že jde o neuplatněný loňský prototyp

Už loni se všeobecně očekávalo, že Apple vybaví iPod touch fotoaparátem, to se však nakonec nestalo, údajně však takový prototyp skutečně existoval, ale Apple se na poslední chvíli rozhodl ho nedávat na trh.

Ještě dlouho poté kolovaly pověsti, že by stávající iPody touch mohly fotoaparát dostat dodatečně, ale k tomu nedošlo a již nejspíš ani nedojde. (Fotoaparát pravděpodobně nasadí až letošní nový model iPodu touch, náznaky objevené ve čtvrté beta verzi iPhone OS 4 napovídají, že by ho opravdu měl získat.)

Když tehdy nový iPod touch loni rozebrala iFixit, skutečně tam nalezla dutinu použitelnou pro fotoaparát, avšak příliš malou, než aby se do ní vešel snímač iPhonu 3GS. (Uvažovalo se, že by se mohla dutina osadit videokamerou iPodu nano, ta však má hodně slabé parametry.)

Pravděpodobně se tedy do Vietnamu nějak dostal zmíněný neuvedený loňský prototyp, čemuž by napovídalo i jeho osazení dvoumegapixelovým fotoaparátem. Honba za megapixely je sice spíše marketingovým trikem, ale jestliže nový iPhone nasadí pětimegapixelový fotoaparát, jak naznačují pověsti, bylo by divné, kdyby iPod touch dostal fotoaparát o tolik slabší. Především však uniklé prototypy nového iPhonu mají zcela odlišný design pouzdra a iPody touch obvykle bývají odvozeny od aktuálního iPhonu, takže to rovněž nesedí.

Když se to vše shrne, tak se ve Vietnamu nejspíš objevil loňský prototyp iPodu touch osazený fotoaparátem, který se vůbec nedostal do hromadné výroby, zdá se značně nepravděpodobné, že by šlo o prototyp letošního nového modelu iPodu touch, jasno ovšem bude asi až letos v září, pokud Apple zachová svůj tradiční harmonogram uvádění nových modelů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: