Ve čtvrtek Apple zřejmě zveřejní podrobnosti o iPhone OS 4.0 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Ve čtvrtek Apple zřejmě zveřejní podrobnosti o iPhone OS 4.0

7. dubna 2010, 00.00 | Apple rozeslal pozvánky na zvláštní akci konanou ve čtvrtek 8. dubna, slibující náhled do budoucnosti iPhone OS.

Apple učinil značně překvapivý tah, když nyní, v době příchodu iPadu na (americký) trh, pravděpodobně oznámí své další plány ohledně iPhone OS.

Engadget totiž v pondělí prozradil, že Apple rozeslal pozvánky na zvláštní akci, jež se koná tento čtvrtek 8. dubna v cupertinském areálu firmy (obdobnou zprávu následně přinesly i další servery, které dostaly stejnou pozvánku). Akce začíná v 10:00 místního času, vzhledem k časovému posunu u nás bude již večer.

Pozvánka se čtyřkou

Pozvánka nese text „nahlédněte do budoucnosti iPhone OS“, umístěný nad pozadím s částečně viditelnou velkou trojrozměrnou číslicí čtyři promítající svůj stín.

To se těžko dá vysvětlit jinak, než že Apple hodlá ve čtvrtek podrobněji popsat, jaké vlastnosti přinese chystaný iPhone OS 4.0, o němž se mluví už delší dobu, ostatně některé pověsti z konce loňského roku předpokládaly, že iPad (tehdy ovšem známý jen jako „tablet Applu“) bude používat iPhone OS 4.0.

K tomu nedošlo, na iPadu pracuje iPhone OS 3.2, ale všeobecně se předpokládá, že v létě, spolu s novým modelem iPhonu, Apple uvede také čtvrtou verzi své mobilní softwarové platformy.

Apple pravděpodobně podrobněji popíše novinky iPhone OS 4.0

Podle serveru AppleInsider by iPhone OS 4.0 měl podporovat multitasking i pro aplikace třetích stran, pravděpodobně prostřednictvím rozhraní připomínajícího Exposé z Mac OS X, zřejmě již ve čtvrtek se dočkáme potvrzení nebo vyvrácení těchto pověstí.

A dá se samozřejmě očekávat, že Apple do iPhone OS 4.0 přidá ještě četné další nové vlastnosti a možnosti, ostatně loni uvedený iPhone OS též přinesl spoustu významných novinek, jako například podporu kopírování a vkládání, podstatně rozšířené možnosti pro vývojáře aplikací a spoustu jiných věcí.

Samotnou podporu aplikací třetích stran (distribuovaných obchodem App Store) přitom zavedl iPhone OS 2.0 v roce 2008, tato platforma se skutečně vyvíjí velice rychle a letošní rok zjevně bude v tomto trendu pokračovat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: