Stručné zprávy o iPhonu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Zprávy o Applu

Stručné zprávy o iPhonu

17. srpna 2009, 00.00 | China Unicom popírá, že by od Applu koupil 5 milionů iPhonů. A v databázích kanadského operátora Rogers se pořád objevuje 8GB iPhone 3GS.

Okolo iPhonu se toho teď mnoho neděje, následující dvě stručné zprávy pouze doplňují informace zveřejněné minulý týden:

China Unicom popírá nákup iPhonů

Minulý týden zejména finančníky vzrušila zpráva, že China Unicom, druhý největší čínský mobilní operátor, s nímž Apple právě jedná o zahájení prodeje iPhonu v kontinentální Číně, údajně pro začátek koupil plných 5 milionů iPhonů, jež začne od září prodávat svým zákazníkům.

Kdyby se obchod uskutečnil, znamenalo by to pro obchodní bilanci Applu ohromný skok vzhůru, avšak v pátek to China Unicom oficiálně popřel. Mluvčí operátora řekl agentuře The Associated Press, že sice již nějakou dobu probíhají jednání mezi China Unicomem a Applem, ale dosud nebylo dosaženo dohody, zatím zůstávají otevřené všechny možnosti a nebyl stanoven žádný pevný časový rámec. Pokud však jde o zmíněný nákup telefonů (za skoro 1,5 miliardy USD), to podle mluvčího prostě není pravda.

Opakuje se tak scénář z minulých týdnů, kdy čínská média přinesla zprávy, že dohody o iPhonu už bylo dosaženo, což China Unicom vzápětí poté oficiálně popřel, teď to bylo úplně stejné s onou údajnou koupí.

Situace v Číně tudíž zůstává nejasná, zatím z ní jasně vyplývá jen to, že čínským médiím nelze příliš věřit (chtělo by se říci, že se v tom vyzná jenom jisté užitečné domácí zvíře, v Číně hojně chované, co nás nyní trochu znepokojuje novým virem chřipky).

Budeme tedy zřejmě muset počkat až na oficiální prohlášení Applu nebo China Unicomu, do té doby bude třeba jakékoli zprávy z Číny na tohle téma přijímat s velkými výhradami.

Je ovšem jasné, že Apple o tento trh velice stojí vzhledem k jeho rozměrům. Pro ilustraci, odhaduje se, že v Číně je teď 650 milionů aktivních uživatelů mobilních telefonů (tahle čísla navíc neustále rostou). Většinu z nich obsluhuje největší tamní operátor China Mobile, více než 450 milionů, ten však nemá 3G síť kompatibilní s iPhonem. Tu naopak jako jediný v Číně nabízí právě China Unicom, druhý největší operátor s asi 133 miliony zákazníků.

Kdyby se podařilo jen několika málo procentům z nich prodat iPhone, jeho celosvětový odbyt by se významně zvýšil, není tedy divu, že Apple setrvává v jednání. Číňané si to ovšem také určitě uvědomují, takže nejspíš jde o hru na výdrž, uvidíme, komu se podaří co vyjednat (dá se předpokládat, že Apple bude oproti jiným zemím ochotný k větším ústupkům, ale jistě má své meze).

V databázi operátora Rogers nadále zůstává 8GB iPhone 3GS

Počátkem srpna se vynořily náznaky, že by kanadský operátor Rogers, tamní distributor iPhonu, mohl začít prodávat iPhone 3GS s pouze 8GB flash paměti, což vyvolalo dohady, zda se tento nový, dosud neoznámený model nestane náhradou stále prodávaného iPhonu 3G (ovšem za sníženou dotovanou cenu 99 USD).

Na stránkách tohoto operátora se dokonce na chvíli objevil v nabídce vedle 16GB a 32GB verze též 8GB iPhone 3GS. Tohle vše pochopitelně vedlo k úvahám, že Apple doprodává své poslední zásoby iPhonu 3G za sníženou cenu a až se jich zbaví, nahradí ho modelem 3GS se stejnou pamětí (avšak nejspíš prodávaným za poněkud vyšší cenu než iPhone 3G).

Rogers sice oficiálně popřel, že by něco takového chystal, ale vzhledem k tomu, jak se k takovým únikům informací staví Apple, mu v podstatě ani nic jiného nezbývalo. Jenže pořád přicházejí zprávy, že 8GB iPhone 3GS zůstává v databázích Rogerse.

Jeden ze zdrojů tvrdí, že na webu prodejní centrály operátora stále přetrvává položka „IPHN8BLKR 3GS GSM“ a několik prodejců Rogerse uvádí, že se 8GB iPhone 3GS minulý týden pravidelně objevoval v databázích a opět mizel (asi tu máme nový přízrak digitálního věku).

Samozřejmě nelze vyloučit, že skutečně jde jen o formátovací chybu, jak to vysvětluje Rogers (někdo prostě nevypnul volbu udávající existenci 8GB modelu), ale celá věc se vyjasní až v příštích týdnech.

Jak víte z dnešního článku, někdy po 7. září by Apple měl představit nové iPody a další související novinky. Při této příležitosti obvykle také uvádí novinky pro iPhone, včetně změn cenové politiky, je tedy možné, že se právě počátkem září dozvíme, co dále zamýšlí ohledně iPhonu 3G a snad též potvrdí nebo naopak vyvrátí existenci levnějšího iPhonu 3GS s menší pamětí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: