Sílící přípravy zahájení prodeje iPadu mimo USA - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Sílící přípravy zahájení prodeje iPadu mimo USA

26. května 2010, 00.00 | Postupně se rozbíhá podpůrná infrastruktura pro iPady vně USA a objevují se podrobnosti o zahájení prodeje, Apple však možná bude mít potíže s uspokojením poptávky.

Jak již víte, tento pátek, 28. května, se začne iPad prodávat v devíti dalších zemích světa vedle USA, konkrétně v Austrálii, Francii, Itálii, Japonsku, Kanadě, Německu, Španělsku, Švýcarsku a Velké Británii, přičemž předběžné objednávky bylo možné ve webových obchodech Applu zadávat už od 10. května.

Není tedy divu, že již minulý týden počaly přicházet zprávy o prvních přípravách na toto rozšíření odbytišť.

Rozbíhá se App Store a iBookstore pro iPad v dalších zemích

Mimo jiné Apple rozběhl potřebnou podpůrnou infrastrukturu, Engadget například oznámil, že v některých evropských zemích a v Austrálii už funguje obchod App Store pro iPad, nabízející aplikace napsané přímo pro tento přístroj (v ostatních zemích se aplikace pro iPad v App Store prostě neobjevují).

A začaly se také spouštět regionální mutace knižního obchodu iBookstore v dalších zemích. Nejprve se v nich nenabízely skoro žádné knihy, ale od minulého pátku je zaplnily svazky z Projektu Gutenberg, dostupné samozřejmě zdarma.

Americký iBookstore nabízí tyto volně dostupné knihy od počátku, v nových regionálních mutacích se ovšem objevily knihy v jazycích daných zemí. Dá se předpokládat, že nejpozději do zahájení prodeje iPadu do nich dorazí též placené knižní tituly, svazky Projektu Gutenberg slouží nejspíš hlavně pro počáteční testování.

Přetrvávající potíže s dodávkami iPadů

A protože již 10. května bylo možné ve zmíněných devíti zemích podat předběžnou objednávku, není divu, že první zákazníci obdrželi zprávu o vypravení zásilky s jejich iPadem, taková oznámení dostali například někteří britští zájemci. Apple se však jistě bude snažit, aby tyto přístroje byly doručeny teprve v pátek, v den oficiálního zahájení prodeje, stejně tomu bylo v USA.

Otázkou ovšem zůstává, jak bude Apple zvládat dodávky iPadů do dalších devíti zemí, když má potíže s upokojením poptávky na svém domovském trhu, zejména co se týče 3G modelů (narozdíl od USA se v nových zemích začnou současně prodávat jak WiFi, tak 3G verze).

Minulý pátek totiž průzkum v 50 kamenných obchodech Applu v USA ukázal, že tři čtvrtiny z nich vyprodaly všechny své iPady, v 26 procentech ještě zůstaly WiFi modely, avšak 3G verze nebyly dostupné nikde.

A potíže s dodávkami asi bude mít Apple i v dalších zemích, jeho webové obchody nyní udávají jako datum dodání „červen“ (podle dodatečných zpráv teď zadané objednávky budou vyřízeny až v polovině června). Apple si pravděpodobně vytváří zásobu iPadů, které dá v pátek do kamenných obchodů nových zemí a webové objednávky bude vyřizovat až podle vývoje odbytu.

První podrobnosti o zahájení prodeje mimo USA

A už počaly přicházet též zprávy o prodeji v kamenných obchodech. V Británii Apple oznámil, že ve svých obchodech Apple Store začne v pátek od 8:00, někteří další prodejci iPadu, spadající pod firmu DSGi, zahájí až v 9:00. Další řetězce, jako třeba Tesco, však iPady dostanou teprve od dva měsíce později, kvůli smlouvě, kterou s Applem uzavřela DSGi.

Britští operátoři již také oznámili datové tarify pro 3G iPady, cenově se dost liší, ale všechny omezují objemy přenesených dat.

Do konce týdne určitě přibudou další zprávy na toto téma, ale teprve v průběhu pátku se ukáže, jaký bude v devíti dalších zemích o iPad zájem, bude ovšem hodně záležet na tom, kolik přístrojů Apple na tyto trhy dodá.

Lze čekat, že budou-li čísla o počátečním prodeji pro Apple příznivá, nezapomene se jimi Steve Jobs pochlubit, až bude 7. června zahajovat konferenci WWDC 2010.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: