Pověsti o chystaných iPodech a dalších podobných přístrojích - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Pověsti o chystaných iPodech a dalších podobných přístrojích

9. srpna 2010, 00.00 | iLounge přinesl řadu pověstí o nových iPodech, iPadu a iPhonu, které však budí pochybnosti. Přibývá zpráv o vlastnostech nového iPodu touch a dohady o nových iPodech šíří také analytici. iOS 4.1 bude podporovat videohovory FaceTime též přes elektronickou poštu. A přinejmenším nový iPod touch by mohl být představen už v srpnu.

Po uvedení nových Maců Pro se pro nejbližší dobu čeká nanejvýš modernizace MacBooku Air, a tak se pozornost ohledně případných novinek Applu začíná zaměřovat spíše na iPody a další taková zařízení, jež zatím vždy představoval počátkem září. To nastane již brzy, a tak není divu, že se množí různé zprávy o tom, co můžeme očekávat, jako vždy se ale musí posuzovat velmi obezřetně. Zde se pokusíme předložit stručný souhrn těchto pověstí.

iLounge kromě nových iPodů předvídá 7“ iPad a dokonce brzký nový iPhone

iLounge minulou středu přinesl velkou dávku pověstí o tom, co můžeme čekat okolo iPodů, iPhonu a iPadu koncem letošního a počátkem příštího roku, některé však působí značně nedůvěryhodně (zprávy mají pocházet od zdrojů, jež byly obvykle velice přesné, ale někdy se samozřejmě mýlily, což může být i nynější případ). Posuďte sami:

Měly by se objevit tři nové typy iPodů, a to možná už v srpnu (k tomu se ještě vrátíme), anebo jako obvykle až v září. Půjde o nový iPod nano, nový iPod touch a třetí blíže neujasněný typ, snad nový malý přístroj s 1,7“ dotykovou obrazovkou, který nahradí stávající iPod shuffle. A mluví se též o třípalcové dotykové obrazovce, jež by se mohla objevit v některých iPodech (iPod touch používá 3,5“ obrazovku), avšak tomu mnozí nevěří.

Ještě méně věrohodně však působí tvrzení, že se chystá zmenšená verze iPadu se 7“ obrazovkou. Podle zdrojů iLounge ale má být tento přístroj již v podstatě hotový a bude oznámen buď koncem letošního, nebo počátkem příštího roku. Prototypy takovéhoto zařízení se údajně objevovaly už dávno, možná ještě před prvním iPhonem.

Další pověst, které však příliš nevěří ani iLounge, říká, že iPhone páté generace přijde již počátkem roku 2011 (možná hned v lednu), v důsledku potíží s anténou iPhonu 4. Není jasné, zda půjde jen o umístění komponent iPhonu 4 do nového pouzdra, anebo o větší inovaci. Celé to však působí podivně, Apple by tím popřel všechny své dosavadní zvyklosti.

A poslední informace se týká ochranných pouzder iPhonu 4. Aby se dále snížily náklady na pouzdra, která Apple nyní poskytuje zdarma, pracuje prý na levné plně silikonové verzi pouzdra Bumper, jež se bude dodávat od září.

První verze tohoto pouzdra, která se nedostala na trh, měla obsahovat mnohem více tvrdého plastu, než ta, co se dodává teď. Apple údajně zvažoval bezplatné přidávání pouzdra už dříve, není však jasné, jestli mělo původně sloužit spíše jako ochrana skleněných krycích panelů, anebo již tehdy souviselo s anténou. Okolo pouzder tak přetrvává řada nejasností, je ovšem opravdu pravděpodobné, že se Apple bude snažit náklady na bezplatná pouzdra dále snížit (i když ani náklady na ta současná jistě nejsou nějak závratné).

Pověsti o 7” iPadu někteří zásadně odmítají

Zpráva iLounge měla značný ohlas, vyvolala ovšem značnou nedůvěru. Jde zejména a o 7“ iPad, MacNN zveřejnil obsáhlý komentář, v němž vysvětluje, proč takový přístroj nedává smysl.

Současné rozdělení velikostí je ideální, iPhone (a iPod touch) se hodí těm, kdo chtějí skutečně kapesní přístroje a naopak těm, co chtějí přístroj pro zábavu, vyhovuje iPad. Díky zvoleným rozměrům vznikly jasně určené skupiny zákazníků, zatímco 7“ iPad by stejně nemohl být o mnoho levnější než současný 9,7” model, avšak na trhu by nezapadal vlastně nikam.

Samozřejmě s takovým názorem každý souhlasit nebude, záležet ovšem bude hlavně na tom, pro co se rozhodne vedení Applu, především pak Steve Jobs.

Přibývá údajných fotografií nového iPodu touch a jeho komponent

To, že Apple letos uvede nový iPod touch čtvrté generace, pravděpodobně odvozený z iPhonu 4, je téměř jisté, a tak už se počaly objevovat různé neověřené zprávy přibližující jeho vlastnosti.

Server MacRumors například obdržel od jednoho dodavatele náhradních dílů iPhonu fotografie údajného LCD panelu pro iPod touch čtvrté generace. Tato součástka nese viditelný otvor, který zřejmě umožní instalaci čelní kamery pro podporu videohovorů FaceTime.

Podobné fotografie přicházely již dříve, ale na této komponentě se objevuje zřetelné označení „Apple (c) 2010“ a také datum 29. duben 2010, takže je zřejmě skutečně poměrně nová. Nemusí to však mnoho znamenat, loni se všeobecně očekávalo, že iPody touch třetí generace dostanou zadní fotoaparát, přesto k tomu nakonec nedošlo, i když to Apple zřejmě v plánu opravdu měl (záležitosti okolo fotoaparátu iPodu touch třetí generqce jsme podrobněji probrali tady).

Pověstí o tom, že letošní iPod touch už skutečně ponese fotoaparát (nebo dokonce hned dva), však přibývá, také francouzský web MacBidouille dostal takovéto informace od výrobce pouzder iPhonů a iPodů (na sesterském webu Hardmac si lze tuto zprávu přečíst v angličtině).

Apple některým výrobcům pouzder předem poskytuje informace o tvaru a rozměrech nových iPhonů a iPodů touch, aby mohli rychle začít vyrábět odpovídající pouzdra. A z nich se samozřejmě dá částečně vyvodit, jak by měl nový model vydat, dotyčný výrobce pouzder se rozhodl vytvořit zobrazení pravděpodobného vzhledu nového iPodu touch 4.

Podle pouzdra se přirozeně zdaleka nepozná vše, ale zdá se, že nový model iPodu touch bude mít, narozdíl od iPhonu 4, zaoblený zadní panel (nejspíš vyráběný z kovu, pravděpodobně z hliníku jako u iPadu), ponese však zadní fotoaparát a blesk.

Daný zdroj je prý velice spolehlivý, protože loni přesně předpověděl fotoaparát na iPodu nano. Když se tyto zprávy potvrdí, tak zřejmě Apple bude pro nový iPod touch používat design odlišný od iPhonu 4, svou roli by v tom mohlo hrát i to, že výroba skleněných krycích panelů iPhonu 4 je náročná a nestíhá se jich vyrobit dost ani pro iPhone, jasno ovšem bude teprve poté, co přístroj skutečně přijde na trh.

Třetí beta verze iOS 4.1 zahrnuje podporu videohovorů přes elektronickou poštu

Všeobecně se předpokládá, že nový iPod touch bude podporovat videohovory FaceTime (a podporují to také výše zmíněné pověsti), další nepřímý náznak, že by to tak skutečně mohlo být, se našel v minulý týden uvolněné třetí beta verzi iOS 4.1.

Ta ukazuje, že se Apple chystá rozšířit podporu videohovorů FaceTime i do dalších přístrojů s iOS vedle iPhonu. V aplikaci „Contacts“ se totiž nalezla nová volba umožňující zahájit videohovor buď prostřednictvím telefonního čísla, nebo adresy elektronické pošty. Což znamená, že bude možné „zavolat“ též přístroje, které postrádají telefonní funkce, tedy například předpokládané nové iPody touch (a v budoucnosti asi také iPady, jestliže budou rovněž vybaveny kamerou).

Náznaky, že funkce FaceTime bude moci využívat elektronickou poštu, se poprvé objevily v červenci, ale třetí beta verze iOS 4.1 to dále potvrzuje.

Analytik mluví kromě modernizace MacBooku Air také o nových iPodech

V samostatném článku rozebíráme zprávu analytika BMO Keitha Bachmana, jež pojednává především o údajné blížící se modernizaci MacBooku Air.

Bachman však zároveň tvrdí, že v září přijdou nejméně dva nové iPody. Tím prvním má být iPod touch čtvrté generace, mnohem větších změn však podle Bachmana dozná iPod nano. Údajně bude mnohem menší než dosud a už nebude používat dotykové kolečko, výslovně však neuvádí, že bude místo toho mít dotykovou obrazovku. Kdyby se iPod nano dál zmenšil, pochopitelně to vyvolává otázku, co by se stalo s nejmenším iPodem shuffle, mohlo by to znamenat i konec jeho výroby.

To jsou ale pouhé dohady, je však skutečně možné, že nové malé iPody nasadí malou dotykovou obrazovku, třeba tu o rozměrech 3 x 3 centimetry, jejíž fotografie se nedávno objevily na Webu.

Apple by nový iPod touch možná mohl představit již v srpnu

Nové iPody Apple už řadu let představuje vždy počátkem září a tak se přirozeně předpokládá, že tomu stejně bude i letos (pouze iLounge naznačil, že v úvahu připadá dřívější termín). Minulý pátek se však vynořilo tvrzení, že k letošnímu představení nových iPadů dojde o hodně dříve, již v srpnu.

Přišel s tím brazilský MacMagazine (psaný portugalsky, ale Google z toho dokáže vyrobit srozumitelnou angličtinu).

MacMagazine tvrdí, že obdržel od spolehlivého zdroje informace, podle nichž Apple uspořádá akci uvádějící nové produkty už velice brzy, někdy mezi 14. a 16. srpnem. Jako nejpravděpodobnější se akce jeví v pondělí či v úterý, to znamená 16. nebo 17. srpna.

Akce by se měla zaměřit především na nový iPod touch a informace o vydání iOS 4 pro iPad. Zatím není jasné, zda Apple uvede také ostatní nové iPody, pokud ano, tak poruší tradici a jejich představení uspíší, druhou možnou alternativou by bylo, že teď představí pouze novinky s iOS a ostatní iPody nechá na další, tradičně zářijovou akci.

Již koncem července jeden francouzský web napsal, že 17. srpna Apple uvede nový programový balík iLife '11. Sice není příliš jasné, jak nový software pro Mac OS X souvisí s iPody, ovšem nová verze iLife má zahrnovat také tajemnou novou aplikaci, a ta by se iPodů či spíše iOS týkat mohla, potom by dávalo mysl, kdyby se všechny tyto zprávy vztahovaly ke stejné akci.

Teď tedy stačí si týden počkat, abychom se dozvěděli, nakolik jsou tato tvrzení věrohodná, nepotvrdí-li se, bude třeba čekat až do září, kdy Apple nové iPady uvede už určitě.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Srpnový event

Autor: Honza Muž

Založeno: 09.08.2010, 08:14
Odpovědí: 0

Konání nějakého srpnového eventu dává pro Apple smysl, potřebuje přesunout pozornost médií (byť již skomírající) od Antennagate. Pokud by se přesunul iPod event, lze čekat nějaký další na podzim. Taky ale mohou v srpnu udělat menší event třeba na téma iOS4 na iPadu + iLife + rozšíření prodeji iPadu a iPhone 4 do dalších zemí ...
Jestě k tomu FaceTime s mailovou adresou: uvedeno je apple@me.com, není tedy vyloučeno, že to bude služba jen pro uživatele MobileMe...

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: