Nové pověsti o chystaných zařízeních s iOS - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Nové pověsti o chystaných zařízeních s iOS

13. srpna 2010, 00.00 | Nový iPod touch má mít displej Retina a dva fotoaparáty. CDMA verze iPhonu 4 se údajně již testuje. Nová Apple TV se prý bude jmenovat iTV a bude zvládat pouze rozlišení 720p. A akce představující nové iPody se má konat až v půlce září.

V poslední době se vynořila řada pověstí týkajících se připravovaných nových přístrojů s iOS a pořád přicházejí další, zde se podíváme na ty věrohodnější:

Náznaky Johna Grubera

John Gruber, autor blogu Daring Fireball, bývá ve svých předpovědích velice přesný, téměř všechna jeho tvrzení se zatím splnila, proto jeho postřehy je třeba brát vážně (předpověděl například 13“ MacBooky Pro a vlastně i uvedení Magic Trackpadu, ačkoli ten Apple uvedl na trh s několikaměsíčním zpožděním proti Gruberovým původním předpokladům). A nyní se zmínil také o novém iPodu touch a o CDMA verzi iPhonu:

Nový iPod touch bude mít dva fotoaparáty

Počátkem týdne Gruber zareagoval na uvedení tabletu Dell Streak stručnou glosou, v níž podotýká, že to není příliš výhodná nabídka, protože za pár týdnů přijde nový iPod touch, který bude mít displej Retina a dva fotoaparáty. Streak s 5“ displejem přitom bude nedotovaný dražší než 9,7“ iPad a navíc bude provozovat dost zastaralou verzi systému Android.

To, že nový iPod touch bude používat displej Retina, se všeobecně předpokládá, pokud ale má Gruber pravdu, tak přístroj převezme i další hardware z iPhonu 4.

Dávalo by to vcelku smysl, už se objevila řada náznaků, že iPod touch bude také podporovat videohovory FaceTime, k čemuž bude potřebovat čelní kameru. Větší nejistota ale panuje okolo zadního fotoaparátu, do stávajícího pouzdra nejde umístit pětimegapixelový fotoaparát iPhonu 4, je však možné, že Apple užije nový menší snímač, anebo prostě pouzdro nového iPodu touch přepracuje tak, aby se tam fotoaparát vešel.

Bez ohledu na to, jak to Apple zařídí, je vysoce pravděpodobně, že se v září objeví nový iPod touch, který v podstatě bude iPhonem 4 bez telefonu, takový přístroj se nepochybně setká se silným zájmem zákazníků.

CDMA verze iPhonu 4 již dospěla do fáze testů provozní způsobilosti

Rovněž pověstí o iPhonu pro sítě CDMA v poslední době přibývá, což naznačuje, že se v tomhle směru asi opravdu něco chystá.

I k tomu se Gruber vyjádřil. Sice nic neví o jednáních Applu s operátory provozujícími CDMA sítě, ale zato ví, že Apple již zkouší přístroj „N92“, což je CDMA verze iPhonu 4.

Zatím ještě není připraven k hromadné výrobě a dosud se nedostal ani do fáze terénních testů (tak jako proslulý „uniklý“ prototyp iPhonu 4, co získalo Gizmodo), ale už prochází testy provozní způsobilosti. Po nich následují terénní testy a pak již výroba, takže pověsti o tom, že se CDMA iPhone objeví v lednu, by tomu docela odpovídaly.

Samozřejmě to pořád není jisté, stejně jako to, že tenhle telefon bude určen jen pro operátora Verizon Wireless v USA, mohl by směřovat i k operátorům v jiných zemích, včetně obrovitého China Telecomu. Když se však spojí všechny náznaky, skutečně to vypadá, že CDMA iPhone přijde brzy.

Nás v Evropě to tolik zajímat nemusí, když máme pro celý kontinent jednotný mobilní standard, v USA ovšem jde o velice sledovanou záležitost, protože Verizon (se svou CDMA sítí) představuje hlavního potenciálního konkurenta dosavadního výlučného provozovatele iPhonu, operátora AT&T (v USA není jiný operátor s celoplošným GSM/UMTS pokrytím na frekvencích, jež podporuje stávající iPhone 4).

Uvedení CDMA verze iPhonu by nepochybně dále posílilo jeho odbyt (řada potenciálních zájemců v USA ho odmítá právě kvůli jeho svázání s operátorem AT&T), samozřejmě za předpokladu, že Apple dokáže takovou poptávku vůbec uspokojit (s iPhonem 4 se to už teď tak úplně nedaří).

Nová Apple TV se bude jmenovat „iTV“ a bude podporovat pouze rozlišení 720p

Již v květnu Engadget tvrdil, že se chystá nová verze Apple TV, jež bude používat hardware podobný iPhonu a její softwarovou platformou bude iOS. V minulých dnech se objevila další poněkud rozporná tvrzení o nové Apple TV a ve středu přišel s aktualizací svých zpráv také Engadget.

Podle něj nová verze Apple TV za 99 USD bude používat hardware z iPhonu 4 (čip A4 a 16 GB flash paměti) a bude využívat novou streamingovou službu iTunes. Další informace ale už nejsou tak příznivé, přístroj údajně nebude podporovat videa v rozlišení 1080p či 1080i, má zvládat nejvýše 720p.

Důvod tohoto omezení není zcela jasný (hardware by to snad zvládat mohl), možná souvisí s tím, že iTunes Store nabízí HD filmy právě v 720p a Apple to zřejmě nehodlá měnit (příznivci FullHD videa tak pravděpodobně mají smůlu).

Přístroj bude též schopen provozovat aplikace z App Store, zatím ale není jasné, nakolik budou kompatibilní s aplikacemi pro jiné přístroje s iOS (mohlo by to být podobné jako s aplikacemi iPadu).

A změnit se má i název zařízení. Jméno Apple TV zmizí, nahradí ho další „iJméno“, v daném případě tedy “iTV“. Mimochodem, toto označení Apple už použil při oznámení budoucí Apple TV koncem roku 2006, nakonec ho sice nahradil název Apple TV, ale teď se zřejmě nakonec vrátí původní jméno.

Nová Apple TV (či vlastně iTV) by měla na trh přijít podle Engadgetu v průběhu podzimu (jiné zdroje ale mluví až o přelomu roku).

Nové iPody by mohly být představeny v polovině září

Zatím není jasné ani to, kdy vlastně Apple má výše popisované novinky, tedy především nové iPody, představit. V posledních letech to vždycky bylo na počátku září, podle nedávných pověstí se však tato akce měla konat již v polovině srpna. Jenže Apple rozesílá pozvánky na ni týden předem, tolik času už do zmíněného termínu nezbývá, a tak se její dřívější uspořádání jeví jako dost nepravděpodobné.

A podle nových zpráv se akce naopak bude letos konat později. Tvrdí to Kara Swisher z webu All Things Digital, podle několika jejích zdrojů by to mělo být až polovině září.

Tyto akce se konají buď v úterý, nebo ve středu, v úvahu tak připadají 14. a 15. září, pozvánka od Applu by proto měla přijít až v prvním zářijovém týdnu.

Na akci skoro jistě Apple představí nový iPod touch čtvrté generace a zřejmě i další nové iPody, ostatní je nejisté. Spekuluje se o nové Apple TV (viz výše), ale podle jiných zdrojů tento přístroj dorazí až koncem letošního nebo počátkem příštího roku.

Mluví se též o streamingových službách Applu, avšak podle zprávy CNETu z počátku srpna se jednání s vlastníky obsahu nevyvíjejí dobře, a tak Apple musel své plány v tomto směru značně omezit a přípravy příslušných služeb pozdržel.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: