Certifikační agentura údajně schválila čtyři nové modely iPhonu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Certifikační agentura údajně schválila čtyři nové modely iPhonu

3. června 2009, 00.00 | Standardizační organizace certifikující telefony pro mobilní operátory měla schválit čtyři nové modely iPhonu, s kapacitami paměti sahajícími od 4 po 32 GB, což vyvolává dohady o existenci nové, levnější varianty telefonu Applu.

Uvedení nových iPhonů se čeká v nejbližší budoucnosti, a tak není divu, že na veřejnost pronikají různé zvěsti o nich, často dost rozporné.

Ta nejnovější hovoří o tom, že se nové iPhony budou nabízet s mnohem větším rozpětím kapacity flash paměti než doposud.

Čtyři nové modely se 4 až 32 GB?

Server Engadget se doslechl od „důvěryhodného zdroje“, že standardizační organizace PCS Type Review Certification Board, certifikující mobilní telefony pro některé operátory (včetně operátora AT&T provozujícího iPhone v USA), právě schválila pro užívání u AT&T čtyři nové verze iPhonu s kapacitami paměti 4, 8, 16 a 32 GB.

To, že nový iPhone poskytne až 32 GB flash paměti, se všeobecně očekává, mluví o tom většina dosavadních pověstí, jde o vcelku logický důsledek růstu kapacity a poklesu cen flash čipů.

Zpráva Engadgetu tak mnohem víc překvapuje tím, že by podle ní měl Apple nabízet takhle širokou paletu paměťových kapacit, včetně dnes už poměrně malých 4 GB. Apple totiž dosud prodával iPhone vždy pouze s dvěma různými kapacitami paměti, přičemž modely s menší pamětí rychle vyřazoval.

Jistě si pamatujete, že se původní iPhone dodával právě se 4 a 8 GB paměti, avšak již tři měsíce po zahájení prodeje (tehdy výlučně v USA), byl 4GB iPhone v září 2007 z nabídky stažen (zároveň došlo k prvnímu významnému zlevnění přístroje).

Apple navíc dosud vždy zlepšoval specifikace svých přístrojů s každým novým modelem, což budí pochybnosti o uvedené zprávě. Nelze pochopitelně vyloučit, že to dotyčný zdroj popletl a zmíněná certifikace se týká i starších iPhonů, pokud se však skutečně jedná o nové modely, mohlo by to znamenat, že Apple chystá též hůře vybavený a levnější iPhone, aby oslovil ještě širší zákaznickou obec.

Analytici požadují levnější iPhone už dlouho, aniž by měli jakékoli hmatatelné důkazy o jeho existenci, právě proto, že ho považují za prostředek zvětšení tržního podílu, teď tedy dostali dodatečnou „mediální munici“ pro své úvahy a předpovědi. (Ostatně pověsti o méně o levnějším a hůře vybaveném „iPhonu nano“ kolují již odedávna.)

Podivný 4GB iPhone za 99 USD

Podobný náznak přišel také z Kanady, k serveru Boy Genius Report se dostala prezentace kanadského operátora Fido, jež zahrnuje snímek s nabídkou 4 GB iPhonu za 99 USD, s podporou 3G připojení a dvoumegapixelovým fotoaparátem. Údajná nabídka navíc uvádí, že telefon podporuje „videohovory“ přes iChat, zato se však vůbec nezmiňuje o GPS či WiFi. Přirozeně též tenhle materiál vyvolává značnou nedůvěru, kvůli rozporům v popisu telefonu je skutečně dost pravděpodobné, že se jedná o mystifikaci.

Na druhou stranu, jednodušší, levnější iPhone (nejspíš vycházející ze současného iPhonu 3G) by mohl být zajímavý pro tarify s výrazně dotovanými telefony, zatímco předpokládané nové modely s větší pamětí a dalším vylepšeným hardwarem (výkonnějším procesorem, fotoaparátem s vyšším rozlišením a lepší optikou, a tak dále) by se zaměřily na náročnější zákazníky.

Stále tedy zůstává spousta nejasností okolo toho, co můžeme od příštích iPhonů čekat (operátor AT&T například koncem května naznačil, že se spíš než na cenu telefonů soustředí na nabídku tarifů s nižším měsíčním poplatkem a omezením objemu přenesených dat, jak to už dávno známe z Evropy), více se snad dozvíme již příští týden na konferenci WWDC 2009.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: