Apple oficiálně oznámil, že prodej Snow Leoparda začne 28. srpna - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Apple oficiálně oznámil, že prodej Snow Leoparda začne 28. srpna

25. srpna 2009, 00.00 | Přibývající náznaky se potvrdily, Mac OS X 10.6 Snow Leopard se opravdu bude prodávat už od pátku 28. srpna.

Přes víkend přibývalo náznaků, že by prodej Mac OS X 10.6 Snow Leopard mohl začít dříve a v pondělí se to definitivně potvrdilo, Apple totiž vydal oficiální tiskovou zprávu, v níž uvádí, že Snow Leoparda bude prodávat od pátku 28. srpna (tím se samozřejmě myslí prodej v USA a zřejmě i některých dalších zemích, u nás to nejspíš bude jako obvykle se zpožděním).

Tento článek předkládá jen nejzákladnější informace, podrobnější zprávy přineseme v průběhu týdne.

Tisková zpráva především zdůrazňuje již dříve popsané novinky Snow Leoparda (jejich souhrn najdete na webu Applu tady), nový operační systém by měl zajistit hlavně zrychlení a zeštíhlení svých aplikací a utilit, významně rozšiřuje zastoupení 64bitového kódu a zavádí mnohé nové technologie (jako třeba nový QuickTime X, Grand Central Dispatch pro snazší psaní aplikací využívajících vícejádrové procesory či OpenCL dovolující užít výkonu moderních grafických karet i pro negrafické úlohy).

Také se zmenšil prostor zabraný systémem po instalaci, Apple nyní uvádí, že oproti Leopardovi potřebuje o 7 GB méně (pravděpodobně došlo k dalším optimalizacím, protože na červnové konferenci WWDC 2009 se mluvilo o úspoře 6 GB).

Současně se samozřejmě počne prodávat též Snow Leopard Server (více informací o něm poskytují tyhle stránky).

A co se týče cen, potvrdily se dřívější informace, majitelé Leoparda (Mac OS X 10.5) budou moci přejít za 29 USD, rodinné balení s pěti licencemi pro jednu domácnost si budou moci pořídit za 49 USD. Uživatelé Mac OS X 10.4 Tiger však budou muset zakoupit sadu Mac Box Set, zahrnující vedle Snow Leoparda ještě programové balíky iLife ’09 a iWork ’09, ta bude stát 169 USD pro jednoho uživatele a 229 USD v případě rodinného balení. Snow Leopard Server se bude prodávat za 499 USD, přičemž tato cena zahrnuje licence pro neomezený počet klientů.

A ti, kdo si koupili či ještě koupí nový Mac mezi 8. červnem a 26. prosincem letošního roku, budou mít nárok na získání Snow Leoparda v rámci programu Up-to-Date za manipulační poplatek 9,95 USD, samozřejmě pokud daný stroj ještě nebude vybaven novým systémem. (Všechny výše uvedené ceny platí pro USA, v jiných zemích se částky budou pochopitelně lišit, ale ostatní podmínky zůstanou stejné.)

Snow Leopard zavádí ještě jednu významnou změnu, podporuje pouze Macy s procesorem Intel, jde tedy o první verzi Mac OS X, jež nefunguje na PowerPC strojích, již tím představuje důležitý mezník. Mimoto Snow Leopard vyžaduje alespoň 1 GB RAM, podrobnější popis jeho požadavků se nachází zde.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: