Další náznaky předčasného zahájení prodeje Snow Leoparda - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Další náznaky předčasného zahájení prodeje Snow Leoparda

24. srpna 2009, 00.00 | Britský webový obchod Applu dočasně zmiňoval jako datum zahájení prodeje Mac OS X 10.6 Snow Leopard 28. srpen. A objevují se i jiné známky časného uvedení nové verze Mac OS X.

Zřejmě nejočekávanější softwarovou novinku Applu pro Macy v současnosti představuje Mac OS X 10.6 Snow Leopard a zpráv o něm v poslední době přirozeně přibývá, protože se blíží zahájení jeho prodeje.

V polovině srpna vývojáři obdrželi sestavení 10A432, o němž předpokládá, že by mohlo být (nebo už dokonce bylo) prohlášeno za Golden Master (jistě se to však neví) a od té doby se vyrojila řada spekulací o tom, kdy se vlastně začne nová verze operačního systému Applu prodávat. Poměrně spolehlivé zdroje počaly naznačovat, že by se tak mohlo stát již 28. srpna, přestože oficiálně Apple stále mluví o září.

Už se dokonce objevily fotografie údajného balení Snow Leoparda, avšak nepůsobí příliš věrohodně a na americkém webovém obchodu Applu se na chvíli nabízela aktualizovaná sada Mac Box Set se Snow Leopardem. To vše se zdá nasvědčovat, že by prodej Mac OS X 10.6 skutečně mohl začít dříve, než se předpokládalo.

Nové informační úniky na stránkách Applu

A tyto pověsti koncem minulého týdne dále posílil britský webový obchod Applu, který v položce pro získání Snow Leoparda v rámci programu „Up-to-Date“, zajišťujícího zvýhodněný upgrade pro Macy a servery Xserve zakoupené po 8. červnu 2009, uváděl jako datum dodání „do 28. srpna“.

A stejné datum se údajně objevilo v této položce i ve webových obchodech Applu pro další země, včetně USA a Kanady, brzy je ovšem Apple opět upravil a nyní jako datum dodání zase udávají „září“.

Sice nepochybně šlo o technickou chybu, ale to, že se na daných stránkách zobrazovalo právě toto datum, nevypadá jako náhoda, jedná se o asi dosud nejpádnější argument ve prospěch předčasného zahájení prodeje Snow Leoparda, což se ovšem definitivně potvrdí či naopak vyvrátí až tento pátek.

Údajná koupě Macu se Snow Leopardem v Japonsku

Během víkendu se objevily ještě další náznaky dřívějšího příchodu Snow Leoparda, japonská verze serveru Engadget zveřejnila zprávu kupce Macu mini (Google článek převedl do víceméně srozumitelné angličtiny) tvrdícího, že stroj dostal s instalačním diskem Snow Leoparda, dokládá to fotografií zmíněného disku a snímky obrazovky onoho Macu.

Ke koupi však mělo dojít již 20. srpna, a tak i když se mnohé novinky v Japonsku uvádějí s předstihem před ostatním světem, vzbuzuje tahle zpráva dost značnou nedůvěru. Možná jde jen o šikovnou manipulaci, ale přinejmenším to jasně ilustruje současná očekávání ohledně nové verze Mac OS X.

Další náznaky časného uvedení Snow Leoparda

Zajímavější je spíše to, že stejný článek MacRumors zmiňuje zprávy několika čtenářů, jimž se stav jejich předběžných objednávek Snow Leoparda v rámci programu Up-to-Date změnil na „Prepared for Shipment“ (připraveno k dodání) a jako datum dodání se nadále udává 28. srpen, což by napovídalo, že výše zmíněný informační únik opravdu nebyl náhodný.

A tak lze předpokládat, že se tento týden ponese především ve znamení pověstí a očekávání spojených se Snow Leopardem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: