Problémy dealera s Microsoftem - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Problémy dealera s Microsoftem

microsoft_kauza

13. června 2001, 00.00 | Historek s Microsoftem či s jeho produkty slyšel snad každý uživatel počítačů celou řadu. Jaké mají zkušenosti s touto společnosti prodejci? Zde je příklad jednoho z nich.

Logo MicrosoftProklínaný, nenáviděný, jinými pro změnu vychvalovaný. Takový je Microsoft. Pravděpodobně každý zažil, nebo alespoň slyšel, řadu historek s jeho produkty, případně přímo s Microsoftem. Téměř legendární je jeho technická podpora. Rád bych se o podobné zkušenosti podělil, ale z poněkud jiného pohledu - ze strany dealera Apple. I ten musí s touto firmou občas jednat.

První zkušenost s Microsoftem byla spíše pro pobavení. Občas se naši zákazníci ptali na MS Office pro počítače Macintosh. Tenkrát to byla verze Microsoft Office 98. Jelikož jsme neměli žádné prospekty ani jiné propagační materiály, kontaktoval jsem české zastoupení Microsoftu. V e-mailu jsem vysvětlil naši pozici a požádal o zaslání nějakých materiálů, nebo alespoň o jejich digitální podobu ohledně zmiňovaného produktu. Odpověď byla rychlá a překvapivá - vysvětlili mi, že pro počítače Apple Macintosh mohou nabídnout Microsoft Office 98 (jako bychom to nevěděli) a pokud máme zájem o bližší informace, ať se obrátíme na našeho prodejce (jako bychom to právě neudělali). Žádné materiály se nám nepodařilo získat.

Logo Office 2001

Loni na podzim se začal prodávat MS Office 2001. Přiznám se, že osobně nemám tyto programy příliš v lásce. A to především pro neustálé problémy s jejich funkčností a bezpečností. Ovšem zákazníci je chtějí, tak je musíme nabídnout. Po prodeji prvních kusů se vyskytl problém s PowerPointem. Přestože zbylé programy balíku správně pracují s češtinou, PowerPoint vytrvale odmítal s naším jazykem spolupracovat. České zastoupení se tímto problémem zpočátku odmítalo zabývat. Názor změnilo až po rozhovoru s naším rozhořčeným zákazníkem. Nutno podotknout, že tyto rozhovory probíhaly i dříve, ale bez úspěchu. Změna nastala až poté, jakmile za zákazníka začal vyjednávat jeho šéf - člověk s možností uveřejnit toto jednání Microsoftu v médiích.

Ledy se hnuly - chyba byla nalezena a byl nám zaslán postup opravy (Pokud to někoho zajímá, tak je potřeba v dataforku PowerPointu najít hexadecimální sekvenci 00D000F000DE00FE00DD00FD a zaměnit ji za 00D000F000DE00FE00DE00FE). Opravu jsme provedli, ale to byl pouze začátek problémů. Je samozřejmé, že stejný problém mají i další naši zákazníci, kteří tento software zakoupili. Ti jsou nyní na nás naštvaní, neboť jsme jim prodali nefunkční zboží. Microsoft jim odmítá pomoci, asi nemají ty správné konexe. My sice opravu známe, ale většina zákazníků není schopna ji provést. Pokud bychom ji dělali my, samozřejmě bychom byli rádi, aby někdo tuto práci platil, neboť nejde o úplně malé peníze. Zákazníci nepřicházejí v úvahu, neboť oni jsou ti poškození. Microsoft odmítá. Navíc je zde malé úskalí - podle licence na užívání programu stejně zákazník ani my nesmíme měnit jeho kód.

Krabice Office

Samozřejmě jsme se pokoušeli jednat s Microsoftem o možném řešení. (Mimochodem, už jste zkoušeli do této firmy volat? Přestože chcete konkrétní osobu, nejprve musíte podstoupit křížový výslech kdo jste, odkud jste, co přesně chcete a teprve poté vás předají.) Ideální by byl patch, který by tuto chybu odstranil a zákazník by si ho mohl nainstalovat sám. Bylo nám řečeno, že s tím nic dělat nebudou, neboť to není chyba programu. Chybou by to bylo až poté, co to Microsoft za chybu uzná. Na argument s již existující opravou kódu nám odpověděli, že to není oprava, ale pouze vylepšení služeb programu. Telefonní číslo na nadřízeného či kompetentního člověka nám člověk u telefonu odmítl dát, stejně jako kontakt na autora provizorní opravy, pardon - vylepšení. Se slovy, že se s námi o tom dále odmítá bavit, zavěsil.

Ale jinak se Microsoft o svého prodejce stará skvěle. Chodí nám například řada materiálů, které jsou nám úplně k ničemu - od plakátů, kde Microsoft označuje své produkty za velmi nestabilní a vyzývá jejich uživatele ke změně, až po tašky se slogany hlásající něco o krádežích myšlenky (to pobaví, když to posílají firmě zabývající se systémem MacOS). Současně se o nás starají kontroloři, jestli neprodáváme pirátské kopie atp. Informační letáky na MS Office pro MacOS jsme však dosud nezískali.

Nevím, jaké zkušenosti mají jiní prodejci. Budu věřit, že jsme pouze výjimka jinak skvělé podpory a korektního jednání. Jinak si nedovedu vysvětlit, že by tato firma mohla přežít. Ale arogantní chování typu "zaplať a mlč" a přistupování k zákazníkovi z pozice moci nás donutilo rozmlouvat zákazníkovi nákup zboží od Microsoftu a pokud ho přesto chce, varujeme ho, jaké jednání ho čeká. Zkrátka u nás platí: "Nákup od Microsoftu jen na vlastní nebezpečí!"


V této podobě měl článek původně vyjít. Krátce před jeho zveřejněním se nám ozval Microsoft na základě rozhořčeného článku našeho zákazníka, který zveřejnil Prague Business Journal. Za současný stav se nám omluvili a především bylo domluveno, že můžeme provádět výše zmíněnou opravu a náklady na tento servis fakturovat Microsoftu. Hlavní je, že zákazník bude spokojen. Jen nevím, proč jsme se na tomto řešení nemohli dohodnout rovnou...

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Polemiky  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Poznamka

Autor: Kamil Muž

Založeno: 13.06.2001, 13:05
Odpovědí: 0

Trosku zneuzivam toho, ze se z principu muzu vyjadrit jako prvni. Cosi bych rad podotkl, a i kdyz bych to mohl dat Lukasovi do clanku jako poznamku redakce, prijde mi tentokrat tato forma spravnejsi. S Lukasem se trosku rozchazime v pohledu na MS produkty. V cem s nim ale dokonale souhlasim, je jeho upozorneni na (podle mne) neskutecny zpusob jednani TUZEMSKE pobocky. Vitam jeho odvahu, a doufam, ze i v MS CZ kdesi doutna, treba i slabe, naznak praveho sefovskeho byznysmenskeho jednani - zatocit s viniky a uprimne podekovat za spravnou kritiku!

Odpovědět na příspěvek

RE: Poznamka

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 13.06.2001, 13:19

Jen to upresnim - ne vsechny produkty Microsoftu jsou spatne. Napriklad Expolrer, prestoze jsem byl jeho odpurcem, si me verzi 5 ziskal. Ale to je spis vyjimka.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Poznamka

Autor: JJ Muž

Založeno: 14.06.2001, 11:31

No me si Explorer 5 taky ziskal, ale jen do doby,nez jsem si nainstaloval X a OmniWeb.
Nektere features Exploreru (page holder) jsou vynikajici. Pomerne slusne se vyporadava s ruznymi vykriky v HTML. ale ja pouzivam browser hlavne na cteni textu a render engine v OmniWebu je podstatne lepsi. U exploreru jsem si hral s nastavenim fontu apod, ale nikdy jsem nedostal tak pekne vysledky (ani pod Mac OS 9 ani pod X).

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Poznamka

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 14.06.2001, 11:49

To jo, jenze bohuzel OmniWeb neni pro MacOS 9. Ale docela dobre ted vypada i Opera.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Poznamka

Autor: Lee Muž

Založeno: 15.06.2001, 07:32

Nebo iCab! Je to uzasnej program a konecne uz je temer, temer hotovej! IE by nebylo spatny, kdyby nebylo tak strasne nestabilni a pomaly... Jediny, na co si od MS nestezuju je OE 5.0.2 for Mac.
Lee
--
http://app
le-historie.tlp.cz

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Poznamka

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 15.06.2001, 09:38

No, Outlook neznam, ale zato znam Entourage. A ty maji hodne spolecneho. Muzu prohlasit, ze to je hrozne a nepouzitelne napsany soft. Ocekavam, ze Outlook bude to same...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Poznamka

Autor: Beruska Muž

Založeno: 15.06.2001, 10:50

Tak to by teda byla teprve silna kava, kdyby chtel nekdo technickou podporu tykajici se Entourage. To bych se jim (MS CR) ani nesnazila dovolat. Kazdopadne navrhuju zridit on-line tech. podporu na domene www.velmi-silna-kava.cz.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Poznamka

Autor: Márty K. Muž

Založeno: 23.06.2001, 01:41

Proč mi IE 5.0 stále přepíná klávesnice? Nemůžu ho donutit aby používal českou tak jako ostatní soft ???

Odpovědět na příspěvek

Zmatek?

Autor: Jirka Muž

Založeno: 13.06.2001, 19:17
Odpovědí: 0

Presne nechapu, proc Microsoft Vam posila nejake materialy s napisy, ze jejich produkty jsou nestabilni a je cas na zmenu. Muzete mi tuto "obchodni strategii" MS prosim objasnit? Nebo to byla sranda, ci co? Nebo to jsou vazne tak divni? (Jasne ze jo, ale chci se zase ujistit). Dik PS: vite, proc Bill Gates je nejbohatsi clovek na svete? Protoze za chyby se plati :-)))

Odpovědět na příspěvek

RE: Zmatek?

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 14.06.2001, 08:18

:-) On je to plakat na Win2k. Ale skoro pres cely je klasicka modra obrazovka spadlych Woken a vedle toho napis "Pokud mate dostatek casu a nevadi vam prostoje, zde vystrihnete a nalepte na monitor"
No a dale se clovek docte, jak moc jsou Win98 nestabilni atp.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Zmatek?

Autor: Jirka Muž

Založeno: 14.06.2001, 13:45

Ja jsem asi natvrdly, ale porad nechapu, proc vlastne MS pomlouva WIN 98, kdyz je to jejich produkt?!!!! :-O

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Zmatek?

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 14.06.2001, 14:58

Abych pravdu rekl, ja take ne. Zkuste se zeptat na jejich podpore ;-)
Ale pokud chcete videt, jak vypada, vyfotil jsem vam ho a najdete ho na adrese http://www.maximac.cz/luk
as/Plakat.jpg

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Zmatek?

Autor: Radim Jahod Muž

Založeno: 10.07.2001, 10:37

Je to jednoduchy. W2k jsou nova a stoji vic. Ten plakat je jenom vejicka pro managery, kteri si to prectou a pak sbohem miliony.
Pravidlo PR - Reklama musi byt minimalne stejne blba jako cilova skupina!


P.S. Jestli opravdu potrebuje nekdo po instalaci w2k prof. mene podpory nez dosud, pak je tu maly problem - co je min nez nula (prosim odpovedi v oboru prirozenych cisel) Teplota kapalneho dusiku je inteligence M$ supportu.

Odpovědět na příspěvek

Office 2001

Autor: Mirek Muž

Založeno: 14.06.2001, 13:07
Odpovědí: 0

Zakoupil jsem tento produkt a chtěl jej zaregistrovat. (Doufaje, ze budu mit podporu od "Microsoftu" CR). Bylo mi receno, ze jej nemam registrovat, protoze registrace prochazeji zmenou, a ze nevi, kdy bude ta spravna doba. Pobavilo Vas to? Mne ano. At zijou piratske kopie! Mimochodem, na me otazky (celkem dve) neznali odpoved. Poradil mi az muj prodejce behem nekolika sekund. Zaver: je to s podporou spatne.

Odpovědět na příspěvek

Chování české pobočky M$...

Autor: Petr Staníček Muž

Založeno: 14.06.2001, 13:14
Odpovědí: 0

... je přinejmenším nehorázné, není-li žalovatelné. Nehodlám zde podrobně líčit, co mne stálo chtít po této firmě zapůjčit na recenzi nějaké produkty - jen ve stručnosti: chtěl jsem multimediální tituly z edice MS-home pro Mac, měl jsem domluvený relativně velký prostor v nejmenovaném významném IT magazínu na téma, že multimédia existují i jinde než na PC; po neskutečných obstrukcích a neustálém uhánění jsem z nich cca za rok (sic!) dostal pár titulů, z nichž většina byla ve verzi -2 a dost let stará, některé už nepodporované (Cinema 96, MusicCentral 96 atd.). Recenze byla pochopitelně v tahu, protože ani nejotrlejší vydavatel nebude čekat víc než rok...
A ze všech mých historických pokusů o jednání s M$ ČR mi vyplynulo jediné - firma M$ v ČR vůbec netuší, že firma M$ v USA vyrábí také nějaké produkty pro MacOS. Takže jim to nemějte za zlé a nedivte se už. Oni to vážně ani netuší, natož aby měli aspoň jednoho člověka na podporu MacOS.

Odpovědět na příspěvek

ms a dalsi

Autor: bertik Muž

Založeno: 20.06.2001, 12:36
Odpovědí: 0

nechci MS branit ani v nejmensim, ale jedno se mu nbeda uprit: rozsireni, ktere je zapricineno mnoha duvody, ale jednim znich je nepochybne jazykova lokalizace (byt obcas by se o jeji kvalite dalo polemizovat). bohuzel mnoho jinych produktu se cetiny nikdy nedocka a pro "maleho ceskeho clovicka cizich jazyku neznaje" je to jasna volba.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: