Panther a aplikace - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Panther a aplikace

29. října 2003, 00.00 | Adobe nám již potvrdilo, že ví o problému s InDesignem a již se pracuje na zajištění nápravy problému. Ovšem InDesign není jediná aplikace, která má pod Pantherem problémy. Kolik aplikací musíte kvůli novému systému updatovat vy?

Update: patch pro InDesign 2.0.2 CZ najdede na stránkách Amosu Ačkoliv většina "velkých" programů na Mac OS X Panther 10.3 funguje, bohužel se objevil problém s InDesignem 2.0.2 CE - tento program byl ostatně ve své CE verzi problematický už od svého objevení se na trhu, možná si vzpomenete na někdy problematické aktualizace a podobně. Podle vyjádření zástupce Adobe, Michala Metličky, se o problému ví a po podrobném zdokumentování bude vyvinut výrazný tlak na francouzskou firmu WinSoft, která lokalizace provádí, aby došlo k nápravě. Zatím snad uživatelům pomůže to, že podle jednoho příspěvku v našich diskusích pod Pantherem funguje InDesign 2.0.1 CE a samozřejmě také US verze. Upraveno: InDesign 2.0.1 CE se sice spustí, ale po chvíli práce také spadne, takže použít lze jen US verzi.

Nová sada aplikací Adobe Creative Suite, která se začala tento týden dodávat v US verzi, by měla být s Pantherem samozřejmě zcela kompatibilní, doufejme, že lokalizace nepřinese opět nějaké dodatečné problémy.

Jelikož Panther přináší určité změny ve svých "vnitřnostech", je programů, které potřebují novou verzi více, jedná se však spíše o různé doplňky a utility. Problémy se projevují různé - od grafických chybek přes pád aplikace (obvykle hned při spuštění), některé však mohou způsobit i potíže přímo systému. To se týká především oblibených "haxies" od Unsanity - pokud budete provádět upgrade, raději všechny předtím odstraňte ze systému a poté nainstalujte nové verze - nejdůležitější je APE (Application enhancer), ale i například Window Shade X má již také verzi pro Panthera.

Z dalších používaných programů, které nyní mají také novou verzi pro lepší chod s Pantherem můžeme zmínit například Spamfire , program pro filtrování spamů z emailu, Keyspan upgradoval řadu svých ovladačů pro různé hardwarové doplňky, novou verzi má také program CandyBar, sloužící ke snadné změně různých systémových ikonek. Na uvedení Panthera zareagoval i tvůrce Default Folder X, což je rozšíření pro open/save dialogy, a uvedl novou verzi této utilitky.

Také v případě vybraných periferií budou nutné nové ovladače - na internetu se již objevily informace, že některé HP skenery nefungují s Pantherem a ovladače se nyní připravují, problémy podle všeho mohou nastat také s některými skenery Epson, rovněž u specifických značek a modelů tiskáren se mohou objevit problémy, byť Panther má u sebe samozřejmě řadu ovladačů (dokonce včetně "neoficiálních" ovladačů Gimp-print).

Updatovaných programů je samozřejmě daleko více, a tak pokud budete přecházet na Mac OS X Panther, doporučujeme se podívat na stránky výrobců nebo na specializované servery (jako je Versiontracker.com a Macupdate.com) a vyhledat aktuální verze všech programů - jestliže si nejste jisti, zda právě váš životně důležitý program bude na Pantheru fungovat, udělejte to raději ještě před tím, než budete Panthera instalovat. O tom, jak se vyvine případ InDesignu vás budeme samozřejmě informovat, jakmile budou k dispozici nějaké konkrétní informace.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: