Classic s primárním CE skriptem pod Pantherem - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Classic s primárním CE skriptem pod Pantherem

26. listopadu 2003, 00.00 | Pokud používáte Panthera a chcete využívat i Classic, máme pro některé z vás dobrou zprávu - snadno lze použít anglickým systém s primárním středoevropským skriptem. Bohužel, lokalizovaný systém "rozchodit" neumíme.

Pokud používáte Panthera a chcete využívat i Classic, máme pro některé z vás dobrou zprávu - snadno lze použít anglickým systém s primárním středoevropským skriptem. Bohužel, lokalizovaný systém "rozchodit" neumíme.

Za tento tip děkujeme panu Dortovi z ComicsCentra, který ho s úspěchem používal už na Jaguara. Bohužel korektně bude fungovat pouze v případě, že používáte jako Classic rozhraní anglický systém s doinstalovaným CE skriptem, který je nastavený jako primární. Pokud používáte český systém, obsažený například lokalizačním CD pro Mac OS X Jaguar, podle všeho by to určitým způsobem rozchodit jít mohlo, ovšem nepodařilo se nám najít (ani po konzultaci s jedním z lokalizátorů) ověřitelný a vždy funkční postup.

Úprava, která umožní, aby fungoval alespoň anglický systém s primární CE skriptem je velmi jednoduchá a stačí do terminálu zadat následující příkaz

sudo ditto /System/Library/CoreServices/Classic\ Startup.app/Contents/Resources/English.lproj /System/Library/CoreServices/Classic\ Startup.app/Contents/Resources/cs.lproj

Tento příkaz může použít pouze ten uživatel, který má k počítači administrátorská práva, po vložení příkazu budete vyzvání k vložení svého uživatelského hesla. S příkazem sudo má uživatel poměrně velkou moc a tak pozor, před co ho budete vkládat.

Příkaz překopíruje příslušnou anglickou složku a označí ji jako "českou" verzi, bootování Classicu poté bez problémů funguje.

Pokud jste snad hračičkové a podaří se vám přijít na to, jak rozchodit spolehlivě i lokalizovaný systém pod Mac OS X Panther, napište nám, zatím se však zdá, že bude nutné počkat, až bude hotová kompletní lokalizace systému. Podle všeho v tento okamžik záleží mimo jiné i na tom, jaká verze devítky se použije a zda byla již používaná jako normální systém (tedy zda do ní bylo bootováno).

Na lokalizaci se v současné době pracuje, a i když nikdo nechce nic oficiálně potvrdit, předpoklad je takový, že pokud vše půjde v pořádku a nenastanou komplikace technického rázu, či nebude proces komplikovat Apple, měla by se hotová lokalizace objevit na konci ledna. Podrobnější informace vám samozřejmě přineseme, jakmile budou dostupné.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: