Když se fotografiím z Aperture nechce do iPadu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Když se fotografiím z Aperture nechce do iPadu

Aperture

27. února 2012, 00.00 | Automatická synchronizace fotografií z Aperture do iPhonu, iPodu a iPadu je neuvěřitelně jednoduchá. Vše probíhá zcela automaticky bez zbytečného převádění formátů, exportování či kopírování. Stačí v iTunes zapnout synchronizaci, vybrat knihovnu Aperture a označit, která alba a projekty se mají synchronizovat. Co ale dělat, když se snímky nepřenášejí tak, jak mají?

Automatická synchronizace fotografií z Aperture do iPhonu, iPodu a iPadu je neuvěřitelně jednoduchá. Vše probíhá zcela automaticky bez zbytečného převádění formátů, exportování či kopírování. Stačí v iTunes zapnout synchronizaci, vybrat knihovnu Aperture a označit, která alba a projekty se mají synchronizovat. Co ale dělat, když se snímky nepřenášejí tak, jak mají?

iTunes nepracují s originály fotografií, ale jejich zmenšenými náhledy (Previews). Pokud tyto náhledy v Aperture chybí, logicky se nemohou přenést do mobilního zařízení. Takže nejprve zkontrolujte nastavení (Aperture - Preferences - Previews), zda je zapnuto vytváření náhledů. Bohužel, tato změna se neprovádí na již existující snímky. Proto pro jistotu označte všechny fotografie a nechte vytvořit chybějící náhledy pomocí Photos - Update Previews. Ideálně, pokud máte dost času, tak s přidrženým Altem se menu změní na Photos - Generate Previews, pomocí kterého se vytvoří všechny náhledy znovu. Poté vypneme Aperture a spustíme synchronizaci v iTunes.

Pokud vytvoření náhledů nepomohlo, může být problém ve struktuře knihovny. Vypněte Aperture a znovu jej spusťte se současně stisknutými klávesami Alt a Command. Objeví se dialog první pomoci, ve kterém vybereme Repair Database. Až oprava doběhne, nastartuje Aperture. Ten můžete obratem zase vypnout, protože náhledy se zapisují při vypínání programu, a až se vypne, můžete pomocí iTunes provést novou synchronizaci.

Bohužel může nastat i situace, kdy předchozí kroky nepomohou. Knihovna obsahuje jednu sadu náhledů pro Aperture a jednu speciálně vytvořenou pro synchronizaci v iTunes. Někdy se může stát, že program omylem aktualizuje pouze jeden z náhledů a výsledkem je situace, kdy v Aperture vypadá fotografie, jak má, a v iOS zařízení je buď její neupravená, nebo starší verze. V takovém případě nám nezbude nic jiného, než se vydat ještě hlouběji a vyřešit problém hrubou silou.

Nejprve v iTunes vypněte synchronizaci fotografií. Poté vypněte iTunes i Aperture a pusťte Finder. Najděte svou knihovnu fotografií, klikněte na ni pravým tlačítkem a v kontextovém menu zvolte položku Show Package Content. Tím se zobrazí vnitřní struktura knihovny, kde je jednou ze složek iPod Photo Cache. Tu bez milosti smažeme, čímž odstraníme všechny existující náhledy určené pro synchronizaci a iTunes budou nuceny vytvořit všechny znovu. Pak zapneme Aperture a opět jej vypneme, čímž Aperture obnoví svou vnitřní strukturu knihovny. A nakonec spusťte iTunes, zapněte synchronizaci fotografií a při prvním přenosu iTunes ve spolupráci s Aperture vygenerují všechny náhledy znovu a přenesou je do mobilního zařízení.

Závěrem
Synchronizace fotografií z Aperture do iOS zařízení je velice jednoduchá a většinou funguje bez problémů. Pokud problémy nastanou, je příčinou buď chybějící náhled snímku, nebo fakt, že iTunes nezaznamenaly provedené změny a do mobilního zařízení nový náhled odmítají přenést. Uvedený postup řeší oba problémy.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: