Když se fotografiím z Aperture nechce do iPadu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Když se fotografiím z Aperture nechce do iPadu

Aperture

27. února 2012, 00.00 | Automatická synchronizace fotografií z Aperture do iPhonu, iPodu a iPadu je neuvěřitelně jednoduchá. Vše probíhá zcela automaticky bez zbytečného převádění formátů, exportování či kopírování. Stačí v iTunes zapnout synchronizaci, vybrat knihovnu Aperture a označit, která alba a projekty se mají synchronizovat. Co ale dělat, když se snímky nepřenášejí tak, jak mají?

Automatická synchronizace fotografií z Aperture do iPhonu, iPodu a iPadu je neuvěřitelně jednoduchá. Vše probíhá zcela automaticky bez zbytečného převádění formátů, exportování či kopírování. Stačí v iTunes zapnout synchronizaci, vybrat knihovnu Aperture a označit, která alba a projekty se mají synchronizovat. Co ale dělat, když se snímky nepřenášejí tak, jak mají?

iTunes nepracují s originály fotografií, ale jejich zmenšenými náhledy (Previews). Pokud tyto náhledy v Aperture chybí, logicky se nemohou přenést do mobilního zařízení. Takže nejprve zkontrolujte nastavení (Aperture - Preferences - Previews), zda je zapnuto vytváření náhledů. Bohužel, tato změna se neprovádí na již existující snímky. Proto pro jistotu označte všechny fotografie a nechte vytvořit chybějící náhledy pomocí Photos - Update Previews. Ideálně, pokud máte dost času, tak s přidrženým Altem se menu změní na Photos - Generate Previews, pomocí kterého se vytvoří všechny náhledy znovu. Poté vypneme Aperture a spustíme synchronizaci v iTunes.

Pokud vytvoření náhledů nepomohlo, může být problém ve struktuře knihovny. Vypněte Aperture a znovu jej spusťte se současně stisknutými klávesami Alt a Command. Objeví se dialog první pomoci, ve kterém vybereme Repair Database. Až oprava doběhne, nastartuje Aperture. Ten můžete obratem zase vypnout, protože náhledy se zapisují při vypínání programu, a až se vypne, můžete pomocí iTunes provést novou synchronizaci.

Bohužel může nastat i situace, kdy předchozí kroky nepomohou. Knihovna obsahuje jednu sadu náhledů pro Aperture a jednu speciálně vytvořenou pro synchronizaci v iTunes. Někdy se může stát, že program omylem aktualizuje pouze jeden z náhledů a výsledkem je situace, kdy v Aperture vypadá fotografie, jak má, a v iOS zařízení je buď její neupravená, nebo starší verze. V takovém případě nám nezbude nic jiného, než se vydat ještě hlouběji a vyřešit problém hrubou silou.

Nejprve v iTunes vypněte synchronizaci fotografií. Poté vypněte iTunes i Aperture a pusťte Finder. Najděte svou knihovnu fotografií, klikněte na ni pravým tlačítkem a v kontextovém menu zvolte položku Show Package Content. Tím se zobrazí vnitřní struktura knihovny, kde je jednou ze složek iPod Photo Cache. Tu bez milosti smažeme, čímž odstraníme všechny existující náhledy určené pro synchronizaci a iTunes budou nuceny vytvořit všechny znovu. Pak zapneme Aperture a opět jej vypneme, čímž Aperture obnoví svou vnitřní strukturu knihovny. A nakonec spusťte iTunes, zapněte synchronizaci fotografií a při prvním přenosu iTunes ve spolupráci s Aperture vygenerují všechny náhledy znovu a přenesou je do mobilního zařízení.

Závěrem
Synchronizace fotografií z Aperture do iOS zařízení je velice jednoduchá a většinou funguje bez problémů. Pokud problémy nastanou, je příčinou buď chybějící náhled snímku, nebo fakt, že iTunes nezaznamenaly provedené změny a do mobilního zařízení nový náhled odmítají přenést. Uvedený postup řeší oba problémy.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Previews

Autor: quazilisk Muž

Založeno: 29.02.2012, 16:41
Odpovědí: 0

Mel jsem za to, ze iTunes pracuji s fotkama z Aperture knihoven stejne jako napr. Mail.app.
Tedy kdyz chci prilozit fotku k emailu - vyexportuje se jpeg v rozliseni/kvalite pro email az v okamziku pridavani v mail.app.

Prekvapuje me proc se zrovna iTunes chovaji pri kopirovani na iPad jinak (pritom zrovna tady mi tahle technika prijde jeste vice uzitecna nez u zminovaneho mailu - jpeg jsem neposilal emailem nejmene 8 let :).

Odpovědět na příspěvek

RE: Previews

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 29.02.2012, 17:41

Duvod bude pravdepodobne rychlost. Pokud se exportuje typicky nekolik nahledu pro email a trva to nekolik desitek sekund, je to v poradku. Pro synchronizaci s iOS zarizenim se casto pouzivaji stovky nebo tisice snimku, coz by pri vypoctu nahledu v realnem case znamenalo hodiny. Proto ta cache...

Odpovědět na příspěvek

Nejde

Autor: Smlojak Muž

Založeno: 28.03.2012, 10:35
Odpovědí: 0

Nejde, ale půjde a jestli nepůjde a nechce se mu, tak prostě nechce no. Ještě že existuje plnohodnotná a nebojím se i říct že funkčnější náhrada se jménem AirBook

Odpovědět na příspěvek

úžasný epl

Autor: xoon Žena

Založeno: 13.06.2012, 07:34
Odpovědí: 0

Bože, ten epl je ale srágora. ;) Vše je "úžasné a neuvěřitelně jednoduché" ale tady máte postup?! Hmmmm..........

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: