Drobné zprávy o softwaru pro Macy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Drobné zprávy o softwaru pro Macy

9. listopadu 2011, 00.00 | Vyšly aktualizace Javy pro Snow Leoparda a Lion. Vývojářům se začal nabízet iAd Producer 2.0. A v Mac App Store se objevily programy Adobe Photoshop Elements 10 Editor a Premiere Elements 10 Editor.

A opět tu máme několik málo softwarových novinek pro Macy:

Aktualizace Javy pro Snow Leoparda a Lion opravují bezpečnostní chyby

Včera Apple vydal nové verze Javy pro Snow Leoparda a Lion, jako vždy se tyto aktualizace nabízejí jednak přes Software Update, jednak k ručnímu stažení na webu Applu.

Pro Snow Leoparda jde o aktualizaci Java for Mac OS X 10.6 Update 6 (předchozí verze 5 vyšla letos v červnu), blíže ji popisuje tento podpůrný dokument. Z něj vyplývá, že aktualizuje Javu SE 6 na verzi 1.6.0_29 a je určena pouze pro Mac OS X 10.6.8, stáhnout se dá odtud (má velikost 75,77 MB).

A pro Lion se včera objevila první aktualizace Javy, nazvaná Java for OS X Lion Update 1. Lion sám o sobě již Javu neobsahuje, ale současně se zahájením jeho prodeje v Mac App Store se začala nabízet Java for OS X Lion, která potřebné běhové prostředí Javy doinstaluje. Její nová aktualizace, popsaná tímto dokumentem, opět povyšuje Javu SE 6 na verzi 1.6.0_29. Stáhnout ji lze tady (jde o 62,53 MB) a samozřejmě vyžaduje Mac OS X 10.7.0 nebo vyšší.

Java SE 6 verze 1.6.0_29 opravuje několik bezpečnostních zranitelností Javy 1.6.0_26, jež podrobně popisuje tato stránka Oraclu, stručně je probírá též podpůrný dokument Applu. Nejvážnější z těchto zranitelností dovolovala, aby záškodnický javový aplet (spuštěný navštívením webové stránky, co ho obsahuje) vykonal libovolný (potenciálně nebezpečný) programový kód vně javového sandboxu s právy aktuálního uživatele.

iAd Producer 2.0 přináší automatickou kontrolu objektů a další vylepšení

Loni v prosinci Apple začal vývojářům dodávat nástroj iAd Producer, možňující jednoduchou tvorbu reklam pro jeho reklamní platformu iAd, zavedenou spolu s iOS 4. A po necelém roce přichází verze 2.0 tohoto programu pro Mac OS X.

iAd Producer slouží k vytváření reklam platformy iAd (fungující na zařízeních s iOS a Mac OS X), jež využívají HTML5, CSS a JavaScript pro práci s jednotlivými mediálními prvky, většinu práce ale obstará samotný program, stránky reklam dovoluje navrhovat pomoci vizuálních nástrojů. Nabízí předdefinované šablony, knihovny interaktivních prvků a ovládacích prvků, nástroje pro editaci a ladění javascriptového kódu a emulátor platformy iAd, v němž lze připravované reklamy předem vyzkoušet.

Nová verze 2.0 přidává seznam objektů Object List, který zobrazuje všechny objekty a prvky projektu a funkci Project Validation pro ověřování projektů, jež automaticky kontroluje rozměry a typy obrázků a to, zda jsou správně nakonfigurovány stránky a komponenty. Dále poskytuje také nové animační nástroje a stránkové objekty a vylepšuje možnosti editace kódu.

iAd Producer 2.0 dovoluje přesnější nastavování polohy, velikosti, průhlednosti a dalších vlastností objektů a přidává nové stránkové objekty (mapové, mozaikové a vícenásobné zobrazení, zobrazení obchodu a stroboskopické zobrazení). Nový Project Validator nejenom kontroluje běžné chyby, ale též pomáhá určit oblasti, v nichž by se daný projekt dal optimalizovat, aby neměl zbytečně vysoké požadavky na výkon. A také lze nechat předem nahrávat obrázky pro jednotlivé stránky. Registrovaní vývojáři si program mohou zdarma stáhnout z vývojářského portálu Applu.

Reklamní platforma iAd si v poslední době nevede zvlášť dobře, v únoru Apple snížil požadovanou minimální investici inzerentů na polovinu, ale samozřejmě iAd nadále podporuje a zjevně doufá, že nová verze iAd Produceru pomůže k jejímu širšímu přijetí.

Mac App Store nabízí Adobe Photoshop Elements 10 Editor a Premiere Elements 10 Editor

V polovině září Adobe uvedla verze 10 svých programů Photoshop Elements a Premiere Elements, jež mají umožnit snadné zpracování fotografií a videa běžným uživatelům. (Grafika přinesla jak recenzi Photoshopu Elements 10, tak recenzi Premiere Elements koncem září.)

Tyto programy se samozřejmě nabízejí všemi distribučními kanály pro Windows a pro Mac OS X, ale v červenci se Photoshop Elements 9 pro Mac začal prodávat též v Mac App Store, přesněji řečeno to byla poněkud omezená verze bez Organizeru (nazvaná Photoshop Elements 9 Editor).

Po vydání verzí 10 Photoshopu Elements a Premiere Elements se mnozí pochopitelně ptali, zda se také dostanou do Mac App Store. MacRumors na svůj dotaz dostal od Adobe odpověď, že se na tom pracuje, ale protože vlastně jde o samostatné aplikace, bude třeba ještě počkat.

A minulou neděli se tyto dva programy v Mac App Store již objevily, najdete tam jak Photoshop Elements 10 Editor, tak Premiere Elements 10 Editor.

Stejně jako Photoshop Elements 9 též tyto nové verze 10 pro Mac App Store nezahrnují Organizer (o který ovšem na Macu mnozí uživatelé ani příliš nestojí) a dále nepodporují svazky typu HSFX (HFS+ svazky rozlišující velikost písmen). Premiere Elements 10 Editor navíc ještě postrádá podporu systému SmartSound, umožňujícího přidávat zvuk do zvukových stop a automaticky ho přizpůsobovat délce videoklipů.

Uživatele Photoshop Elements 9 Editor pak asi nenadchne, že nová verze 10 je samostatná aplikace, takže nemají nárok na bezplatný přechod. Cena každé aplikace činí 79,99 USD, případně 62,99 EUR, obě vyžadují Mac OS X 10.6.6 nebo vyšší, jejich ostatní požadavky se shodují s plnými verzemi. (Je třeba počítat se značnou velikostí instalačních souborů, pro Photoshop Elements se musí stáhnout 1,21 GB a pro Premiere Elements 924 MB.)

Je jasné, že se Adobe snaží využít všech dostupných distribučních kanálů a vzhledem k tomu, že Photoshop Elements a Premiere Elements jsou určeny běžným uživatelům, jeví se Mac App Store jako zvlášť vhodné místo pro jejich nabízení zákazníkům, ukazuje se však, že i tyto aplikace narážejí na omezení, jež na svůj obchod Apple klade.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: