Objevil se popis přechodu z MobileMe na iCloud - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSlužby

Objevil se popis přechodu z MobileMe na iCloud

10. června 2011, 00.00 | Nově uniklý dokument popisuje kroky potřebné v současnosti k přechodu z MobileMe na iCloud, zjevně je však určen pro vývojáře a pro stávající beta verzi služby iCloud. Běžným uživatelům snad Apple pro ostrou verzi služby iCloud nabídne snazší řešení.

V pondělí Steve Jobs na WWDC 2011 oznámil, že služba MobileMe končí a nahradí ji nová bezplatná služba iCloud.

Ve stejný den Apple vydal podpůrný dokument, v němž uvádí, že platnost stávajících účtů MobileMe se zdarma prodlužuje do 30. června 2012, poté přestanou být dostupné. Nové účty MobileMe už v podstatě nelze zřizovat (jedinou výjimku tvoří přidávání nových účtů rodinných příslušníků k již existujícímu rodinnému předplatnému), pro běžné uživatele ovšem bude iCloud dostupná až na podzim, po vydání ostré verze iOS 5.

Potom půjde přihlásit se ke službě iCloud a přenést pod ni svá data z MobileMe. Na adrese www.me.com/upgrade se nachází sdělení, že brzy bude možné převést svůj účet pod iCloud, s podrobnostmi však stránka odkazuje na vývojářský portál Applu.

Dokument pro vývojáře popisuje postup přechodu

Mezitím se ale vynořily další informace o tom, jak se dá přechod zařídit. Server 9to5mac si všiml, že na Web unikl PDF dokument, který popisuje podrobnosti přechodu, podle všeho se však jedná o materiál určený pro vývojáře.

Dokument je rozdělen do tří oddílů, první popisuje postup pro iOS 5, druhý pro Mac OS X Lion a třetí pro Windows. V prvních dvou případech se předpokládá, že dotyčný používá beta verze iOS 5 či Lionu.

Postup pod iOS

Pod iOS bude nejprve třeba rozhodnout, kolik se bude synchronizovat kalendářních dat MobileMe. V podmenu „Mail, Contacts, Calendars“ systémových nastavení lze zvolit synchronizaci událostí v rozmezí od posledních dvou týdnů až po celou dosavadní historii účtu (standardně iOS uchovává jeden měsíc).

Po přenesení dat bude třeba ve stejném podmenu vypnout synchronizaci pro kontakty, kalendáře, záložky a funkci „Find My iPhone“ MobileMe, zároveň se však musí nastavit, že se mají na přístroji zachovat aktuální data. Pošta a poznámky MobileMe mohou zůstat aktivní.

Teprve poté lze nakonfigurovat účet pro iCloud, Apple doporučuje pro zvýšení výkonu synchronizovat události za jeden měsíc. A upozorňuje, že se mohou objevovat duplicitní události, pokud uživatel ručně zadal CalDAV účty používající jako server „cal.me.com“.

Postup pod Lionem

Přechod pod Lionem bude podobný, v systémových předvolbách se v panelu MobileMe nejprve vypnou kontakty, záložky a funkce „Back to My Mac“. (Poštovní klient Mail dokáže současně pracovat s účty obou služeb.)

Dále bude nutné exportovat kalendáře, pokud jejich data již nebyla přenesena pod iOS. Poté by se měl odstranit účet MobileMe z kalendáře iCal a pak bude možné přihlásit se ke službě iCloud ze systémových předvoleb Lionu pomocí identifikátoru Apple ID. (Může to být identifikátor z iOS nebo z účtu u iTunes Store, případně si lze vytvořit identifikátor nový, pouze to nesmí být identifikátor pro existující účet MobileMe, totéž samozřejmě platí i pod iOS.)

Pokud navíc bude uživatel chtít pod Lionem používat Photo Stream, musí si nainstalovat beta verzi programu iPhoto 9.2, která je dostupná pouze vývojářům (nejnovější stabilní verzí iPhota je verze 9.1.3, vydaná počátkem května).

Postup pod Windows

Pod Windows (podporují se pouze Vista a Windows 7) bude třeba nainstalovat beta verze iTunes 10.5, ovládacího panelu iCloud Control Panel for Windows a Safari 5.1. V Outlooku 2007 nebo 2010 pak bude nutné lokálně uložit kalendáře, jestliže se tak již nestalo pod iOS nebo Lionem.

Poté se musí uživatel odhlásit od MobileMe v ovládacím panelu MobileMe Control Panel a v novém ovládacím panelu služby iCloud se naopak přihlásí k nové službě, panel ho provede všemi potřebnými kroky.

Zřejmě jde jen o dočasné řešení

Popsané postupy nejsou právě bezpracné, zmíněný dokument je však zjevně určen pro vývojáře, kteří chtějí pracovat s již spuštěnou beta verzí služby iCloud. Dá se čekat, že po zprovoznění ostré verze Apple nabídne snazší způsob přechodu z MobileMe na iCloud, ostatně v podpůrném dokumentu k přechodu z MobileMe jasně slibuje, že na podzim poskytne podrobnější pokyny.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Služby  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: